Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád egy barátnődet és...

Befogadnád egy barátnődet és a kisfiát néhány hétre magatokhoz?

Figyelt kérdés

1,5 szobás albérletben lakunk a párommal. Egyik barátnőméknek anyagai gondjaik vannak. Közüzemi tartozások miatt a tulaj ki akarja rakni őket az albérletből. Mikor a párom meghallotta, azt mondta hogy a barátnőm és a 2,5 éves fia jöhetne a félszobába hozzánk, a férje meg azt csinál amit akar. (Az adósság nagy részét a férfi csinálta, amikor volt egy kevéske pénzük, előbb vett sört és cigit mint a gyereknek tejet vagy gyümölcsöt).

Nagyon rendes a páromtól ez a gesztus, de félek hogy ebből bajunk lesz, hisz mi is csak albérlők vagyunk.

Úgy jöttünk ide, hogy csak 2en fogunk itt lakni, anyagilag sem állunk úgy hogy még plusz 2 főt etessünk (ha a barátnőm beleadna a kiadásokba talán beleérne), és igazából azt sem tudom, hogyan élnénk együtt 4esben.

A barátnőm szülei elváltak, az anyjáék 1 szobás lakásban laknak 2en, az apjáék 1,5-esbe hárman. Más rokon vagy barát aki segíteni tudna nincs. Több embernek tartoznak, köztük nekünk is. 1 fizuból élnek plusz amit a gyerek után kapnak.


Ti mit tennétek?


2012. márc. 7. 14:30
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Ja és előre nem lehet tudni mennyi ideig maradnának. Hiszen ki adná ki olyan házaspárnak a lakást aki nem fizeti be az összes számlát (mert nincs miből).
2012. márc. 7. 14:33
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Albérletbe nem engedném őket, mert nekem is bajom lehetne ebből, ha a tulaj megtudja.
2012. márc. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
68%
Én befogadnám őket, arra gondolva, hogy mi lesz, ha egyszer én is hasonló helyzetbe kerülök. Ha jól értettem, ha nem fogadjátok be őket, az utcára kerülnek. Úgyhogy egyértelmű: természetesen befogadnám őket.
2012. márc. 7. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Ha lenne saját lakásunk én is befogadnám őket, akár 1 évre is. De mi is albérletben vagyunk.

Nem tudom, hogy a tulaj belemenne-e... Ha megpróbálnánk eltitkolni előle biztosan lebuknánk... :(

Még nem biztos semmi sem, de nem tartom túl valószínűnek hogy min. 100-150 ezer ft hulljon barátnőmék zsebébe.

2012. márc. 7. 14:37
 5/19 anonim ***** válasza:

Biztos is, hogy nem tudnátok titkolni. Még azt is el tudom képzelni, hogy a szomszédok elmondanák a tulajnak, mindenhol vannak kíváncsi mamikák, akik pontosan tudnak mindent.

Arról nem beszélve, hogy megugrana a fogyasztásotok hirtelen, ez is feltűnhetne.

2012. márc. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Így albérletbe nem. Pár éjjelre maximum, ha mondjuk veri a párja, az ugye életkérdés, hogy biztonságban legyen. Vannak jó anyaotthonok is, keressetek olyat!
2012. márc. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Nem, mert ki tudja, egyik nap a férj is ott tanyázna, de legalábbis állandó vendég lenne. Meglophatna, vagy használná a vizet, áramot. A nőnek most kéne a sarkára állni és elhagyni a tróger párját. Ha erre nem képes, akkor nem tudom sajnálni, oldják meg maguk. Részben ő is hibás, mert ezt ketten hozták össze. Ha ő tűr, hagyja, hogy hülyeségre jusson pénz, a gyereke nélkülözzön, akkor miért sajnáljam?
2012. márc. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
61%
Beszéld meg a főbérlővel, hogy megengedi-e kivételes helyzetben...
2012. márc. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Albérletbe? Neked nincs jogod más lakásába költöztetni valakit határozatlan időre. Ha a tulaj beleegyezik és ők is fizetnek, akkor igen. Gondolom, van szerződés.
2012. márc. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogadnám be őket. Nem azért mert nem érzem át a helyzetüket, de:

a tartozást ki kell fizetni.

Megértem, hogy nehézségeik vannak, de ki fogja ezt így megoldani, ha nem ők?

Ebből később a pároddal, a lakástulajdonossal is problémád lehet.


Természetesen egy-egy ebéddel, vacsorameghívással, használható ruhákkal stb.stb. segíteném a barátnőt, a gyermeket.

2012. márc. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!