Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Nagyszülők » Mit lehet tenni ha nem továbbí...

Mit lehet tenni ha nem továbbítják az ajándékunkat? Sőt.. Nem is tidom, mit kellett volna mondanom erre?

Figyelt kérdés

Párommal 4-6 havonta járunk haza a szüleimhez. Olyankor mindíg mindenkinek viszünk valami apróságot. Nagyimnak álltalában bonboont és kávét. Nem mindíg tudjuk neki odaadni személyesen, mert álltalában a látogatással eggyütt mindíg jön valami hivatalos intézni való. Ilyenkor ráhagyom anyámra és tesómra h adja már oda neki ha mennek hozzá, vagy ha mama náluk alszik.

Legutóbb bonbon helyett a párom választott mamimnak egy parfümöt. Nincs jó ízlése az illatok terén, de azt mpndta h ez olyan "nagymamás illatú". :-) Nekem sem tetszett egyébként, de hát ez most az ő ajándéka neki és attól még lehet nagyinak tetszeni fog.

Sajnos nem találkoztunk vele. Így otthagytuk h majd megkapja ha mennek hozzá vagy jön ő.

4 hónappal később mikor mentünk, látom h wc illatosítónak használják. Hirtelen nem tudtam mit szólni.

Kérdezem tesómat h miért a budit fujkálják vele, miért nem adták oda neki? Erre ő halál nyugottan: Mindíg megfeletkeztünk elvinni neki, amikor meg itt volt akkor is elfelejtettük odaadni. Különben meg úgy is büdös az!

Nem mondtam erre már semmit. Egyszerűen nem volt kedvem vitatkozni. Na meg persze azt kifejteni hogy ez az ő véleményük, de ttól még oda kellett volna adniuk és majd mama eldönti h büdös-e és h mire akarja használni.

Páromnak is nagyon rosszul esett a dolog, de ő sem mondott nekik rá semmit.

Egy véleményen voltunk.......

Ezek szerint lehet h az előző ajámdékokat sem adták oda.


Mit kellet volna mondanom/reagálnom erre?

Ti mit csináltatok volna a helyemben?

Történt már hasonló mással is?


Ezek után mindíg kivisszük neki, vagy felhívjuk h ott hagytunk neki ezt és ezt.

De ez így akkor is bunkóság volt nem?



2012. okt. 10. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
71%

tessek meglatogatni a nagyit mindig, ne legyen a hivatalos ezmegaz fontosabb mint o es akkor oda tudjatok neki adni amit vettetek. amugy a csaladod bunkon viselkedett ez teny.

a mindig meg rovid i.

2012. okt. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Nem tudom, miért pontoztátok le az elsőt, én egyetértek vele... A szüleidet is csak 4-6 havonta látod (jó, el tudom képzelni, hogy nagyon messze laktok, és nincs rá anyagi keret, hogy sűrűbben járjatok), de akkor már tényleg ugorjatok be a nagyihoz is!

Gondolj bele, hogy eshet neki, hogy a szüleid átviszik a bonbont, hogy "itt volt az unokád, de nem ért rá téged is meglátogatni, úgyhogy ezt küldi"... És az unokája helyett ott egy doboz csoki.

Hogy a kérdésre is válaszoljak, tényleg nem szép dolog, de lehet h ők is úgy gondolták, hogy rosszul esne a nagyinak.

2012. okt. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
88%

Én megértelek.

Én külföldről járok haza és a sok hivatalos intézni való mellett tényleg képtelenség mindenkit végiglátogatni. Hazamegyek 1-2 napra, és lenne legalább 1 okmányiroda, 1 bank, 1 orvos és vagy 5-6 rokonlátogatás + még a barátok. Képtelenség.

Én is Anyáméknál hagyom az ajándékokat, de mindig mindent oda szoktak adni, van amit csak hetekkel később, de odaadják.

Szerintem ez nem túl kedves a családodtól, pláne hogy egy személyes ajándékról van szó a nagyidnak. Beszéld meg velük.

2012. okt. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na épp ez az, h túl sokan vannak. Mellesleg mi elég érzéketlen család vagyunk. Ezért is nem értették mit drámázok a parfümön.

Mellesleg amikor egyszer otthon voltunk nagyim pont kivizsgáláson volt, anyám ment be hozzá a kórházba és megkérdeztük h mehetünk-e vele. Erre ő: Minek?

Ha haza mrgyünk is úgy fogadnak mintha csak 5 percre mentünk volna le a boltba.

Az h nem jutunk el mindig mindenkihez azon nem szoktak besétődni. Nem ezzel van a baj. Sokszor van olyan is h ők járnak a környékünkön, mégsem jönnek.

Azzal van bajom h hiába mondom nekik mi bánt, elintézik azzal h:"Jó` van má`!"

Eddig nem zavart annyira mert megszoktam. De az évek alatt párom kossé átnevelt és hiába mondom nekik nem érdekli őket.

2012. okt. 10. 09:32
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Hívd fel előtte nagymamád, hogy küldök neked valamit, szólj anyukámnak, ha elfelejtené odaadni!
2012. okt. 10. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
33%
Ha márkás parfümről van szó, ami tízezrekbe került, nagyon kiakadnék. Ha olcsó kölnivíz volt, azt nem venném meg senkinek.
2012. okt. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem volt olcsó, de nem is került tízezrekbe. Azzal van a bajom, h hagy döntse már el h büdös-e, akinek küldtem, ne az akinek nincs köze hozzá. Inkább páromat sajnálom, nagyon rosszul eset neki a dolog.

De ezetúl telefonálni fogunk neki h mit hagytink ott, ha esetlegönem tudnánk találkozni.

2012. okt. 10. 13:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!