Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Testvéremet több helyen...

Testvéremet több helyen becsapták külföldön ahol dolgozott, azt telefonálta, hogy ha itt sem fizetik ki, akkor gyilkosságra is képes lesz a főnökével szemben a családjáért, hogy el ne veszítsék a házukat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Próbáltam nyugtatgatni,hogy ne csaináljon butaságot,mert börtönbe fog kerülni,de teljesen bekattant úgy hallottam a hangján,csak azt hajtogatta,hogy azt már nem tűri,ha itt sem fogják kifizetni,ha itt is átverik, a családja pedig elveszíti a házat,mielőtt kiment itthon sem fizették ki,itt sem talált normális,folyamatos,bejelenett munkát.Az itteni kollégáktól hallotta,hogy csak fél havi bért szoktak kapni,vagy még annyit sem,majd hitegetik őket,hogy később megkapják,de aztán soha nem kapják meg,éppen annyit adnak,hogy ne menjenek haza,fent tudják tartani magukat ott.

Szerintem idegösszeomlást kapott,én pedig tehetetlennek érzem magam itthonról.


2012. okt. 21. 22:06
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
27%
A testvéred nem egy Einstein ha ennyire palira lehet venni. XD
2012. okt. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem csak a testvéremmel csinálják ezt,rengeteg magyarral találkozott külföldön akikkel ugyanezt megteszik,ez szinte általánosnak mondható.


Az is megviseli,hogy úgy bánnak velük,mintha nem is emberek lennének csak kihasználandó rabszolgák és mindemellett maradjanak csendben,érjék be a bér felével is.

2012. okt. 21. 22:11
 3/27 anonim ***** válasza:
19%

Ő vállalta ezt nem?


Nem kényszerítette senki, hogy kimenjen.

2012. okt. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
Ha már kint van és tudja mi vár rá akkor miért nem keres OTT KINT másik munkahelyet!Sokkal könnyebb,mint itthonról!Amúgy meg szerződést nem ír alá?
2012. okt. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Én megértelek titeket.Ismerős a helyzet nagyon is...
2012. okt. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
27%
Sok hülye magyar kimegy külföldre mert azt hiszi, hogy rögtön kánaán lesz.
2012. okt. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:

"Ha már kint van és tudja mi vár rá akkor miért nem keres OTT KINT másik munkahelyet!Sokkal könnyebb,mint itthonról!Amúgy meg szerződést nem ír alá?"


Az első munkahelyen amikor póruljárt utána hazajött.

A második után már amikor ismét becsapták,akkor keresett gyorsan másikat,a szerződést mindig másnapra ígérték,dolgozott több hetet ingyen.

A harmadik helyen van már,itt is minden nap ígérik a szerződést hetek óta,a engeteg ember közül alig vannak bejelentve mint kiderült,őket is csak hosszú hónapok után jelentették be.


Itthon a szinte biztos munkanélküliség és itthon is bejelentetlen ,feketemunka,vagy semmi .

Nyelvet beszél .

2012. okt. 21. 22:24
 8/27 A kérdező kommentje:

"Én megértelek titeket.Ismerős a helyzet nagyon is..."


Mesélnél nekem?

Akár priviben...

2012. okt. 21. 22:26
 9/27 A kérdező kommentje:

"Sok hülye magyar kimegy külföldre mert azt hiszi, hogy rögtön kánaán lesz."


Én úgy fogalmaznék sok szerencsétlen,hosszú idő óta munkanélküli,kilátástalan helyzetben lévő magyar megpróbálkozik külföldi munkavállalással,ott persze tárt karokkal várják őket a csalók,akik tudják,hogy milyen szintű a munkanélküliség és ezt teljes mértékben ki is használják undorító módon.

2012. okt. 21. 22:30
 10/27 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudj,de szerződés nélkül már egy napot sem dolgoztam volna tovább!Már itt elrontotta!Azt írtad,hogy a második esetnél keresett rögtön munkát ott kint,akkor most miért nem csinálja ezt? Mindig ugyan abba a városba/országba megy vissza?
2012. okt. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!