Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellett volna csinálnom?...

Mit kellett volna csinálnom? Segíthettem volna rajta?

Figyelt kérdés

Egyik nap arra lettem figyelmes, hogy nagy hangzavar jön a szomszédoktól. Panelban lakom, a falak elég vékonyak.

A szokásos veszekedés ment, minden nap zeng az emelet tőlük. A nővel elég jó viszonyban vagyunk, nagyon sokat beszélgetünk. Nem különösebben foglalkoztam a veszekedéssel.

Pár pillanat alatt, a nő kitépte az ajtót és kirohant a lift elé. Pár másodperccel később utána ment a férje is és majdnem agyon verte. Az ajtó előtt minden tiszta vér volt, a nő csak feküdt a földön.

Mentőt és rendőrt is hívni kellett.

Csak álltam és végignéztem az egészet, valahogy ledermedtem és nem tudtam reagálni. Lehet, ha időben kimegyek akkor a nőnek nem lett volna baja, és most nem lenne kórházban. Lelkiismeret furdalásom van, féltem, hogy engem ugyan úgy bánthat a férje. De lehet az egészet megelőzhettem volna. Szerintetek? Mit kellett volna csinálnom? Nagyon bánt a dolog.


2012. szept. 14. 21:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell lelkiismeret furdalásodnak lennie, ha odaállsz a nagy hévben téged is agyonvert volna. Tudod ide pont igaz, hogy miden rosszban van valami jó, mert ez durva lesz de ha nem veri meg a nőt, akkor soha nem lenne következménye a tetteinek, mert gondolom ebből eljárás lesz. Legalábbis nagyon remélem, hogy valaki feljelenti.
2012. szept. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg jó hangosan kiabálhattál volna, hogy "segítség!", meg hogy "hívom a rendőrséget". De utólag persze könnyű okosnak lenni, valőszínűleg én is ledermedtem volna.
2012. szept. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú eset,de jobb hogy nem mentél oda.Ha ennyire elborult az agya annak a baromnak akkor téged sem kímélt volna.
2012. szept. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha egy százhúsz kilós szekrény vagy, akkor gyávaság volt tőled, igazán segíthettél volna szegény nőnek. Egyéb esetben bárki lett volna a helyedben ugyanígy ledermedt volna.
2012. szept. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Egy telefon a rendőrségnek nem ártott volna, de mire kiérnek...
2012. szept. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
98%

na, itt a példa.. nem szült elég gyereket, veri is a férje...


amúgy van ilyen, hogy az ember csak ledermed a döbbenettől. Sajnálom, hogy ilyenbe keveredtél :(

2012. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
96%
Igen , nekünk férfi kell, ebbe kategóriába sem a fent szereplő "férfi" sem te( ha az vagy) nem tartozol bele, mert stílusból ítélve nem vagy különb...hmm, van ilyen, akár nőbe is. Azt hívják házisárkánynak...
2012. szept. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Jaj pont erről olvastam egy tanulmányt miszerint ,kissebb az esélye,hogy segít valaki a bajban ha valószínűleg többen hallják láttják.Azt tanulmányozták,hogyan lehetséges,hogy a társasházak folyósóin kiáltozó nőknek senki sem segít,hollott több tízen hallják,a legbrutálissabb az volt amikor 37en végignézték amint a gyilkos többször leszúr egy lányt.Senki sem hívott rendőrséget,mindenki azt várta ,hogy más valaki cselekedjen.Egy elmélet szerint azért van mert olyanok vagyunk mint a birkák,nem akarunk kítűnni a nyájból.Bocsaz offért csak ez pont az az eset.
2012. szept. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
69%
Persze persze, írni bármit lehet....reptoidok mi? egy 5 évesnek több esze lehet nálad...menjél nyomjad az online életed, az talán nem olyan sivár...nekem amúgy nem kell semmilyen, mivel igazi Férfit én már találtam, te meg maradsz hibás másolat...
2012. szept. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

szerintem én is ledermedtem volna

a férfi börtönbe került ugye? szegény nő :(

2012. szept. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!