Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire gáz ez a gondolkozásmód?

Mennyire gáz ez a gondolkozásmód?

Figyelt kérdés

Párommal hamarosan eljön a lehetőség, hogy összeköltözzünk. Ő kijelentette hogy nem szeretne abba a városba költözni ahol én élek a csaladommal. Ez nem is akkora probléma mivel itt nincs semmi munkalehetőség. Ámde énse szeretnék az ő városába költözni, en sajnos ott sem találnék magamnak munkát ez egészen biztos.

Nos ő teljesen megsértődött hogy akkor költözzünk máshova, de ne sírjak majd ha kellene és nem lesz semmi segítségünk, blabla... Most ezzel én mit kezdjek? Bevallom kicsit az is bennem van hogy ha hozzám nem akkor hozzá sem (250km egymástòl a két város), de tényleg értelme sem lenne. Ti hogyan jutottatok hasonló helyzetben düllőre? Mi alapján döntöttetek költözésnél?



2012. okt. 30. 16:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Olyanok vagytok még két sértődött, civakodó ötéves.

Biztos, hogy nektek össze kell költözni?

2012. okt. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
56%

Oda költöztünk, ahol jók voltak a munkalehetőségek, nagyobb városok közelébe, de nem a városba. Ha történetesen az egyikünk szüleihez így közelebb laktunk volna, az nem lett volna döntő érv, hanem a környék, az emberek, az ingatlanhelyzet.

Furcsa mindkettőtök hozzáállása, mert így nem lesz segítségetek, magatokra vagytok utalva ami elég nehéz. A legközelebbi szülő tőlünk 140 km-re van, és néha jó lenne ha csak át tudnának ugrani vigyázni a kicsire.

2012. okt. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
a két város közé költöztünk :D így úgymond mindkettőnknek ugyan olyan rossz....
2012. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálunk ez úgy alakult, hogy én Esztergomban, a párom pedig Zebegényben élt.


Egyik helyen sincs igazából munkalehetőség, ráadásul ő Vácon dolgozik évek óta.


Így arra az elhatározásra jutottunk, hogy felköltözünk Budapestre, ő innen be tud járni a munkahelyére mert ez időben pont annyit jelent mint korábban a lakhelyéről, én meg talán nagyobb eséllyel fogok majd elhelyezkedni.


Ez nem így lett, sajnos még mindig nincs munkám pedig 3.5 hónapja keresgélek.


Amúgy a szülők részéről milyen segítségre gondoltok? Két felnőtt ember esetén nem kell olyan sok mindent csinálni.. Vezeted a háztartást, főzöl, mosol, takarítasz, amiben tud a párod segítsen be. Ezekhez nem kellenek szülők. Bevásárolni ti is betudtok, ha pedig intézni kell valamit azt is nektek kell megoldani.


Ha lenne gyermeketek akkor megérteném, hogy szükség van a segítségre, de szerintem ti is fogtok boldogulni önállóan.

2012. okt. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Felnőtt emberek vagytok.

Én két lehetőséget mondok:

1. Felköltöztök Budapestre

2. Valahova az osztrák határ mellé költöztök (pl. Sopron).

2012. okt. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem nagyon értelek benneteket: egy háztartásban élni gáz lenne, szerintem egy városban a szülőkkel nem az, hacsak nem igazán deviáns, elviselhetetlen emberek, de erről nem esett szó. Mindenesetre éretlennek látszotok az együttélésre, nem kellene erőltetni. Persze, nem ti lennétek az elsők, akik a saját kárukon tanulnak, már ha tanulnak. Én is sokszor hibáztam, mire benőtt a fejem lágya.
2012. okt. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
talán akkor költözzetek valami független 3. helyre, nagyokosok. De ha már ebből jelenet van mi lesz később, nem igaz h nem lehet megoldani egy ilyet se.
2012. okt. 30. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

En kerek elnezest hogy felmertem tenni egy kerdest. Az indok szerintem eleg vilagos volt. En nem szeretnek se a sajat varosomban maradni, se hozzajuk koltozni, mert egyik helyen sem lenne munka lehetosegem. Ot otthon benyomnak valahova a szulovarosaban, de nem azrrt diplomaztam le (raadasul eleg keresett szakon), hogy uatana munkanelkuli legyek es naprol napra eljunk. Ha Budapestre vagy valamelyik "nyugati" nagyvarosba koltoznenk en ott nagyon jol keresnek es neki is talalnank valamit szerintem.

Erre az ervre jott a sertodes. A segitseget arra ertettem hogy nem szeretnenk vandorolni. Lenyegeben az egyetem alatt is egyutt eltunk, komoly terveink vannak es ha gyerekek lesznek nyilvan konnyebb ha a szulok a szomszedban vannak. A normalis valaszokat koszonom!

2012. okt. 30. 18:30
 9/14 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenképp inkább olyan helyre költözzetek, ahol van munkalehetőség!
2012. okt. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én megyeszékhelyről költöztem a páromhoz Pest megyei városba mert neki itt van saját lakása, nekem nincs, és már itt volt munkája. Én helyben csak sz@r melót találtam.

Tervben van, hogy jó lenne Bp-n keresgélni ahol mindketten végeztünk -csak napi 3 óra utazás nem valami jó - vagy külföldre menni.

Én sem azért diplomáztam, hogy egy kisvárosban kulimunkát végezzek. Csodálkozni is szoktak, mit keresek még itt.

Csak neki itt jó, a szülei is helyben vannak, ők is örülnek.

Én meg félévente látom a családom, drága az utazás. :(

Külföldön ez mondjuk még több lenne, de ott legalább nem 0 pénzért güriznék.

Unokaszempontból mondjuk jó, ha vannak nagymamák, kaját is tudnak adni. De leginkább oda kell menni, ahol van munka.

2012. okt. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!