Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Gyászidő alatt (közeli hozzáta...

Gyászidő alatt (közeli hozzátartozó, pl. szülő vagy testvér elvesztésekor) nem mehetek el haverjaimmal társaságba, koncertre, ide-oda? Egyáltalán meddig tart a gyászidő?

Figyelt kérdés
A férfiak nem igazán hordanak fekete öltözetet hónapokon át, nem? Már magamból kiindulva és biztos nem változtatnám meg az öltözködési stílusom...
2012. okt. 17. 11:32
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
91%

Egyik barátnőm úgy dolgozta fel az apja elvesztését, hogy elment bulizni, leitta magát. Én ezt nagyon nem támogattam, de ugyanakkor ott volt az, hogy az apja élete során tönkretette őt, pszichiátriai eset volt, ivott stb. Részben "megkönnyebbült", hogy vége, részben nagyon fájt neki.

Én sehova nem tudnék menni hónapokig, ez biztos. Egyszerűen nem lennék rá képes, én elég érzékeny vagyok. Viszont feketét csak egy ideig hordanék.

2012. okt. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%
... és ha valaki a munkáját élvezi, mert az egyben a hobbija is, akkor vegyen ki egy év szabadságot?
2012. okt. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 A kérdező kommentje:
Ezzel kapcsolatban jutott még az eszembe, hogy amikor egyszer voltam egy rokonom temetésén, valahogy az engem máshogy érintett. Úgy értem, hogy a rokonomat itthon, egyedül a szobámban többször is megsirattam, sajnáltam és szomorú voltam miatta sokáig, de a temetésen, mikor ott sírt mindenki, valahogy én akkor nem tudtam sírni és nem éreztem úgy át a temetésen a hiányát abban a pillanatban. Sokkal inkább átérzem amikor egyedül vagyok este például.
2012. okt. 17. 13:59
 24/29 anonim ***** válasza:
100%

Nálam egyébként teljesen furcsán, váratlan pillanatokban tör ki a fájdalom.

A temetésen egyébként muszáj votl tartani magam, apu miatt, mert az ő édesapját temettük, és nagyon el volt keseredve...

2012. okt. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

"... és ha valaki a munkáját élvezi, mert az egyben a hobbija is, akkor vegyen ki egy év szabadságot?"


Hát igen, gondolkozni igencsak nehéz, összefüggéseket meglátni.


Nem. Attól függ a megélhetése. Dolgozni KELL, akkor is, ha szereti, akkor is, ha nem.

2012. okt. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 14 éves koromban halt meg anyám, és emlékszem, utána valamikor felmentem az egyik haveromhoz. Már nem tudom, miről beszélgettünk éppen, de később visszahallottam, hogy a nagyanyja szerint mekkora paraszt vagyok, mert hallotta, hogy többször is nevetek (nyilván ez nem azt jelentette, hogy elfelejtettem, ami történt), amit ilyenkor nem illik. Ez tényleg így van? Aki a gyászidőszak alatt nevet valamin az társadalmilag elítélendő?
2012. okt. 17. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
15%

#17


> És mielőtt még lenéznél, életemben nem voltam diszkóban és antialkoholista vagyok.


Én ezzel nem dicsekednék :)

2012. okt. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim ***** válasza:
100%

akkor ne dicsekedj, szerencsére vannak még olyan körök, ahol nem azzal menőznek az emberek, hogy ki hányik nagyobbat ivás után :)


kérdező. szerintem semmi baj nincs, ha megpróbálsz kikapcsolódni és legalább pár percre elfelejteni a fájdalmat (hosszabb időre úgyse megy egyelőre). férfiak gyászszalagot szoktak kitűzni, de azt se nagyon, már ez a gyászruha dolog nem igazán szokás.

2012. okt. 19. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
100%

A gyászidőt a gyászoló saját lelki higiénéjére és regenerálódására találták ki. Nincs olyan, hogy nem meHETsz, stb... csak célszerű időt és teret adnod saját magadnak, hogy feldolgozd a veszteségedet. Ha Rád törnek rossz érzések, ki kell élni MOST. Nem jó, ha elnyomod és hordozod Magadban, és még 15 év múlva is előtörnek a ki nem sírt könnyeid.

1 évet szoktak mondani, de Te tudod megítélni, mit jelent számodra az illető. Az első hetekben mindenesetre Magadba figyelj, mert furcsa érzés, ha meghal valaki és nincs többé. Addig ne foglalkozz külső dolgokkal.

2013. máj. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!