Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a férjemet...

Hogyan vegyem rá a férjemet néhány nap szabadságra?

Figyelt kérdés

Betonbiztos munkahelye van, minimum az irodát kellene felgyújtania, hogy kirúgják.

Az utóbbi hetekben már nagyon látványosan fáradt, nyűgös, ki van purcanva. A munkahelyét egyébként nem szereti, váltana majd.

Kértem, hogy vegyen ki néhány nap szabit és pihenjen. Sportoljon, nézzen tévét, akármit, csak pihenje ki magát.

Megígérte, hogy a hetet kiveszi.

Ebből lett egy nap, aztán mégis bement dolgozni - én meg hallgatom este, hogy milyen fáradt és későn ér haza. Sajnálni már nem tudom, mert tényleg nincs ami visszatartaná a szabadságtól (van még neki 2-3 hétnyi).


Az állandó panaszkodása a fáradtságra viszont már rettentően zavar. Mit csináljak?


2012. okt. 18. 19:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ő ilyen mártír? Akkor "sz@ard" le és hangsúlyozd, h kivehetnél, Te bajod, h nem veszel ki.


Amúgy a mai világban olyan, h biztos munkahely nincs!!!!!

Kivéve, ha bankigazgató.

2012. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
10 éves speciális szakmai tapasztalata van a cégnél, nehezen tudnák pótolni. A benti viszonyokat is ismerem, biztos nem rúgják ki.
2012. okt. 18. 19:53
 3/12 A kérdező kommentje:

Egyfajta túlzott kötelességtudata van. Elhiszem, hogy elfárad, de tényleg kézenfekvő lenne néhány nap szabi.


Egyéb dolgok is közbejöttek, amiért kialvatlan is. Megváltás lenne neki két nap folyamatos alvás.


Így meg van egy estére mosott kaka férjem, aki már egy értelmes mondatot se tud összerakni, olyan fáradt.

2012. okt. 18. 19:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Páromnak is ilyen kimeritő melója van... Mindig mondom neki maradjon velünk itthon pár napot.(2.5éves lányunk van.) DE ő nem,mert kevesebb fizetést kap. Ismerem már pár éve soha nem volt beteg. Erre most az elmult félévben 2szer volt itthon egy hetet,mert úgy elkapta a lányunktól a hasmenést(ami rajta 2 nap alatt átment) hogy egy hétig jött minden belőle. Most meg a hányos hasmenésest kapta el,pedig soha még megfázva se volt.. Ő 4kor kel,6ra jár dolgozni 4re jön haza akkor meg a kicsink nyuzza. Nagyon apás.. Szóval igenis pihenjen mert egy idő után nagyon legyengül és betegség lesz a vége...
2012. okt. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utazz el egy olyan helyre gyerek nélkül, amit utál!

Majd a kölök lefárasztja, de egész másképpen, mint a taposómalma. Ezt hívják aktív pihenésnek.

2012. okt. 18. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én párom is ilyen sokat dolgozik, valamikor túlórázik önszántából, pedig nagyon nincs szükségünk a pénzre de ő biztosít arról hogy most legyen mert nem biztos hogy később lesz. Én örülök hogy ilyen a hozzáállása csak féltem őt mert már az egészségére megy rá sajnos. Már sokszor volt olyan hogy amint hazaért rosszul lett, befeküdt az ágyba és másnap reggelig fel sem kelt. Sajnos őt a fáradtság kikészíti nagyon, pedig ő is simán megtehetné hogy elmegy szabira mert a főnökével nagyon jóba van és már volt hogy beszéltem vele és mondta hogy majd elfogja őt zavarni még a karácsonyi vásárlási láz előtt mert szeretné ha kicsit pihenne. A páromat hiába veszem rá nem hajlandó elmenni még 1 napra se!!!

Sajnos ő ilyen szereti a munkáját de már túlhajtja magát. Az elmúlt 2 hét alatt ma volt az egyetlen olyan nap amikor fél 5 re hazaért amikor kellene neki eredetileg de akkor se csináltunk jóformán semmit, mert csak megfőzött holnapra és el is ment TV-zni meg aludni. Sajnos én is nagyon féltem őt már beszéltem a barátaival meg a szüleivel is hogy próbálják valahogy rávenni őt a pihenésre mert félek hogy rámegy az egészségére és komolyan összeomlik majd. Nyáron vette ki először szabadtságát az idén, mert akkor elmentünk nyaralni akkor 10 napot vett ki abból 5 nap elment a nyaralásra utána meg még 5 nap amikor itthon pihentünk, az jó volt de utána semmi. Nem tudom mit lehet kezdeni az ilyen emberekkel, én már féltem őt nagyon. Csak azért irtam hogy tudd nem csak te vagy így vele.

2012. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

nálunk is hasonló most a helyzet, hajtós időszak van a cégnél az ő részlegén.

igaz, megkapja majd a túlórapénzt, de kitörölhetjük vele, ha gyógyszerre kell majd elkölteni, vagy épp lábon kihord egy infarktust karácsonykor...

reggel 8kor már benn volt, és még nincs itthon. csodálom, h nem fejeli le a billentyűzetet...


nem veszekszem vele, csak nagyon aggódok. :( pont az a baj, hogy őt viszont kitehetik, ha nem úgy táncol, ahogy a helyzet megkívánja...

2012. okt. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én párom is ilyen,magától nem vett volna ki szabit sosem.

Egy helyen dolgozunk,hasonlót.Kimerítő szellemileg,ő nehezebben is bírja (én azon az elven vagyok hogy nem nekem kell idegeskednem,nem én kapok milliókat).

Első pár alkalommal veszekedéssel értem el hogy menjen szabira,utána mindig azt mondta hogy de jó volt pihenni.

Most már csak lefoglalok 1-2 éjszakára szállást,és szólok neki hogy melyik napra kérjen szabit (kap,hisz tudom mikor van nagy hajtás,akkor én se mehetek szabira).

Már nem veszekszik.

2012. okt. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

>igaz, megkapja majd a túlórapénzt, de kitörölhetjük vele, ha gyógyszerre kell majd elkölteni,

Ha megkapja. Jártam már úgy, hogy beígérték a prémiumot. Az év végi elszámoláson azután kiderült, hogy az intézet másik osztálya év közben seggére vert a pénznek. Mivel az igazgató személyes témáját űzték, ők nem kaptak letolást, a mi osztályunk pedig forró kézszorítást és nemzeti színű mosolyt kapott.


> vagy épp lábon kihord egy infarktust karácsonykor...

Az állandó fáradtság meg azzal jár, hogy túlpörög, otthon is a munkahelyi problémákon jár az esze, már aludni sem tud.


Addig kell vele pörölni, amíg nem a ketyegője figyelmezteti. Az infarktus nem mindig csak harmadszorra viszi el az embert.

> Az utóbbi hetekben már nagyon látványosan fáradt, nyűgös, ki van purcanva.

Előbb-utóbb ezt bent is észreveszik, elkövet valami szakmai hibát, vagy dühében lehülyézi a főnökét, ezért lapátra teszik. ***Ez az érv talán rá is hat.***

2012. okt. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hadd folytassam!

A kialvatlanságtól útközben balesetet is szenvedhet. Rossz esetben nem egyedül munkába menet, hanem családostul.

Hátra van még az üzemi baleset:

Átmegy alvajáróba. Beleesik a tömény kénsavas tartályba. A platina piercing marad meg belőle, és kapsz mellé egy számlát a 10000 liter elszennyeződött kénsavról.

2012. okt. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!