Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem megölnek ha megbukok....

Engem megölnek ha megbukok. Pedig meg fogok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy valaki lehet-e ennyire hülye a matekhoz vagy mi van ilyenkor de nagyon gáz. Összeadni, kivonni, szorozni és osztani talán még tudok, ezen kívül semmit. Egyszerűen nem tudom elkezdeni a feladatokat mert nem tudom a menetét sem. A nővérem elmagyarázza nekem (ő mindig 5-ös volt matekból) de mire írásra kerül a sor addigra mindent elfelejtek vagy rosszul csinálom. Sokszor már a feladatot sem írom le mert nem tudom elkezdeni. Alsóban is hármas voltam ötödikig, aztán hatodik félévtől idáig kettes. Nyolcadikban félévkor és évvégén is meg akart buktatni a tanár de nem tette, mondjuk a jegyeim alapján simán megbuktam. Most 9-es vagyok és kedden írnom kell (a többiek már megírták, nehéz volt) előre tudom, hogy egyes lesz mert nem értek belőle semmit, tesóm meg nincs itthon így nem tudja elmagyarázni. Tavaly is végig idegeskedtem az egész évet és nagyon sokat sírtam. Most jutottam el arra a szintre, hogy már nem érdekel az egész. Hónapról hónapra szarabb vagyok matekból és nem tudok mit tenni, 3 magántanárnál próbálkoztunk eddig de egyiknek sincs ideje, a harmadik meg június óta azt mondja, hogy majd felhív. Egyébként erről az egészről a kedves általános iskolai matektanárom is tehet, nem tud magyarázni, állítólag nincs is engedélye vagy mi. A háromnegyed osztály kettes volt matekból. Mit tegyek? Már tényleg nem bírom, de ha megbukok akkor átraknak a gyűjtőiskolába.

15/L


2012. szept. 30. 16:10
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
83%
csak kíváncsiságból, mit vesztek?:)
2012. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
Általánosba (7.től) kaptunk egy tök szuper tanárt.. Elhittem, hogy tök hülye vagyok a matekhoz, folyton ordíbált aztán már leszartam az egészet.. Majdnem megbuktatott.. Majd tavaly 9.-be házi versenyen első lettem és évvégén 4-es. Meglepődtem, hogy meg tudok csinálni .egy egyenletet.. Ès lám mit tesz egy jó tanár... Most is versenyre készülök... Nálam a tanáron múlt az egész.. Lehet, hogyha kapok egy hasonlö idegbajos nőt, meg is buktatott volna 9.-be
2012. szept. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem az a baj, hogy az alapokkal sem vagy tisztában??
2012. szept. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
83%
Hát..én már év elején tudtam, hogy megbukok angolból.. így is lett..és nem azért mert egyáltalán nem tanultam..
2012. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%

Vannak olyan tanárok, akik nem csak a hagyományos tanítási módszerekkel dolgoznak, hanem felmérik a gyerek képességeit, beállítottságát és ahhoz igazítják. A sógornőm is tanár, nem egy gyereket segített át a pótvizsgán, akik azóta év közben is jól teljesítenek (most is járnak hozzá). Van köztük enyhe szellemi fogyatékos is és olyan is, akinek diszkalkuliája, diszgráfiája és diszlexiája is van. Szóval ne adjátok fel, csak meg kell találni a megfelelő tanárt.

Ha nem megy, lehet el kellene gondolkodni egy másik iskolatípuson, mondjuk a Waldorfon. Nem vagyok a híve, de vannak olyan gyerekek, akiknek nagyon jó.

2012. szept. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%

keress egy olyan matektanárt akiről híre megy hogy a segítségével többen is átmentek és ismersz is ilyet.

én is úgy voltam mint te, bukásra álltam és megfogadtam azt a nénit. brutál szigorú volt, volt hogy ötször megcsináltatott velem egy feladatot de ha nem ment, 15-ször is elmagyarázta, akár többféleképpen is.

a mi sulinkba nagyon erős volt a matek így kettes voltam, viszont az érettségim négyes lett :)

2012. szept. 30. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!