Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Befogadnád egy barátnődet és...

Befogadnád egy barátnődet és a kisfiát néhány hétre magatokhoz?

Figyelt kérdés

1,5 szobás albérletben lakunk a párommal. Egyik barátnőméknek anyagai gondjaik vannak. Közüzemi tartozások miatt a tulaj ki akarja rakni őket az albérletből. Mikor a párom meghallotta, azt mondta hogy a barátnőm és a 2,5 éves fia jöhetne a félszobába hozzánk, a férje meg azt csinál amit akar. (Az adósság nagy részét a férfi csinálta, amikor volt egy kevéske pénzük, előbb vett sört és cigit mint a gyereknek tejet vagy gyümölcsöt).

Nagyon rendes a páromtól ez a gesztus, de félek hogy ebből bajunk lesz, hisz mi is csak albérlők vagyunk.

Úgy jöttünk ide, hogy csak 2en fogunk itt lakni, anyagilag sem állunk úgy hogy még plusz 2 főt etessünk (ha a barátnőm beleadna a kiadásokba talán beleérne), és igazából azt sem tudom, hogyan élnénk együtt 4esben.

A barátnőm szülei elváltak, az anyjáék 1 szobás lakásban laknak 2en, az apjáék 1,5-esbe hárman. Más rokon vagy barát aki segíteni tudna nincs. Több embernek tartoznak, köztük nekünk is. 1 fizuból élnek plusz amit a gyerek után kapnak.


Ti mit tennétek?


2012. márc. 7. 14:30
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
75%
Egyet ne feledj. Jó tett helyébe jót ne várj!
2012. márc. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

A barátnőm férje ide biztosan nem tenné be a lábát. A párom tuti nem engedné, és én sem.

Nem is azért, mert adósságot csinált, az az ő baja... hanem hogy a kölcsönkért pénzekből ő elmegy sörözgetni, és nem érdekli hogy a bölcsibe amit fizetni kell azt miből és hogyan.

2012. márc. 7. 15:18
 13/19 anonim ***** válasza:
Add elő a helyzetet a főbérlőnek. Üljetek le együtt és dumáljátok át!
2012. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rendesek vagytok, de szerintem semmiképpen se fogadjátok be őket.

1. Nem a saját lakásotok, nem vihettek oda akárkit lakni, ráadásul van, aki kisgyerekesnek ki se adná a lakást. mellesleg nem maradnak észrevétlenek, már csak a gyerek által okozott zaj miatt sem.

2. Nem fizettek. Neked miből fizetne a barátnőd? Írtad, saját kontóra nem tudnátok etetni őket. Ne csak erre gondolj: használnák a vizet, áramot stb, megnőne a közüzemi számla is.

3. Azt mégis hogy gondoljátok, hogy apukát ki lehet teljesen zárni? És ha nem vagytok otthon, és a gyerekre való hivatkozással a nő beengedi? Vagy mindig őrzitek őket?

4. ha most befogadod, sose mennek el, mert gondolom a barátnőd egy fizetésből nem fog tudni albérletet fenntartani és gyereket nevelni. Elvégre eddig sem ment, és ez most független a férje költekezésétől.


Itt egy dolgot tehetsz, ha jót akarsz magatoknak: biztassátok, hogy szabaduljon meg a léhűtő párjától, és kezdjen új életet. Ha ideiglenesen kell neki szállás, akkor azt a saját családjában is meg tudja oldani, húzzák ők össze magukat, ne ti.

és még egy dolog, amit már írt egy hozzászóló: jó tett helyébe jót ne várj. Ebből semmi jó nem sülhet ki, ha befogadjátok. Aki magától képtelen arra, hogy véget vessen egy olyan helyzetnek, amiben ő is és a gyerek is szenved, a megélhetésük veszélyeztetett, azt megette a fene. Ha ilyen életképtelen, akkor a jó ég tudja meddig ragadna rajtatok.

2012. márc. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
14. beletalált
2012. márc. 7. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

A barátnőm 7re jár dolgozni, 5re ér haza. Addigra én bőven itthon vagyok és a párom is. És nincsenek olyan jó viszonyban, hogy a barátnőm beengedje.

Kap fizetést meg a gyerek után csp+ gyes vagy gyed nemtudom mit kapnak ilyen korú gyerek után.

Abból a bérletét kellene fedeznie meg a gyerek bölcsis költségeit. Szerintem azért 20-25 maradna neki amit beleadna a rezsibe.

De ez csak feltételezés!!!

2012. márc. 7. 15:35
 17/19 anonim ***** válasza:
Gondolod nektek adná azt 20-25 forintot ami marad neki? Szerintem nem. Ha magára nem is költi, a gyerekre sec perc alatt elmegy ennyi, úgy hogy észre sem veszi. Semmi jó nem sülne ki belőle. Ti tartanátok el 2 főt szívjóságból huzamosabb ideig. Ráadásul még az is lehet, hogy konfliktusotok lenne miattuk a tulajjal. Meg aztán nekem már az is furcsa hogy mindezt a férjed találta ki. 100 %-ig biztos, hogy semmi köze a csajhoz? Micsoda boldog idill lenne, most gondolj csak bele.
2012. márc. 7. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Nagyon jó barátnőm az illető nő, nagyon sokszor mellettem állt amikor ki voltam bukva. Költözködésnél is nagyon sokat segített, tehát bármiben számíthatok rá.

A fiát is nagyon szeretem és ő is engem. A párom remekül kijön a kissráccal és a barátnőmmel is.


Ha meg akarna csalni, nem kéne neki ilyen alkalom. És mindkettejükben bízom!

2012. márc. 7. 16:09
 19/19 anonim ***** válasza:

Sajnos akármennyire is szereted a barátnődet, ebben a szituációban bizony önzőnek kell lenned, mert könnyen megütheted a bokád.

Egyrészt ott a főbérlő, vele meg kell beszélni ezt, mert 2 napon belül úgyis a fülébe jut, hogy mások is laknak ott.

Másrészt meg ott az anyagi bizonytalanság.

Ha hasonló szituációba kerülnék, max napokra fogadnám be a barátnőmet, akármennyire is szeretem, de hetekre nem menne. A sasát biztonságom előbbre való.

2012. márc. 7. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!