Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez most komoly? Én ebből azt...

Ez most komoly? Én ebből azt szűrtem le, hogy apáék csak engem nem szeretnek a testvéreim közül.

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy valószínüleg nem várt gyerek voltam, úgyhogy ez is rátesz egy lapáttal a kínomra.

És a szüleink így "megbélyegeztek" minket, vagyis a legidősebb nővérem volt az okos, a másik nővérem meg a legszebb a családban.

És az a lényeg, hogy régebben is sokat csúfolt egy fiú a barátival a suliban, főleg a kinézetem miatt, így az önbizalmam is egy nagy semmi.

És tudom, hogy elég köcsög dolog volt ez tőlem, csak azt akartam, hogy végre valaki valami szépet mondjon rólam, ne csak azt halljam mindenkitől, hogy milyen rusnya vagyok. Ezért megkérdeztem apát, hogy így a 3 gyerek közül ki a legszebb? Mire egyből rávágta, hogy a nővérem. Én meg kérdeztem, hogy akkor én és a másik nővérem milyen szerepet töltünk be a családban? Mire csak annyit mondott a nővéremre, hogy mindig is ő volt a családban az ész.

Ezzel most arra utalt magyarul, hogy én hülye és ronda is vagyok? Szerintetek már nem is szeretnek a szüleim?

14/L


2012. szept. 23. 19:38
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Bocsi, ha zavaros lett, és gondolom majd mindenki leírja, milyen undorító vagyok, amiért ilyeneket kérdeztem, de nem tudjátok, milyen érzés mások "árnyékában" élni. Mindig a nővéremre mondják, hogy milyen szép, az idősebbikre meg azt, hogy jajj, hogy ő kitűnő tanuló volt, nekem meg vannak 3-asaim.
2012. szept. 23. 19:40
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
most biztos én vagyok hülye de nem igazán értem,mit szerettél volna írni:) viszont abban szinte teljesen biztos vagyok,hogy ha egy családba több gyerek van,valamelyik sose szeretik annyira mint a másikat/többit..
2012. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
*valamelyiket
2012. szept. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

Picit szerintem túlreagálod, de meg tudom érteni, amit érzel. Igaz, nálunk inkább a bátyám él az én "árnyékomban", de ettől függetlenül tudom,hogy milyen az, amikor úgy érzed,hogy semmihez nem vagy jó, csúnya vagy, és buta.

Attól függetlenül lehetsz csinos, és értelmes, hogy a nővéreid úgymond jobbak. Szóval ha az egyik kimagasló szépség, a másik meg nagy koponya, az nem von le belőled semmit.

Biztosan szeretnek a szüleid, ne is gondolj ilyet!

2012. szept. 23. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Bocsi, megpróbálom érthetőbbre fogni.

Szóval.

Van a családban 3 gyerek (én és a nővéreim). És amikor rákérdeztem apától, hogy szerinte hármunk közül ki milyen szerepet tölt be a családban, azt mondta, a fiatalabbik nővérem a legszebb hármunk közül, az idősebbik nővérem meg a legokosabb.

És nekem ez azért esett nagyon szarul, mert ugye régebben is csúfoltak az iskolában a kinézetem miatt, és azt hittem, legalább az apám szerint szép vagyok, ha okos nem is, és most kiderült, hogy nem. Szóval ezek alapján a szüleim nem szeretnek engem, mert még szerintük is ronda és buta vagyok. És ugye ez volt a kérdés is, hogy szerintetek tényleg igazam van-e abban, hogy nem szeretnek?

2012. szept. 23. 19:49
 6/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, utolsó válaszoló :)
2012. szept. 23. 19:51
 7/21 anonim ***** válasza:

Ne rágódj rajta, mert ez nagyon sok családban így van. Lépj rajta túl és ne akarj mindenkinek megfelelni, mert ahogy tapasztalod is, nem jó irányba vezet.

Ne terheld meg magad ostobákkal. Aki nem ismeri fel őket, vagy noha felismeri, nem tartja távol magától, maga is az. Balthasar Gracián Morales

2012. szept. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Szerintem meg te vagy a "kicsi"...
2012. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nálam szinte ugyan ez a szitu Nővérem a szép bátyám az okos meg az ügyes és a legjobb én meg a szar..
2012. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor örülök, hogy egyke vagyok :) hiába mondják, hogy egyformán szeretik a szülők a gyerekeket, ez nem így van ,az egyiket mégiscsak jobban, általában az elsőt mert ő volt a csoda, az ELSŐ, de van amikor a tesó "jobban sikerül". Akaratlanul is kimutatják, ha egyikük felé jobban hajlanak. Sajnos ezt túl kell élni, és bizonyítani, de ne másnak. Magadnak.
2012. szept. 23. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!