Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Rémálmok? Mit kellene csinálnom?

Rémálmok? Mit kellene csinálnom?

Figyelt kérdés

Szóval, a kérdés legfőképp a kisöcsémet érintené. Öt éves, vásott, életrevaló, közvetlen, talpraesett kölyök, be nem áll a szája, sem fizikai, sem érzelmi bántalmazás nem éri. Ha egyedül hagyjuk egy időre (úgy értem, például a szobában, vagy a házban pár percre, természetesen nem hagyunk egyedül egy ekkora gyereket) rendesen elvan, játszogat, rajzol, tévét néz.

Viszont már szinte három hónapja vannak rémálmai. Szerintem ez nem állapot, majd minden este sírva mászik át hozzám, vagy anyáékhoz, fél órákba telik lenyugtatni, annyira remeg és zaklatott. Az anyám erre csak azt reagálta, hogy azért álmodik rosszakat, mert okos gyerek. Mikor megemlítettem, hogy ez véleményem szerint nem normális, velem sem volt ilyen, azt mondta, mert nem vagyok olyan intelligens mint Ő. Talán, ezt akkor is egy lehetetlen állapotnak tartom.

Általában, mire felkel és átbújik hozzám, mire megnyugszik, már nem strapálom vele. Ha reggel rákérdezek, azt mondja, elfelejtette. Nem tudok vele mit kezdeni, egyáltalán, a helyzetet nem tudom kezelni.

Mit csináljak vele? Tudnátok tanácsot adni?

Előre is köszönöm.

14/lány.


2012. máj. 25. 16:28
 1/6 anonim válasza:
57%
Nekem azt mondta anyukám mindig amikor lefeküdtem aludni,hogy:gondolj valami szépre,vagy a kedvenc TV műsorodra és hamar elalszol.Nálam ez elűzte a rémálmaim.
2012. máj. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Anyádat nem értem, minden logikának ellentmondó a válasza. Azért rémálmodik mert okos??? Ha ezek a dolgok továbbra sem változnak, keressetek/keress fel egy gyermekpszichológust.
2012. máj. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mond azt az öcsédnek lefekvés előtt, hogy ahhoz ,hogy ne legyen több rémálma nem szabad nyuszira gondolnia és álmodnia sem vele! Szóval NE gondoljon egy aranyos szőrös nyuszira lefekvés előtt!

(a lényeg, hogy ezzel fog álmodni, mert csakazértis erre gondol : )

2012. máj. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Először is, derítsd ki, mi okozza nála a felriadást? Bármiféle testi vagy érzelmi megterhelés szóba jöhet, így betegség, fájdalom, meleg, zaj,vagy kényelmetlen fekhely. Ne nézzen TV-t, inkább lefekvés előtt hallgasson zenét, olvassatok neki meséket. Lefekvés előtt egy pohár mézes langyos tej, vagy 1 csésze kamilla tea, vagy fahéj tea megnyugtatná őt. Az esti fürdővizébe tegyetek pár csepp levendula olajat
2012. máj. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Miket néz, miket olvastok neki? Lehet, hogy valami olyat, amiről te nem is gondolnád, hogy félelmetes, de ő megijed, és ha nem is mondja, álmában előjöhet.

Az én kisöcsém is 5 éves, múltkor az Aranyhajat néztük, nem is gondoltam, hogy ijesztő neki a "boszorkány" benne, és mégis. Azóta sokat álmodik vele.

Jó lenne kideríteni, hogy mit is álmodik, mitől fél, akkor el tudnátok magyarázni neki, hogy nem kell félnie. Nálunk ez működik, nem azonnal, de pár nap alatt elmúlnak a rémálmok, ha elmagyarázzuk neki, hogy pl. ez nem valóság, ilyen nem történhet meg, nincs mitől félnie. És persze többször nem nézzük meg.

Szóval szerintem kérd meg, h mesélje el, mit álmodott, hátha előrébb lesztek vele. Ha nem akkor tényleg gyermekpszichológus, idővel kikészül a kialvatlanságtól.

24N

2012. máj. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Anyukádnak igaza van,öcséd valóban kis okoska mert az agya alvás közben izgalmas kalandokat tud beképzelni,és ez teljessen normális ilyen korosztályban.Jó hír,hogy pár éven belül elmúlik.
2012. máj. 25. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!