Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Erőltessem az azonos műszakot?

Erőltessem az azonos műszakot?

Figyelt kérdés

Párom munkahelyére vettek fel engem is, 4 műszak, de nem az ő műszakjába, hanem a váltóba...

Nem örülök neki, de azt mondták párokat nem raknak egy műszakba, nem egészséges, pedig mások dolgoznak párként egy műszakban már ott...

Amikor ő nappalos lesz én éjjeles, a szabadnapok egybe esnek.

Szóljak még a gyárban? Hogy nekünk jobb lenne egyben, vagy ne erőltessem, ha ezt így megmondták?


2012. szept. 26. 10:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
70%

Azért mondják, hogy nem egészséges, (főleg főnök-beosztotti viszony, de közvetlen munkakapcsolat sem) mert nyilván egyetlen munkahelyen sem hiányzik, hogy a pár, amelyik épp aznap reggel kapott össze esetleg valamin, ott álljon neki veszekedni, vagy "csakazértse" csináljanak meg valamit, amivel később a másiknak kellene dolgozni.

Mondhatod, hogy a vita sima kollégák között is előfordulhat, persze, de kollégák soha nem fognak amiatt morogni egymásra, hogy pl. a másik nem vitte le reggel a szemetet... több a konfliktusforrás, ha pár dolgozik együtt.

2012. szept. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%
ketteske vagyok: az ellenérvek is 4 MŰSZAKRA vonatkoznak??? mert az más, 1 műszakban én sem dolgoznék a párommal. De így nagyon nehéz lesz.
2012. szept. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:

Lényegében egy napon én megyek reggel, este jövök, ő meg megy este, reggel jön... Amikor otthon vagyunk lényegében úgy is csak alszunk. 12 óra után nagyon nem marad erő másra. De mikor letelt a munka következik a szabadnap, ami mindig egy és ugyanazon napra esik majd mindig.

De, nem lennénk közvetlen munka kapcsolatban, nem egy helyen dolgoznánk konkrétan, csak egy csarnokban. De mind ketten mást csinálunk.

Tegnap fogadtam el az ajánlatot, de nem merek ma telefonálni, hogy figyi: átgondoltam, nem lehetne-e mégis csak...? Mert félek, hogy problémásnak és akadékoskodónak fognak elkönyvelni. Meg párom miatt is elgondolkozom, viszont bennem van, mi lenne, ha csak én reagálom túl és rá is bólintanának??? Hmmm....

2012. szept. 26. 12:29
 14/26 anonim ***** válasza:

Én biztos erőltetném. Párom jött a munkahelyemre dolgozni, őt először 3 műszakba vették fel más területre, én 4-ben voltam. Addig szaladgáltam nagyfőnökről, nagyfőnökre, míg az egyik átrakta. 1 napot kellett 3 műszakban dolgoznia, másnap már 4 műszakos volt (épp egyszerre voltunk délelőttösök is, így ténylegesen sosem dolgoztunk külön műszakban).

Nálunk csak az egy munkaállomáson dolgozást nem szerették, bár ilyenre is volt példa bőven. Mi egy helyen csak rövid ideig dolgoztunk, akkor is én hivatalosan nem oda tartoztam, csak ott volt a kirendelt munkaállomásom. Az nem is volt jó, jobb volt a kis távolság.

De meg is hibbantam volna, ha ellentétes műszakban kell dolgoztunk, mint sok házaspár. Mondjuk ők a gyerekek miatt csinálták.

2012. szept. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
ketteske vagyok: szerintem, ne telefonon, menj be és próbáld meg.A legrosszabb esetben, hogy azt mondják, nem lehet. Nem lesz világvége tőle. Tehát, csak nyerhetsz: bátorság!! Remélem sikerül!
2012. szept. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Itt személyesen "ilyen dolog miatt" nincs idejük most fogadni senkit, de felhívtam őket... Várom a választ! :@ Szorítsatok!!!
2012. szept. 26. 13:20
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

hmm én soha nem dolgoznék együtt a párommal

nem h egy műszakban de még egy cégnél sem

pont elég amit haza hoz :-)


nekem pont elég az az idő amit együtt töltünk


de mindenki már

ez egy olyan dolog amit előre alaposan át kell gondolni

vajon tényleg jó ha a nap 24 órájában együtt vagytok ?

nem lenne felüdülés h végre együtt lehettek ?

stb....

2012. szept. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
én is szólnék, az itteni gyárba is bevezettek ilyen szabályt, de hamar megbukott, mert télen mindenki felháborodott, és eltörölték. Ugyanis, ha egy pár mindig váltásban van, egész nap kell fűteni a házat, vagy lakást, van, aki csak akkor kapcsolja be, ha otthon van, nem hagyja égve, ha elmegy. Tökmindegy, hogy megéri e vagy sem, így szokták, úgyhogy páran szóltak, hogy 24 óráig megy a fűtés, és nem gondolják komolyan, hogy 2 gyári fizuból majd ezt tudják fizetni. Meg ha még gyerek is van... Szorítok neked, szerintem se gáz, úgyse egymás nyakán fogtok csüngeni! nem tinik vagytok már.
2012. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
Ha nem jön össze így, kérdező, még mindig személyesen is megpróbálhatod. Ne a fentiekhez menj, hanem közvetlenül a műszakvezetőkhöz, területvezetőkhöz, én így csináltam. A mi műszakunkban 2 területvezetővel is beszéltem, az egyiknek épp nem kellett ember, de azt mondta, később segíthet, hát mentem tovább. A másik azonnal írta az e-mailt abba a műszakba, ahova a párom tették, hogy XY-t kéri magához. Mire munkába kellett menni, el volt intézve.
2012. szept. 26. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Azért is ragaszkodnék, főleg én ehhez az együtt járáshoz, mert párommal így is 9 éve sülve-főve együtt vagyunk, ha tehetjük egész nap, 0-24-ben. Nekünk ez így jó/lenne jó!

A munkahelyen nem kellene együttműködnünk, nem áll közvetlen kapcsolatban a munkánk... És, hát nem olyan gáz ez, de évekig így csinálni? Nem lenne túl szép! Jövőre szeretnénk összeházasodni...

2012. szept. 26. 14:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!