Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Létezik, hogy valaki meg tud...

Létezik, hogy valaki meg tud változni a családjáért?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy pl. egy alkoholista le tud mondani az italról, vagy egy anyuka függő le tud -e válni az anyjáról a felesége miatt? Ismertek olyan házaspárt akiknek sikerűlt újrakezdeni?
2010. jan. 23. 20:45
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
igen
2010. jan. 23. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Ahogy fejlődik,ha fejlődik,a személyisége,úgy lesz egyre emberibb.Van,persze.
2010. jan. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
az én apum nem képes sajnos egyre lejjebb megy hiába segítek mondogatom h hagyj abba a családért :(
2010. jan. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Van ilyen ember, de ez személyiség függő, van aki nem tud, vagy csak egyszerűen nem akar valamiről leszokni, mert fél a változástól.
2010. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a családomban van ilyen ember, és egyik napról a másikra mondott le a cigarettáról és az alkoholról is.
2010. jan. 23. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Igen, az emberek tudnak valtozni, de nem konnyu es sajat elhatarozas kell hozza, eroltetni nem lehet. Nekem a parom adta fel ertunk az alkoholt, de elotte pokol volt az egyutteles, szakitottunk is egy par honapra. Hiaba konyorogtem, gyozkodtem, kerleltem, neki kellett meghoznia a dontest es nagyon buszke vagyok ra, hogy kitart. Tudom, hogy nagy erofeszites tartania magat, de mindenben tamogatom, amiben tudom. (sajnos olyan orszagban/kulturaban elunk, ahol minden a piarol szol es ahhoz kotodik, ugyhogy nem konnyu)


Szoval mi ujrakezdtuk es eletem legjobb dontese volt bizni benne.

2010. jan. 23. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
igen, szerintem is tud változni mindenki, én is sokszor megváltoztam, idomultam aktuális páromhoz.
2010. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Valamikor ittam mint a kefekötő, füstöltem mint a gyárkémény.

35 éve egyáltalán nem iszom, nem dohányzom.

"Kettőn áll a vásár"

2010. jan. 23. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hmmm...van, aki igen, van aki nem. Mindkettöre tudok példát. Apám nem tudott leszokni az alkoholról senkiért sem. Ahhoz ö túl egoista, saját magán kívül nem igazán szeret másokat, az anyagi érdek miatt maximum kénytelen megtürni. De az ilyen embernek nem való család.

A másik példa a férjem. Megismerkedtünk, és mindketten úgy éreztük, hogy mi vagyunk egymásnak az igazi és attól kezdve pl leszoktunk az állandó bulizásról, én leszoktam az alkoholról, ö a cigarettáról miattam... és mivel most várom az elsö babánkat, ha megkívánok valamit, képes az éjszaka kellös közepén elmenni nekem boltba, nem tartja a kapcsolatot egyik exbarátnöjével sem...még rengeteg dolog van amiben gyökeresen megváltozott, föleg mióta terhes vagyok. Csak ezért hiszek abban, hogy képes valaki megváltozni. Pedig gyerekkorom óta ezt a szöveget nevelték belém: kutyából nem lesz szalonna.

Pedig van amikor lesz.:)

22/L

2010. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, en is ezt a kutyabol nem lesz szalonna hulyeseget hallgatom a mai napig, mintha meg drukkolnanak is egyesek, hogy a parom visszacsusszon a pialasba, nevetseges.
2010. jan. 23. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!