Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerekvállalás nem csak...

A gyerekvállalás nem csak móka és kacagás?

Figyelt kérdés
Én régóta szeretnék már gyereket, ha lehetne már vállalnék. Lehet hülyén hangzik de szeretnék terhes lenni. A tudat hogy bennem növekszik valaki, a kerek pocak is tetszik, olyan furcsa jó érzésnek képzelem el. De az egyik barátnőm terhes, 4 hónapos de mai napig minden reggelt hányással kezd, szédül, alig bír meglenni. Szóval én eddig rózsaszínnek képzeltem mindent, de elbizonytalanodtam.
2012. okt. 16. 22:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

A terhesség mindenkinél más. Van aki nagyon jól érzi magát végig, nem hány egy percet se, van aki 3 hónapig, van aki meg a 9 hónapot végig (ld. barátnőm).


Amúgy tényleg nem móka és kacagás, azért ki tud borítani a gyerek is, de összességében megéri.

2012. okt. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
81%

Kicsit naivan állsz a dolgokhoz, szerintem még nagyon fiatal lehetsz.

Csak azért, mert érdekes, furcsa érzésnek képzeled el a terhességet, még ne vállalj gyereket... Ugyanis ez nem egy játék, amit visszaadsz, ha megunod!

2012. okt. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
90%

3 gyerekem van és soha egyszer sem hánytam a terhességek alatt.

Viszont a terhesség után jön a gyerek. Na az se csupa rózsaszín. Gondold át még egyszer ezt. A terhesség csak 9 hónap, de a gyerek minimum 18 év.

2012. okt. 16. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
97%

a gyerekvállalásnak nem is a terhesség a nehéz része, akkor még "magától" eszik a gyerkőc, és csendben van, nem kell altatni/pelenkázni :)


szóval valóban nem csak móka és kacagás,


viszont a móka és kacagás része miatt megéri :)

2012. okt. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
91%
Hány éves vagy, 16?
2012. okt. 16. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:

Na igen, én amúgy nagyon szeretem a babákat, gyerekeket.

Nem tudok úgy elmenni egy babakocsi mellett hogy ne nézzek bele, meg a kisebb gyerekek is mindig mosolyognak rám ,meg barátkozni akarnak. Múltkor is a háziorvosnál volt egy 3 éves kislány, és ott hagyta az anyját és odaült mellém mert kijelentette hogy mellém szeretne ülni meg ilyenek vannak velem mindig.


De közben meg a szomszédban van egy 6 éves kislány és ő is úgy hív engem hogy "Szandi barátnőm" (nem én mondtam neki) aranyos meg minden, de néha kiborít mert szörnyen akaratos meg hisztis. Van hogy én vigyázok rá, mondom neki hogy ne mássz fel oda, erre felmászik. Meg múltkor is bebújt az ágyneműs szekrénybe pedig mondtam hogy ne. De mondjuk ott az anyja enged meg neki mindent és ez látszik is.

2012. okt. 16. 22:14
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 2 gyerekem van. Amikor a fiammal voltam terhes, akkor élveztem az egészet. Nem hánytam, jól éreztem magam, semmi bajom nem volt. Ha nem nőtt volna a hasam akkor el se hittem volna hogy terhes vagyok. A szülés is gyorsan lezajlott, még fájdalmat sem éreztem. 15 perc és megszületett a fiam. Emlékszem a legnagyobb gondom a szülésnél az volt, hogy augusztus lévén nagy meleg volt, és nagyon szomjas voltam, de már nem ihattam.

Csecsemőként is álomgyerek volt. Alig sírt, és már az első éjszakát átaludta. Ritkán volt beteg, igaz kis vasgyúró legényke volt.

3 évvel később született a lányom. A terhesség kész szenvedés volt vele. Feszült a csípőm, és sokszor annyira fájt a csontom, hogy sírva kapartam a falat. 3 hónapig végig hánytam. A vérnyomásos az egekben, minden bajom lett. Májusban amikor szülni mentem, már könyörögtem a dokinak, hogy vágja ki, mert képtelen vagyok 15 óránál többet vajúdni. Majdnem 22 órát vajúdtam ,Leírhatatlan fájdalmaim voltak. De meglett, egészséges lett. De a lányom nem volt álom csecsemő. Már az első éjszakát végig sírta. 5 hónapig nem volt egy nyugodt átaludt éjszakánk. Mindig felébredt. Amikor ovis lett, ő mindig mindent elkapott, így folyamatosan betegeskedett.

Szóval én megtapasztaltam a "móka és kacagás" verziót a fiam részéről, és a " csak 1 éjszakát aludhatnék végig" verziót..

Ma már mindkét gyerekem felnőtt. Mindkettőt imádom, talán most mondhatom el, hogy van móka és kacagás. De 17-18 éven keresztül bizony kemény hivatás ez az anyáknak.

2012. okt. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Jóóó dolog terhesnek lenni??? Kívánom neked, hogy könnyű terhességed legyen! Én mind a kettőnél azt hittem belepusztulok. Végighánytam mind a kettőt, olyan gyenge voltam, hogy lábra nem bírtam állni, annyira szédültem, hogy már fekete-fehérben láttam mindent. A másodiknál a gyomorsav annyira kínzott, hogy már bőgtem, éjjel nem aludtam csak szenvedtem. A hátam annyira fájt, hogy az utolsó hónapokban sírva feküdtem le minden este. Én folyamatosan számoltam a napokat, hogy mikor lesz ennek már vége. De természetesen mind a kettőt megérte, és bevállalnám harmadszorra is. Imádom őket.
2012. okt. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
89%

A terhesség, még akkor is, ha végig szarul van az ember, fáklyás menet a többihez képest.. három gyerekem van.. összesen kb 6 évig nem aludtam át egyetlen éjszakát sem.. és ez a leglájtosabb dolog volt mind közül.


úgyhogy nem, nagyon nem móka és kacagás, baromi nehéz munka. és ahogy nőnek úgy nő a munka mennyisége is.

az viszont tény, hogy mindenért kárpótolnak, még akkor is, ha néha agyon akarod őket ütni :))

2012. okt. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
90%
Nekem mindkét terhesség nagyon-nagyon jó volt,imádtam. De ez csak az első lépés, utána keményen helyt kell állni az időnként hisztis-dacos-testvérféltékeny-beteg gyerekkel, aki ugyanakkor átölel,megpuszil,imádnivalóan mosolyog vagy nevet. Az ember megéli a mélységeket, de a legnagyobb magasságokat is közben.
2012. okt. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!