Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Lehet-e adásvételi szerződésen...

Lehet-e adásvételi szerződésen közeli hozzátartozó (testvér. Stb) a tanú?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 12. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Az egyik igen.
2011. ápr. 12. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Márminthogy a 2 tanú közül az egyik lehet.
2011. ápr. 12. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Magyarul a kettő közül maximum az egyik?
2011. ápr. 12. 22:36
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen:)
2011. ápr. 12. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Mi 3.5 éve vettük a lakást. A közjegyzőnél ülve telefonálgattunk két tanuért, mert a közjegyző azt mondta, hogy egy tanu sem lehet rokon.
2011. ápr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen közjegyzőnél jártatok. Nálunk az anyám lakásának az adásvételijén én voltam az egyik tanú, a másik meg a férjem. Itt az a lényeg, hogy a tanú ugyanúgy igazolja magát az ügyvéd előtt SZEMÉLYESEN, mint maga az, akik az adásvételiben az eladó meg a vevő.
2011. ápr. 12. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem lehet.
2011. ápr. 12. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lehet! Ugyanis semmi nem tiltja, hogy nem lehet, illetve azt sem köti ki, hogy ki lehet tanú!


Az ingatlan-nyilvántartásba történõ bejegyzés alapjául szolgáló ingatlan adásvételi szerzõdés aláírása szigorú alakiságokhoz kötött.


A tulajdonjog bejegyzésére csak ügyvéd által ellenjegyzett magánokirat vagy közjegyzõ által készített közokiratba foglalt adásvételi szerzõdés alapján kerülhet sor. Egy irat akkor magánokirat, ha

- az ügyvéd az általa készített okirat szabályszerû ellenjegyzéssel bizonyítja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot elõtte írta alá, vagy aláírását elõtte saját kezû aláírásának ismerte el, vagy

- két tanú az okiraton aláírásával igazolja, hogy a kiállító a nem általa írt okiratot elõttük írta alá, vagy aláírását elõttük sajátkezû aláírásának ismerte el; az okiraton a tanúk lakóhelyét (címét) is fel kell tüntetni;


Irodánk gyakorlata szerint az általunk készített adásvételi szerzõdések mindkét feltételnek eleget tesznek.

2011. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet formálisan, és nincs is vele baj, ha soha senki nem vitatja az általuk igazolt dolgot.


Baj majd akkor lehet, hogyha valaki meg akarja támadni az ilyen tanúk által igazolt jogügyletet.


Azt azért senki ne mondja nekem, hogy ha valaki arra hivatkozik, hogy "hát de mindkét tanú az alperes rokona!", akkor ezt majd a bíróság nem veszi figyelembe...


A Ptk-ban erre van hasonló szabály, ami nem erre vonatkozik, de azért szerintem elég áthallásos ilyen esetekre is. Konkrétan ez:


"203. § (2) Ha valaki hozzátartozójával vagy olyan jogi személlyel, amellyel való viszonyában többségi befolyás áll fenn, továbbá ha a jogi személy a tagjával vagy vezető tisztségviselőjével, illetve annak hozzátartozójával köt ilyen szerződést, a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet vélelmezni kell. Ugyancsak vélelmezni kell a rosszhiszeműséget, illetve az ingyenességet azonos természetes vagy jogi személy befolyása alatt működő jogi személyek egymás közötti szerződéskötése esetén, akkor is, ha közvetlen vagy közvetett többségi befolyás nem áll fenn."

2011. ápr. 12. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!