Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz ez a gondolkozásmód?

Mennyire gáz ez a gondolkozásmód?

Figyelt kérdés

Párommal hamarosan eljön a lehetőség, hogy összeköltözzünk. Ő kijelentette hogy nem szeretne abba a városba költözni ahol én élek a csaladommal. Ez nem is akkora probléma mivel itt nincs semmi munkalehetőség. Ámde énse szeretnék az ő városába költözni, en sajnos ott sem találnék magamnak munkát ez egészen biztos.

Nos ő teljesen megsértődött hogy akkor költözzünk máshova, de ne sírjak majd ha kellene és nem lesz semmi segítségünk, blabla... Most ezzel én mit kezdjek? Bevallom kicsit az is bennem van hogy ha hozzám nem akkor hozzá sem (250km egymástòl a két város), de tényleg értelme sem lenne. Ti hogyan jutottatok hasonló helyzetben düllőre? Mi alapján döntöttetek költözésnél?



2012. okt. 30. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Oda kell menni ahol mindkettőtöknek van munka. Ha jól kerestek akkor nem gond ha segítség kell, gondolom majd ha baba lesz, nem lesz gond egy bébiszittert megfizetni.
2012. okt. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
mi csongrád megyéből, egymástól 80km-re lévő lakhelyekről költöztünk fel Budapestre. túl lehet élni segítség nélkül. ha anyagi probléma van, ami sürgős és végképp segítségre szorulnánk, azt úgyis utalással intézi az ember, egyéb ügyekben (szükség van kocsira, stb.) pedig az itteni ismerősök tudnak segíteni.
2012. okt. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Én is úgy gondolom, hogy nem támaszkodhatunk örök életünkben a szüleinkre. Ismerem az enyémeket és tudom, hogyha baj van, akkor lakhatunk akárhol, ők akkor is autóba ülnek és jönnek ha kell. Párom szülei kevésbé, de azért ők is hasonló beállítottságúak. (Bennük azért ott van, hogy "gyerekeim, tudtátok mit vállaltok azzal, hogy elmentek...")

Fordítva is ugyanezt gondolom, ha a szüleimnek lesz szüksége rám (személyesen), akkor fogom magam és hazajövök, valahogy mindent megtudunk oldani, összetartó család vagyunk néhány száz km nem fog az utunkba állni.

Én örülnék a legjobban, ha mindenki költözne velünk, de ez nyilván nem lehetséges.

Külföld is jött már szóba, ez a párom mániája volt egy darabig, ráadásul nem is a szomszédba, de azért szó szerint a világ másik végébe tényleg nem szeretnék elmenni, max valami közelebbi országba.

Most lenne feléjük munkalehetőségem. Vannak olyan munkálatok amibe bekapcsolódhatnék (a tél kiesik), de ez jövő nyáron lejárna, ha nem előbb, onnantól viszont tényleg semmi. Kérdés, hogy erre az egy évre van e értelme költöznöm... Én nem szeretnék, ő viszont ezt nem érti meg.

2012. okt. 31. 01:28
 14/14 anonim ***** válasza:
Nagyon...
2012. okt. 31. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!