Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közénk állhat a párom előző...

Közénk állhat a párom előző kapcsolatából született gyereke?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem, tudtam hogy van gyereke. Akkor azt hittem menni fog a dolog, hogy egy számomra vadidegen és a párom közös gyerekét "nevelem.

Sokat veszekszünk a gyerek miatt, eleinte megvártuk míg a gyerek otthon volt már, mostanra odáig fajultak a dolgok, hogy a gyerek előtt is egymásnak esünk.

Legutóbb az volt a nézeteltérés tárgya, hogy többször szóltam a gyerekre. Van egy pici kutyánk, többször szépen kértem a gyereket,hogy jobban figyeljen rá...mert többször rálépett és véletlenül belerúgott. Mikor rászóltam a gyerekre 2 nap alatt kb a 10. alkalommal, a párom rámszólt, hogy ne nyavalyogjak már.

Szeretem a kisfiút, próbálom terelgetni,nevelgetni, holott szerintem nem az én dolgom.

Ha a gyerek nem akar fürdeni, az apja ráhagyja, én meg rászólok, hogy a fürdés nem kedv kérdése..ugyanúgy ahogy a wc-zés utáni kézmosás sem.


2012. szept. 30. 17:31
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

próbáltam vele beszélni, csak veszekedés lett belőle.

Mikor hangsúlyoztam, hogy a gyerek szeretetét nem pénzzel kell megvásárolni (akart a gyerek valami 2-3 ezer ft-os játékot, de mondtam hogy nem, hiszen a 300 ft-osra sem tud vigyázni, meg amúgy se azért akarjon az apjához jönni,mert mindig kap valamit), akkor én voltam a szemét, mert sajnálom a pénzt a gyerekre.

Nem sajnálom, ha ruha kell neki, vegyük meg.. De van így is egy csomó játéka, minek neki még újabb 10, ha amúgy sem játszik velük sokáig, és max egy hétvége alatt tönkreteszi őket.

2012. szept. 30. 18:04
 12/18 anonim ***** válasza:
Most már tudod, hogy miért lett vége a házasságának. (Ha nem voltak házasok, akkor a kapcsolatának) Persze, ő biztos mást mondott. Vagy megszoksz, vagy megszöksz, az előző nő is ezt tette. Ez a pasi nem apa, nem társ. A gyerek viselkedését meg nem kell az anyjára kenni, azért ilyen, mert az apja mindent elnéz neki. Négy éves gyerek még azt teszi amit megengednek neki. A párod pedig mindent megenged, a nehezét meg rárakja a te válladra.
2012. szept. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Páromnak is van egy 4 éves kislánya. Én többször is szoktam vele kettesben maradni. Páromat egyáltalán nem zavarja, ha rászólok, mert ő is tudja, hogy jogosan teszem, pl. ha valamit nem "szeretne" hanem "akar". Ő még örül is neki, mert így legalább tudja, hogy a közös gyerekünket is nevelni fogom, és én is örülök, hogy ő meg támogat, és a közös gyereknél is akkor nyilván fog. Párom amúgy kevésbé szigorú, de ha már nagyon nem lehet bírni a kislánnyal (szerencsére ritkán), akkor már ő szól rá, olyan férfiasan. Többször is hallottam már olyat, hogy az új bnőnek (van barátnak) nem engedi a szülő, hogy rászóljon a közös gyerekre. Én ezt nem tartom helyesnek, hiszen ha több időt tölt vele, akkor elkerülhetetlen, hogy ő is nevelje, ha gond van. Ennyi erőből akkor ne szóljon rá, ha mondjuk kiszalad az úttestre?
2012. okt. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a kisfiút az édesanyja rendesen neveli? Tehát alapvetően jógyerek, csak nálatok elengedi magát, mert tudja hogy apánál mindent lehet? Akkor érdemes lenne elgondolkodnod, hogy mi lenne a közös gyerek esetén? Akkor is minden rádmarad majd. Az előző jól írta, hogy ezek szerint nem véletlenül lett vége az előző kapcsolatának.
2012. okt. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Itt nem a gyerek, hanem a párod hozzáállása áll köztetek:( Ezen kéne változtatni. Ahogy látom az írásodból, te se a gyereket hibáztatod valójában, csak még nem volt erőd kimondani, hogy a párod a ludas.
2012. okt. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Nem tudom hogy az anyja neveli-e a gyereket rendesen.

Nekem, mint hozzá nem értőnek (nincs saját gyerekem), olyasmi elképzelésem van, hogy a gyereket berakják a tv elé vagy a halom játék közé hogy foglalja el magát.

Ami egyrészről jó, mert ha 5kor felébred, 7ig hagy aludni, csendben eljátszik.

De amikor közösen játszunk vele, látszik rajta, hogy otthon ez nincs.

Beszélni sem nagyon tud még...

2012. okt. 1. 16:45
 17/18 A kérdező kommentje:
Igen, én is így látom hogy a párom a hibás.
2012. okt. 1. 16:46
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez rossz ómen a jövőre nézve amennyiben gyereket szeretnél ettől a férfitól!


Egyébként nevelőnőnek tartanak?


Itt nem csak a gyerekneveléssel van a baj, hanem a férfinek súlyos gondjai vannak! Menekülj!!!

2012. okt. 15. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!