Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem megölnek ha megbukok....

Engem megölnek ha megbukok. Pedig meg fogok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy valaki lehet-e ennyire hülye a matekhoz vagy mi van ilyenkor de nagyon gáz. Összeadni, kivonni, szorozni és osztani talán még tudok, ezen kívül semmit. Egyszerűen nem tudom elkezdeni a feladatokat mert nem tudom a menetét sem. A nővérem elmagyarázza nekem (ő mindig 5-ös volt matekból) de mire írásra kerül a sor addigra mindent elfelejtek vagy rosszul csinálom. Sokszor már a feladatot sem írom le mert nem tudom elkezdeni. Alsóban is hármas voltam ötödikig, aztán hatodik félévtől idáig kettes. Nyolcadikban félévkor és évvégén is meg akart buktatni a tanár de nem tette, mondjuk a jegyeim alapján simán megbuktam. Most 9-es vagyok és kedden írnom kell (a többiek már megírták, nehéz volt) előre tudom, hogy egyes lesz mert nem értek belőle semmit, tesóm meg nincs itthon így nem tudja elmagyarázni. Tavaly is végig idegeskedtem az egész évet és nagyon sokat sírtam. Most jutottam el arra a szintre, hogy már nem érdekel az egész. Hónapról hónapra szarabb vagyok matekból és nem tudok mit tenni, 3 magántanárnál próbálkoztunk eddig de egyiknek sincs ideje, a harmadik meg június óta azt mondja, hogy majd felhív. Egyébként erről az egészről a kedves általános iskolai matektanárom is tehet, nem tud magyarázni, állítólag nincs is engedélye vagy mi. A háromnegyed osztály kettes volt matekból. Mit tegyek? Már tényleg nem bírom, de ha megbukok akkor átraknak a gyűjtőiskolába.

15/L


2012. szept. 30. 16:10
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
93%
Van egy olyan "betegség", hogy diszkalkulia. Ki kell magad vizsgáltatni szakemberrel és felmentést kérni matekból, ha Neked is ilyen számolási zavarod van.
2012. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy a nővéred nem magyarázza el jól neked, attól, hogy ő tudja, nem biztos, hogy érthetően át is tudja adni neked.


Matektanárhoz kellene járnod, 9-ben még nem olyan vészes a matek, biztosan fel tud készíteni.

2012. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Előszőr is ne stresszelj, mert akkor valóban semmi nem jut eszedbe, másodszor keres egy egyetemistát, aki szívesen korrepetál.

Megölni nem fognak, beszélj a szüleiddel őszintén és mondd el nekik is a félelmeidet, hidd el nem vagy egyedül ilyen gondokkal, sajnos a matek sok embernek gondot okoz/okozott élete folyamán.

2012. szept. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
2012. szept. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Engem a szüleim már megdicsérnek ha kettest kapok, tisztában vannak vele. Amikor a nővérem (amúgy egyetemista) elmagyarázza akkor megtudom oldani és értem de órán már nem.
2012. szept. 30. 16:17
 6/26 anonim ***** válasza:
100%

#1-nek igaza van. Tényleg van ilyen betegség. Volt egy osztálytársam akinek volt felmentése matekból emiatt.

Tehát első a kivizsgálás. Ha ott nem találnak semmit akkor pedig a magántanár, csak normálisat keressetek.

Mást nem nagyon tehetsz.

2012. szept. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
87%
Nekem is a diszkalkulia volt az első gondolatom.
2012. szept. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Mondd el a szüleidnek, hogy segítségre van szükséged, mert egyedül nem megy, nem érted a feladatokat. Nemcsak a házi vagy az órai feladatokat kell elmagyarázni neked, hanem gyakorolni is kell, ezektől eltérő feladatokat is.

Én is világéletemben hülye voltam matekból, minden másból 4-esre és 5-ösre érettségiztem, de a matekom 2-es lett. Nem mindenki érti. Hiába, ha az ember a tanulnivalót megtanulja rendesen, azt tudja, de ha már a feladatnak sem tud nekikezdeni, ahol pl. a képleteket fel kéne használni, akkor bukott dolog az egész.

Szóval szólj a szüleidnek, hogy esetleg kérjenek meg valakit, aki tud segíteni neked.

2012. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
48%
Menj le szakmunkásba. Ott csak a sin- cosig jutnak el. /legalábbis nálunk/
2012. szept. 30. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy nem fog vigasztalni, de velem is kb. ugyanez volt. Egyszerűen hülye voltam a matekhoz. Általános alsóban még jól ment, felsőben már nehezen, de még 2-3as voltam. A többi tárgyból 4es voltam. aztán gimnáziumban 2x is megbuktam, pedig folyamatosan jártam magántanárhoz. Végül esti gimnáziumban nagy nehezen leérettségiztem, persze a mateknál nagyon rezgett a léc. De így is több évet elvett az életemből a matek. Ha nincs érzéked hozzá, sztem a gyakorlás sem ér túl sokat, persze mi mást lehet csinálni. Nekem esti gimnázium segített, mert ott engedékenyebbek, és akkortájt találtam végre olyan matektanárt, aki tudott magyarázni. Ő volt a 3. magántanárom matekból.Szóval jó lenne egy jó magántanár neked, aki magyarázni is tud, és ha a sulitokban rosszul tanít a matektanár, akkor lehet, hogy át kéne menni másik osztályba vagy suliba.
2012. szept. 30. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!