Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Engem megölnek ha megbukok....

Engem megölnek ha megbukok. Pedig meg fogok. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy valaki lehet-e ennyire hülye a matekhoz vagy mi van ilyenkor de nagyon gáz. Összeadni, kivonni, szorozni és osztani talán még tudok, ezen kívül semmit. Egyszerűen nem tudom elkezdeni a feladatokat mert nem tudom a menetét sem. A nővérem elmagyarázza nekem (ő mindig 5-ös volt matekból) de mire írásra kerül a sor addigra mindent elfelejtek vagy rosszul csinálom. Sokszor már a feladatot sem írom le mert nem tudom elkezdeni. Alsóban is hármas voltam ötödikig, aztán hatodik félévtől idáig kettes. Nyolcadikban félévkor és évvégén is meg akart buktatni a tanár de nem tette, mondjuk a jegyeim alapján simán megbuktam. Most 9-es vagyok és kedden írnom kell (a többiek már megírták, nehéz volt) előre tudom, hogy egyes lesz mert nem értek belőle semmit, tesóm meg nincs itthon így nem tudja elmagyarázni. Tavaly is végig idegeskedtem az egész évet és nagyon sokat sírtam. Most jutottam el arra a szintre, hogy már nem érdekel az egész. Hónapról hónapra szarabb vagyok matekból és nem tudok mit tenni, 3 magántanárnál próbálkoztunk eddig de egyiknek sincs ideje, a harmadik meg június óta azt mondja, hogy majd felhív. Egyébként erről az egészről a kedves általános iskolai matektanárom is tehet, nem tud magyarázni, állítólag nincs is engedélye vagy mi. A háromnegyed osztály kettes volt matekból. Mit tegyek? Már tényleg nem bírom, de ha megbukok akkor átraknak a gyűjtőiskolába.

15/L


2012. szept. 30. 16:10
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Kedves Kérdező!


Ne keseredj el, nem vagy egyedül a gondoddal!

Én is egész általánosban 2-es, 3-as voltam, fogalmam sem volt, miről beszélnek matekórán, nekem kínai volt az egész...

Aztán a gimnáziumban kaptunk egy fantasztikus matektanárnőt, aki megmutatta, hogy szórakoztató játék a matek, varázslatos rejtvény, mindenki élvezte a matekórákat és én év végére ÖTÖS lettem!!!... :-D


Szóval, jól érzed : a tanáron nagyon sok múlik!


A középiskolákban tanítás után ingyenesen korrepetálnak a tanárok, szólj a matektanárodnak, hogy segítségre van szükséged! (Ha most 1-est kapsz, ő is észre fogja venni, kiket kell korrepetálni az osztályból.)


Szólj a szüleidnek, NE VÁRJ!!!

Keressenek neked egy jó magántanárt, aki segít felzárkózni...


NE VÁRJ!!! Minél tovább vársz, annál több anyagból leszel lemaradva, egyre nagyobb lesz a szakadék a követelmény és a tudásod között.

2012. szept. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

Hallottam már erről a betegségről de hogyhogy nem vette észre senki 8 év alatt?

A mostani matektanáromat nagyon dicsérik, állítólag jó tanár és jól magyaráz de hiába ha az alapokat se tudom.

2012. szept. 30. 16:25
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Ha egyszer megtudod oldani majd másnap nem az csak azt jelenti, hogy nem eleget gyakoroltad.
2012. szept. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
a mostohalányom diszkalkuláriás. matekból felmentése volt a gimnázium utolsó két évében, érettségiznie sem kellett belőle.
2012. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős. Szólj a tanárodnak h nem vágod amit magyaráz úgyhogy magyarázza el neked külön
2012. szept. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
79%

Pedig ez nagyon diszkalkulia gyanús. Valószínű azért nem vette észre eddig senki, mert ahogy írtad az általános iskolás matektanárod nem értette a dolgát. Amit most tehetsz, hogy anyukáddal szépen elmentek a helyi Pedagógiai Szakszolgálathoz, vagy Nevelési Tanácsadóba (nem tudom nálatok mi van). Ott elmesélitek a problémát, ki fognak vizsgálni (nem kell félni) és ha ez valóban diszkalkulia, akkor adnak felmentést vagy egyéb javaslatot, illetve fejlesztési lehetőséget.

Ha nem diszkalkulia, amit kétlek, akkor egy jó tanár kell és rengeteg gyakorlás.

2012. szept. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy pont én is ugyan így voltam 9. év végén jött a bukásértesítő. Majd egy nagyon jó matektanárhoz kerültem kb egy évig jártam hozzá azóta már matektanár nélkül is simán írok ötöst is csak figyelmetlen vagyok sokszor.
2012. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!


Velem is ez volt középiskolában. Nem értettem sosem a matekot 9-ben megbuktam matekból év végén. Szörnyű volt a szüleim kiakadtak egész nyáron készültem a pótvizsgára de szerencsére átmentem :) Igaz 4 évig 2-es voltam ha volt valamilyen anyag ami ment írtam 3-as, 4-es dolgozatot is! De az érettségim is 2-es lett matekból de az a lényeg, hogy megvan! Eddig még sosem kellett használnom semmi bonyolultat az életben(sinus, koszinusz, meg ilyesmik). De lehet nálad tényleg valamilyen betegség áll fent. Beszélj a tanároddal, hogy segítsen óra után neked. Egyébként nálunk is sokan voltak kettesek mert szigorú matektanárom volt. 20/L

2012. szept. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát ismerős, nekem is olyan volt sokszor a matek, mintha kínaiul magyaráztak volna. Állandó megszégyenítésekből álltak az órák számomra, a tanár kifejezetten gyűlölt...

Ez ment egész általánosban. Gimnáziumban jobb tanárt kaptunk, ott azért nagyjából értettem, sőt, ötös is voltam belőle. De!! És ez nagyon fontos "de": ettől függetlenül TUDOM, hogy sosem voltam jó matekból. Akkor sem, amikor ötöst kaptam. Egyszerűen nem megy, nem tudom használni, nem az én világom. Sajnos van ilyen. Sejtem, hogy te is humán beállítottságú lehetsz. Ezen nincs az ég világon semmi szégyellnivaló. Nem vagyunk egyformák (milyen unalmas is lenne!), és főleg: nincs olyan ember, aki mindenben jó!

Neked a matek nem megy, ez az a kategória, amit "túl kell élni" (vagy, ha sikerül tényleg, akkor felmentetni magad, de az már egy szélsőség). A lényeg, hogy arra koncentrálj, amit szeretsz. Jöjj rá, mi érdekel, mi megy, és abba az irányba mozdulj el, arra tanulj majd tovább!

Mindenki tehetséges valamiben!

2012. szept. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Egy dolgot ne tegyél. Ne várj, ne sumákolj, ne tagadd, ha rossz jegyet kapsz. Még csak a októbert kezdjük, ne most rettegj attól, hogy meg fogsz bukni.

Beszélj a szüleiddel, keressetek új tanárt, a régieket felejtsd el, beszéljetek a matektanárral, van-e lehetőség korrepetálásra, szakkörre járni. Még nem vagy elkésve semmiről. Bőven időben vagy, nem a félévi vizsga előtt egy héttel írod ezeket a sorokat. Úgyhogy, anyu, apu elé állni, segítséget kérni!

2012. szept. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!