Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Most kéne mondanom, vagy...

Most kéne mondanom, vagy csinálnom? Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Aposóm imádja az unokáját átjött hozzá játszani a város végén laknak mi pedig város másik végén.

Délelött jött ebédhez készültünk megterittem neki is ,és mondtam ,hogy egyen velünk máskor is volt már ilyen.

Erre szegénykém azt mondta,hogy ő nem ehet nálam mert túl jól főzök ezt mondta anyósom ,és hogyy ne egyen itt semmit mert akkor otthon nem eszik!!Mondtam neki ,hogy ne mondjon ilyeneket enni kell. Azt mondta,hogy nem akar ezen veszekedni anyósommal.

Eddig ettek mind a ketten nálunk ,ha úgy alakult ,de anyósom nem szólt : Mondtam hogy küldök anyósomnak is enni ,az tmondta,hogy értsem meg ő nem vitatkozik vele..

Este haza jön a férjem elmondom neki . Végül még arra sem tudtam rábeszélni,hogy kettönk közt marad ha eszik velünk.


2012. okt. 31. 13:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg előre anyósoddal, mielőtt az apósod átjön, hogy az apósod nálad fog ebédelni!
2012. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem akar, hagyd. Nem kell tenned semmit. Az anyósod nem százas, az apósod tehetetlen gyerek, de felnőttek, ne avatkozz bele. Te megkínáltad, ő nem kérte, pont.
2012. okt. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Miért kéne bármit is csinálnod? Vendégségben volt, te megkínáltad, azt mondta,h nem kér és ennyi. Felnőtt ember, hadd döntse el ő. Aztán hogy milyen indokból nem kér, vagy hogy mit beszélt meg az anyósoddal, az kettejük ügye. Amíg anyós nem szól bele abba mit főzöl vagy hogyan, addig ne érdekeljen. Ő rontotta el ott, hogy elmesélte a magánügyüket. Neked elég lett volna annyit tudni, hogy azt mondja,h köszönöm most nem kérek.
2012. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Elmondom az ellenkezőjét.

Ha főzök és megterített asztallal várom a férjem akkor nem örülnék neki ha az anyjánál vagy másnál enne.

Biztos te sem örülnél ha várnád megterített asztallal jó kajával a férjed és benyögné , már evett az anyjánál.

Ezen nincs mit elmondani a férjednek Igaza van annak aki azt írta te kínáltad, ő visszautasította. Ennyi. Nincs ügy

2012. okt. 31. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Anyósom egész nap dolgozik. Azért lepödtem meg mert eddig még nem volt probléma csomagoltam is ha tudtam,hogy nem volt ideje főzni anyósomnak. Megkérdeztem mindig ,hogy vigyen a papa,vagy visztek enni ha itt voltak .. Eddig nem volt ilyen probléma : ezért nem értem. Ha meg az ellenkezöje van hogy nem szertik a főztöm akkor azt ár 5év alatt elmondhaták volna..
2012. okt. 31. 14:17
 6/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy csak mondott valami hülyeséget, mert tukmáltad rá a kaját, holott megmondta, hogy nem kér. Lehet, egy szó sem igaz az egészből, te meg itt pörögsz rajta.
2012. okt. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem kell ezt túlreagálni. Ha nem kér, úgy is jó. Pont.
2012. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Beszéld meg a pároddal, hogy hívjátok el a szüleit minden vasárnap vagy szombaton ebédre, vagy ha úgyvan akkor 2 hetente egyszer ti mentek, egyzser ők. Hidd el. manapság ritka kincs az anyóssal-apóssal való jó viszony! Sok sikert!
2012. okt. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem először mondott ilyet anyósod, csak apósod eddig szégyellte előtted felhozni a dolgot. Csak mostanra annyiszor hallgatta már otthon, hogy ez tűnt egyszerűbbnek.


Ilyenkor érdemes rákérdezni, hogy "Biztos?", és ha biztos, akkor belenyugodni, megkérdezni, kér-e akkor egy kávét vagy valami mást. Felnőtt ember, csak el tudja dönteni.

2012. okt. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell csinálnod semmit.

S remélhetőleg a papa nem halt éhen :-)


általában a szülők szokták a kaját küldeni és nem fordítva, s lehet ez zavarta anyósodat, mert neki kéne, de nem tud, mert sokat kell dolgoznia

2012. okt. 31. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!