Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy semminek érzem magam,...

Egy semminek érzem magam, folyton idegeskedek, nehogy a párom megcsaljon. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Voltam már pszichológusnál, 1 évig jártam, de semmit sem segített. Magánra meg nincs pénzem...


Szóval a helyzet az, hogy baromira rondának érzem magam. Ma egész nap 1 szót sem szóltam, annyira magam alatt voltam. Meglátok egy nőt, és egyből riválisomnak tekintem. Folyton attól félek, hogy a párom valami nálam szebb nőt lát, és arra gondol, hogy mennyivel jobb, mint én, meg hogy milyen jó lenne egy olyan jó nővel szexelni...

Szóval már nagyon elegem van ebből, pár napja ott tartottam, hogy begyógyszerezem magam, szerencsére (vagy nem szerencsére, szerintem inkább ez) kihánytam, aztán elaludtam a fürdőben...


Ennyire kivagyok lelkileg és idegileg is, tényleg minden nőben a riválist látom, mindenki szebb nálam, én meg egy nagy sz@r vagyok. Azt sem tudom, minek van velem a párom, de nem is érdekel. Hiába gondolok erre, hogy biztos szépnek tart, ugyanúgy folytatódik tovább a féltékenységem..


2012. szept. 20. 17:39
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:
0%

Hát, elég unalmas lehetsz, ráadsául teljesen nőietlen, hovatovább egy nyavajgós p*csa. Tehát még felnőtt sem vagy.


Grat. Nálad csak jobbak vannak, hidd el.

2012. szept. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 A kérdező kommentje:

Már miért lennék unalmas és "nőietlen"? Nem nyavalygok, sosem szoktam.

A tényeket, az érzéseimet írtam le.


Különben egyáltalán nem vagyok unalmas. Sem a hétköznapokban, sem az ágyban, sehol. Most nyilván más jön le, mert eléggé magamba fordultam, de szerencsére ebből a párom semmit sem lát..

2012. szept. 20. 21:44
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Egy kérdés!

Ha elmondásod alapján jó stílusod van,csinos vagy,kedves,jó vagy az ágyban stbstb. (olvasd csak el,ezeket te magad írtad saját magadról),akkor mi is a probléma?

Egészséges versengés minden nőben van. Ugyan a párod gondolatait nem hallhatod, de hidd el,ő is legalább ennyire bizonytalan mikor a te pillantásod akad meg valakin.

Nem.tudom,mit lehetne a testképzavaroddal kezdeni. Talán ha egy régi,115 kg-s képet kiragasztanál a tükörre,jobban látnad a különbséget.

20N

2012. szept. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
Hány barátnője volt előtted a párodnak?
2012. szept. 21. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
100%

Magyarán neked minden gondod a külsőd miatt van. Esetleg arra nem gondoltál hogy megváltozz? Olyanra hogy tetsszél magadnak... mert rajtam is csak ez segített. Voltam én is ronda... utáltam magam, öngyilkos akartam lenni, minden nap otthon sírtam és sajnáltam magam amiért mindenki szebb nálam, olyasmi lehettem mint te. Aztán nekem is mondta valaki hogy változzak meg olyanra ami tetszik, nem kell divatosnak lenni, nem kell mások véleményére adni, csak magadnak próbálj tetszeni. Bevált. Fogytam, teljesen másképp öltözöm, teljesen más a hajam, sminkelek, kontaktlencsém lett, annyira megváltoztam hogy a régi képeken egyáltalán nem hasonlítok a mostani önmagamra. És ez kihat a belsőre is, egész másképp érzem magam, sokkal jobban. Van önbizalmam, vannak sikereim mert a pasiknak is tetszek mostmár.

Jól érzem magam. Ez neked nem fog menni amíg el nem fogadod magad, vagy meg nem változol ahogy én tettem. A párod miatt meg ne aggódj, hiszen veled van, téged szeret, ő mindenképp téged lát a legszebbnek.

2012. szept. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim válasza:

Szia!

