Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Közénk állhat a párom előző...

Közénk állhat a párom előző kapcsolatából született gyereke?

Figyelt kérdés

Amikor megismertem, tudtam hogy van gyereke. Akkor azt hittem menni fog a dolog, hogy egy számomra vadidegen és a párom közös gyerekét "nevelem.

Sokat veszekszünk a gyerek miatt, eleinte megvártuk míg a gyerek otthon volt már, mostanra odáig fajultak a dolgok, hogy a gyerek előtt is egymásnak esünk.

Legutóbb az volt a nézeteltérés tárgya, hogy többször szóltam a gyerekre. Van egy pici kutyánk, többször szépen kértem a gyereket,hogy jobban figyeljen rá...mert többször rálépett és véletlenül belerúgott. Mikor rászóltam a gyerekre 2 nap alatt kb a 10. alkalommal, a párom rámszólt, hogy ne nyavalyogjak már.

Szeretem a kisfiút, próbálom terelgetni,nevelgetni, holott szerintem nem az én dolgom.

Ha a gyerek nem akar fürdeni, az apja ráhagyja, én meg rászólok, hogy a fürdés nem kedv kérdése..ugyanúgy ahogy a wc-zés utáni kézmosás sem.


2012. szept. 30. 17:31
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:

Ha lemegyünk a játszóra vele, a párom belebújik a telefonjába, nem figyel a gyerekre.

Nekem viszont nem fogad szót, így hiába szólok rá, hogy valamit ne csináljon....csinálja és megtörténik a baj...Persze ezért is én kapok, mert én nem figyeltem eléggé a gyerekre.

2012. szept. 30. 17:34
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves a kisfiú?
2012. szept. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

4 éves.

Nem konkrétan ő tesz dolgokat, ő csak azt a viselkedést hozza magával ,amit otthon lát vagy otthon megengednek neki.

2012. szept. 30. 17:38
 4/18 anonim ***** válasza:
72%

Velemenyem szerint probalj a gyerek baratja lenni es ne az "anyukat" jatszd.

Ha vmi rosszat csinal szolj ra egyszer es ha nem hallgat rad kerd meg az apukajat, hogy legyen szives ra szolni a fiara.

Egyebkent nem is ertem, ha ennyire nem torodik a sajat gyerekevel ah te azt leirod, mit gondolsz a kozos gyerkoccel (ha lesz) fog?

2012. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem jó a gyerekre ráhagyni semmit. Beszéljétek meg, de ez nem a fiú hibája hanem az apuka hozzá állásának a hibája.
2012. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nem szabadna, hogy közétek álljon. Valahogy ez nekem úgy tűnik, hogy a párod szeretné, sőt elvárja, hogy sajátodként nevelt a gyereket, viszont, mikor úgy viselkednél, mint egy anya (magyarul határokat szanbsz neki, fegyelmezed) akkor azt nem veszi jó néven. Kicsit olyan ez nekem, mintha az apa az engedékenységgel próbálná a gyerekben oldani azt a feszültséget amit az jelent, hogy nem az anyja van mellette. Talán le kellene ülnöd a pároddal és nyugodt körülmények között tisztázni, hogy mi is a te szereped a gyerek életében. HOgyan veheted ki a részed a nevelésében.
2012. szept. 30. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Mikor elkezdte ütni a kutyát, nem volt türelmem arra várni, míg az apja méltóztat rászólni.


Próbálkoztam azzal is, hogy szóltam a páromnak, hogy szóljon a gyerekre...de vagy hallgatott rá vagy nem.


A gyerek is nagyon szeret engem, anyának szólít.

2012. szept. 30. 17:45
 8/18 A kérdező kommentje:

A párom már azt tervezi, hogyha elhozza a gyereket, de be kell mennie dolgozni, akkor bemegy, én pedig itt maradok a gyerekkel.


Már azt is mondtam neki, hogyha zavarja hogy rászólok a gyerekre, akkor arra a 2,5 napra elmegyek itthonról míg itt van.

2012. szept. 30. 17:47
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű,hogy a párod fejével kéne beszélni. Ez a nemtörődömség,lustaság,nelevés hiánya csak a gyerek kárára válik. Nem tudom mióta tart ez az állapot,de a kisfiúnak sem könnyű,ilyenkor mégjobban oda kellene rá figyelni,főleg az apjának.

Az a gond,hogyha az anyja meg az apja ellened dolgoznak (mármint ők nem nevelik9 ,akkor egy szélmalomharc lesz az életed.

2012. szept. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Veszekedés helyett inkább neki kéne nevelnie a gyerekét. Ha rád hagy mindent, akkor ne panaszkodjon. Egyébként is neked teljesen jogos követeléseid vannak a gyerekkel szemben, normális arra nevelni, hogy nem bántjuk az állatokat és rendszeresen tisztálkodunk.

Ráférne egy jó alapos beszélgetés a párodra.

2012. szept. 30. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!