Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvéremet több helyen...

Testvéremet több helyen becsapták külföldön ahol dolgozott, azt telefonálta, hogy ha itt sem fizetik ki, akkor gyilkosságra is képes lesz a főnökével szemben a családjáért, hogy el ne veszítsék a házukat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam nyugtatgatni,hogy ne csaináljon butaságot,mert börtönbe fog kerülni,de teljesen bekattant úgy hallottam a hangján,csak azt hajtogatta,hogy azt már nem tűri,ha itt sem fogják kifizetni,ha itt is átverik, a családja pedig elveszíti a házat,mielőtt kiment itthon sem fizették ki,itt sem talált normális,folyamatos,bejelenett munkát.Az itteni kollégáktól hallotta,hogy csak fél havi bért szoktak kapni,vagy még annyit sem,majd hitegetik őket,hogy később megkapják,de aztán soha nem kapják meg,éppen annyit adnak,hogy ne menjenek haza,fent tudják tartani magukat ott.

Szerintem idegösszeomlást kapott,én pedig tehetetlennek érzem magam itthonról.


2012. okt. 21. 22:06
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
Sokan nem tudják míg a saját bőrükön nem tapasztalják hogy a szerződés nem ér semmit.Nem garancia semmire és nem csak külföldön hanem itthon sem.Tapasztalat..
2012. okt. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
Én írtam a szerződéses dolgot!És dolgoztam már külföldön!Érdekes engem nem basztak át pedig először mentem!Az volt az első,hogy aláírtam a szerződést anélkül nem is akartak volna dolgoztatni!Nem bántak úgy velem,mint a kutyával sőt nagyon is rendesek voltak!Úgyhogy ne mond nekem,hogy aki nem tapasztalat nem tudja,mert nem csak rossz tapasztalatok vannak!
2012. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

"Már ne is haragudj,de szerződés nélkül már egy napot sem dolgoztam volna tovább!"


Gondolom a csalás része,hogy mindig hitegetik,hogy pár nap múlva hozzák a szerződést.

Azt mondta,hogy most megvárja a jövő havi fizetést 15.-én ,most az első hónapban csak egy hetet fizettek,meg is kapta mind egy fillérig(mert hónap végén kezdett és csak azt kellett elszámolniuk),de a jövő havi teljes bérrel a régebben ot dolgozó kollégák szerint probléma lesz,mert ők is csak hónapok óta fél bért kapnak és hitegteik őket,hogy majd megkapják később.

2012. okt. 21. 22:42
 14/27 anonim ***** válasza:
Persze 5-6 éve még nem voltak ilyen gondok akkor még lehetett normális munkát találni.Manapság nagy szerencse kell hozzá.
2012. okt. 21. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

12-es válaszoló vagyok!És nem 5-6 éve volt,hanem most jöttem haza 2012. májusában,de mindegy!

Kérdező:Akkor lehet,hogy nincs is miért félnie!Az is lehet,hogy nézik a teljesítményt is nem?

2012. okt. 21. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

"Úgyhogy ne mond nekem,hogy aki nem tapasztalat nem tudja,mert nem csak rossz tapasztalatok vannak!"


Örülök neki,hogy neked szerencséd volt!

Milyen nemzetiségű volt a munkáltatód?

2012. okt. 21. 22:49
 17/27 A kérdező kommentje:

"Kérdező:Akkor lehet,hogy nincs is miért félnie!Az is lehet,hogy nézik a teljesítményt is nem?"


A tört havi(egy heti) első bért nyilván odaadták neki,mert különben miből tartotta volna fent magát.

Céges kocsival járnak,állandóan teletankolják nekik,nem is kell használnia a sajátját.

Mégis fél...mert a családja anyagi tűrőképessége a végéhez ért és ha most nem fizetik ki majd rendesen akkor nagyon nagy pácban lesz.

2012. okt. 21. 22:52
 18/27 anonim ***** válasza:

Örülök is!:) Olasz volt a munkáltatóm!

Ha ennyi pénzt rájuk költenek(pedig nem kötelesség) akkor szerintem nincs mitől félnie!

2012. okt. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Szóval egy olasz úriember volt.


A magyarok,szerbek nagy ritkán becsületesek külföldön a munkásaikkal,pofátlan módon vernek át mindenkit aki belesétál a csapdájukba.


Eleve csak úgy is lehet kimenni,hogy megpróbálja az ember,hogy talán ha dolgozik abból esetleg lesz fizetése...vagy nem...akár egy fillér nélkül kellhet hazajönnie,ez is benne an a pakliban.

2012. okt. 21. 22:58
 20/27 anonim ***** válasza:
Neked szerencséd volt örülök neki.De egy magyarral más a helyzet.Sajnos.
2012. okt. 21. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!