Részben én is ilyen vagyok, mint te... Semmi önbecsülésem nincs, megpróbálok mindenfelé megfelelni... Legalábbis ez volt jó ideig... Aztán rájöttem, hogy el kell fogadnom magam, aztán mindenki más is elfogad.

Ajánlok neked egy remek motivációs filmet, ami nekem személy szerint sokat segített:

http://www.youtube.com/watch?v=N1S2bGh9hGc


Tudnod kell, hogy akár hiszel ebben, akár nem - akkor is működik!


Törekedj a saját boldogságodra, érezd jól magad a bőrödben, légy hálás azokért a dolgokért, amik széppé teszik a minden napjaidat. Mert a környezeted tele van szép dolgokkal, csak észre kell venni őket! :))

2012. szept. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim válasza:
100%

Ja, és keress magadnak egy új hobbit, elfoglaltságot, ami leköti a figyelmed. Mindig csinálj valamit! Járj emberek közé! Könyvtárba, sétálni, bevásárolni, ruhákat nézegetni pl. A lényeg, hogy ne legyen időd se, alkalmad se elmerengeni, és elszomorodni...

Segíts magadon!


Hosszú ideig depressziós voltam... senki más nem tudott segíteni, míg magamban le nem rendeztem a dolgokat.

Folyamatosan rosszul éreztem magam lelkileg, ki se mozdultam otthonról... És abból lett elegem, hogy mély bánat gyötör... Elhatároztam magam, hogy na, nem... nem lehetek ilyen... ez ellen teszek! Boldog leszek!

Tudatosan összpontosítottam arra, hogy pozitívan gondolkodjak, jó kedvem legyen, stb. És sikerült!

Eleinte nehéz, de meg lehet csinálni!

Sok sikert!

2012. szept. 21. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 anonim ***** válasza:

az a baj, hogy mi sem tudunk segteni, ha a pszichológus nem tudott...de ő mit javasolt konkrétan?


van egy álomképed magadról, reális, amin tudnál változtatni, hogy szebbnek lásd magad? (nem mellfellvarrásra gondolok, ahhoz sok pénz kell, de ha megteheted, miért ne).


de pl jó alak = sport, jobb cuccok, smink, új frizura, semmi nincs, amitől egy kicsit is szebbnek látod magad?


egyébként meg tényleg, kit érdekel, hogy más mit gondol, néha olyan cuccokat veszek fel ami abszolút nem nőies pl oldalzsebes nadrágot attól is tök jól érzem magam nem csak szép ruhában...de ez neveltetés kérdése is, engem mindig dicsértek hogy jajdeszépvagyok, és akit nem, akkor nem tudom, mi lehet a megoldás,


de az is segítene ha önkénteskednél valahol, beteg emberek, hajléktalanok, állatmenhely stb ahol fontosnak érzed magad és hasznosnak. ez a lelkedre hatna, szerintem.

2012. szept. 21. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Biztos hogy meg fognak csalni. És tudod miért? pont azért mert ennyire nincs önbizalmad és folyamatosan azt sugárzod kifelé, hogy te milyen randa vagy és téged nem lehet szeretni, megbecsülni...akár egy életen át. Szedd már össze magad! Ez egyáltalán nem normális hozzáálllás!
2012. szept. 21. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%
figyelj, hasonló gondokkal küzdök én is, pedig férjnél vagyok, tehát 5 év után még mindig kellek a páromnak, pedig 30! kilót híztam 5 év alatt. Én is úgy érzem, hogy mindenki szebb, mindenki mást megh.na, csak az a baj, hogy emiatt el fogom magam mellől taszítani, így inkább visszafogom magam, és igyekszem nem gondolni erre. Neked is csak azt tudom tanácsolni, hogy próbáld végiggondolni, hogy ha a párod nem szeretne, nem lenne veled. És a végén nem amiatt fog elhagyni, hogy nem vagy szép, hanem a folytonos lelki válságod miatt. Ha csúnyának érzed magad, akkor tegyél ellene, próbálj vidám lenni, hogy nem egy búval bélelt nőci legyen a párod mellett. Sokat számít, hidd el. Másképp sajnos mi nem fogunk tudni neked segíteni. Ha gondolod írj priviben :)
2012. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!