Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A kapcsolatok alapja a komprom...

A kapcsolatok alapja a kompromisszumkészség. Ebben az esetben ezt hogy lehet megvalósítani?

Figyelt kérdés

Dolgozzon a nő vagy ne? Rengetek ilyen jellegű kérdést olvastam mostanában, és kétféle reakciót láttam férfiak részéről.


1. Ha dolgozik. Akkor azért nem kell nekik, mert karrierista P****.

2. Ha nem dolgozik. Akkor azért nem kell nekik, mert jaj, el akarja velük tartatni magát.


Mi lehet a kompromisszum a munka kérdésében? Mert olyan nincs, hogy egy kicsit dolgozik. Vagy dolgozik vagy nem. Más lehetőséget nem látok. Te hogy látod?



2012. okt. 16. 12:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
27%
itt nincs kompromisszum. A nő dolgozik, a férfi is. A nő a saját dolgait fizeti, a férfi is. Ennyi. Szánalmas ez a kétféle reakció.
2012. okt. 16. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%
Normális férfit kell találni. Az én páromat pl nem zavarta az sem mikor elvesztettem a munkám és nem dolgoztam meg az sem h dolgozok
2012. okt. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező te gondolom Budapesten élsz. Vagy legalábbis az egyik nagy megyeszékhelyen...és jobb körülmények között élőkkel vagy körülvéve.


Az ország nagyobbik részében nem ez a kérdés, hogy dolgozzon-e vagy sem a nő. Hanem az, hogy a pár bármelyik tagjának van-e lehetősége munkához jutnia. Egész térségekben nincsen semmilyen munkalehetőség se a nőnek, se a férfinak. De ha véletlenül valakinek mégis megadatik ez a szerencse, akkor nincs kérdés, hogy dolgozzon-e...


A karrier szót már régen nem is használja senki sem. Már én sem tudom hova tenni, hogy mit jelent ez a szó. Bármilyen magasra is menjen valaki elég egy legyintés/kormányváltás/üzembezárás és újra sorbaállhat utcaseprésért...

2012. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Van középút is. Én mondjuk ilyet senkitől nem hallottam, amit felvetsz, lehet nem jó körökben mozgok. :)

Attól mert valaki dolgozik, még nem biztos, hogy karrierista. Szerintem ezek a nők vannak döntő többségben. Ledolgozik 6-8 órát, aztán hazamegy, otthon családi életet él, házimunkát végez. Amit te leírtál az két véglet. Van olyan nő, akinek a munka az élete, otthon is azzal foglalkozik, nem tud kikapcsolni. Na az a karrierista. Van olyan nő, aki nem dolgozik, mert mondjuk nem tud vagy nem akar, otthon van, a férje tartja el, na az az eltartott. De ilyen ugyanúgy van férfiban is. Itt is, mint mindenben meg kell találni az arany középutat.

2012. okt. 16. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

ezért lenne jó a részmunkaidős állások (4-6 órás)


a nő így dolgozhat pénzt hozz a konyhába (nem tartják el de lehet karrierje is)

de marad idő a családra is

2012. okt. 16. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
En nem tudom, hogy miért kell ennyit foglalkozni azzal, hogy a nõ dolgozik vagy nem. Mindenki ugy osztja be az életét, ahogyan tudja. Kinek mi a fontos az életében.
2012. okt. 16. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

A részmunkaidővel egyetértek. Csak sajnos nem fizetne érte annyit, hogy megérje bejárni érte. Mert a bérlet ugyanannyiba kerül, akár 4 órát, akár 8 órát dolgozik az ember.


Amúgy nem az volt a kérdés, hogy van-e munka, vagy nincs. Hanem, hogy dolgozzon a nő vagy sem. CSAK ERRE

2012. okt. 16. 13:17
 8/25 A kérdező kommentje:
a vége: kérek válaszokat. Ha lehet. Köszönöm.
2012. okt. 16. 13:18
 9/25 A kérdező kommentje:

"Mindenki ugy osztja be az életét, ahogyan tudja. Kinek mi a fontos az életében."


Ez igaz. De ahhoz mit szólsz, ha egy férfi azért hagyja el a nőt, mert neki a munkája ugyanolyan fontos, mint a családja, és nem hajlandó lemondani a munkájáról. És jön azzal, hogy karrierista. Ha meg lemond róla, akkor meg azzal jön, hogy el kell tartania, és hogy milyen sokba kerül. Erre kérek válaszokat/véleményeket.

2012. okt. 16. 13:21
 10/25 anonim ***** válasza:

???????????????

Mégis hogyan választod szét a munkát és a dolgozást? Neked ez két egymástól különböző, egynmással semmilyen kapcsolatban nem lévő fogalom???????

2012. okt. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!