Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az olyan...

Mi a véleményetek az olyan apukáról aki nem megy be a családjáért a korházba hanem dolgozni megy?

Figyelt kérdés
2010. okt. 7. 05:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Bunkó szívtelen paraszt!:D

NAh...XD annyira nem kellhet a pénz...most buszozzon haza egy frissen szült anyuka egy babával meg vagy 2-3 táskával nagy pakkal?Azért ez elég durva...még a taxi is ha egyedül megy!Azért egy apukának illene ott lennie ilyenkor!Mi lesz később?Ha a gyerek ordít mert fáj a hasa ő odaköltözik a munkahelyre?

2010. okt. 7. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Mivel neki is jár törvényileg pár nap szabadnap ezért nem értem meg.Elfogadhatatlannak tartom,és nagyon rosszul esne.

De most szerinted tényleg annyira muszáj volt mennie dolgozni,nem engedték el esetleg.Vagy nem is akart menni értetek?

2010. okt. 7. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Értünk a sógorom jött kocsival,nem a férjem.Azon a héten kezdett új munkahelyen, rögtön 2 nap hiányzással kezdett: hiányzott 1 napot amikor bevitt,és 1 napot amikor szültem,mert benn volt..

Szóval van az a helyzet...

Nem esett rosszul szükség törvényt bont,mire hazaértünk otthon volt.

2010. okt. 7. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon is lehetséges, hogy van az a helyzet és van az a munkahely, ahonnan az apa nem tud elmenni szabira akkor, amikor kellene (szülés után két hónapon belül veheti ki az öt napot, és amennyire tudom, nincs kötelezve a munkáltató, hogy PONT akkor adja ki, amikor az apának kellene).

Ha önszántából dolgozik inkább, akkor nem érdemelte meg, hogy gyereket szüljön neki valaki...

2010. okt. 7. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A férjem is dolgozott, és már úgy volt, hogy nem tud eljönni értünk, én nem csináltam ebből gondot, szóltam a Nővéremnek, hogy lehet, kellene egy kis segítség. De végül el tudott jönni.

Nálunk úgy volt, hogy másnap jöhetünk haza, a férjem meg dolgozott, de 10 órakor mondták, ma mehetünk, és 12-ig hagyjuk el a szobát, szóval szinte kidobtak.

A férjem meg aznap vidéken dolgozott a kétszemélyes céges autóval, gyerekülés is otthon a családi autóval együtt... stb..

Tehát van az a helyzet, amikor úgy alakul.

Ezért ebből, amit leírtál, nem lehet még ítélkezni.

2010. okt. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtehetné,de nem megy ő a családjáért akkor egy bunkó paraszt!Ha nem teheti meg,mert nem engedik el akkor megértem.
2010. okt. 7. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
De kötelezve van a munkáltató, aebben az esetben akkor kell kiadni a szabit, amikor apuka kéri.
2010. okt. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
7:44-es vagyok, utánanéztem és igazad van utolsó, tényleg kötelezi a törvény, hogy akkor adja ki a szabit, amikor a munkavállaló kéri!
2010. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
83%

10:24-es!


Azért szerintem te is tisztában vagy vele, hogy vannak olyan munkakörök, ahol egyszerűen nem lehet akkor kiadni a szabit, hiába is jár, amikor menni kell a családért. Ha akkor éppen nics más aki elvégezze a munkát, akkor ez van. Az én férjem 3 műszakban dolgozik. Előre láthatólag pont a 4. éjszakáját fogja befejezni, amikor majd értünk kell jönnie. Elvárható lenne, hogy üljön autóba, vezessen 100 km-t, csak azért, hogy ő vigyen haza. Pláne, hogy Apuéknek is van autója, meg a tesóméknek is.

Inkábbb várjon otthon minket kipihenten.

2010. okt. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát, kinek mi a fontos...

Nekem életem legszebb élménye volt, mikor az első gyerekkel hazaértünk és a kezünkbe fogtuk, csak mi ketten, az üres házban. Azóta 3 gyerekünk van, mégse volt fogható ahhoz semmi (se eljegyzés, esküvő, többi születés, semmi).

Szóval én tuti nem szalasztanám el, de nem vagyunk egyformák.

2010. okt. 7. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!