Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek 30 felett egy...

Szerintetek 30 felett egy házasságban lehet boldogan gyerek nélkül élni? Vagy addigra már mindenki szeretne gyereket?

Figyelt kérdés
Én ismerek pár olyan házaspárt akik 30 felett vannak és küzdenek a gyerekért!Azt mondják,hogy mindent megadnának egy lúrkóért!De lehet gyerek nélkül is boldogan élni?
2012. szept. 18. 13:13
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lehet boldogan élni, mert nem mindenkinek a vágya a gyerek. Ha két ilyen ember talál egymásra (vagy sikerül feldolgozniuk azt, hogy nekik nem lehet), akkor szeretetben élhetnek halálukig.


Akkor van gond, ha mind a két fél akar gyereket, mindenáron, de valamiért nem jön össze. Ilyenkor sok esetben az egyik lelép, aztán vagy alapít mással családot, vagy nem..

2012. szept. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:

18-as: te már "meguntad" a "párodat"? Ez a te bajod,sajnállak.

Azért van ennyi elcseszett gyerek, mert a házaspárok már annyira unják egymást, hogy unaloműzésből gyereket csinálnak. Majd persze jól elrontják, s amikor végre elköltözik, akkor ott marad egy házaspár, a feleség meg nem érti, mit keres mellette az az ember, akit már 20 éve is unt.


Olyan emberhez nem kell hozzámenni, de főleg: nem kell neki gyereket szülni, akit pár év alatt megunsz. Anyám.


Ha meg az életed csupa "szórakozás" a gyerekvállalásig, akkor nagyon felszínes kis életecskéd lehet neked, bocs. Próbáld elképzelni, hogy sokan NEM unják meg a házastársukat és az életüket hasznos, tartalmas dolgokkal töltik ki és nem az egyetlen igazolása létezésüknek a gyerek.

2012. szept. 19. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 Ilyent ***** válasza:

Utolsó

Örülök neki hogy amit nálatok tapasztaltál az ide leírtad.

"Felszínes kis életemnek" úgyszintén csak örülni tudok.


Munkáimból adódóan sok emberrel beszéltem.

Mikor 50-70 év közötti PÁROKKAL beszélgettem ők kérdezték meg elsőnek hogy van gyermekem.

És elszokták mondani hogy ezt a dolgot megbánták hogy nekik nem lett.


És akkor biztosan neked van igazad.

Főleg ha szeretetben éltek együtt és a párod előbb meghal akkor nem is tudom mit érsz majd ha megsavanyodva fogod élni tovább az életedet.

Mert utána max a szomszédnak szólhatsz.

És biztosan élvezet lesz egyedül meghalni.


De mivel ti mind nagyon okosak vagytok csak rajt.

Úgyis túlnépesedés van a földön.

2012. szept. 20. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
#23: Miből gondolod, hogy akinek van gyereke, az ettől kezdve törvényszerűen már nem csak a szomszéddal tud csevegni?
2012. szept. 20. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
Mindenki egyedül hal meg.
2012. szept. 20. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
Mindenki úgy éli az életét,ahogy neki a legjobb,nem ahogy mások szerint a legjobb lenne,csak válaszoltunk a kérdésre,nem kért senki ,hogy véleményezd ha valaki nem akar gyereket,és mégis boldog.
2012. szept. 20. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,érdekelt,hogy ki hogyan gondolja ezt!

Megértem,hogy nem mindenkinek az az életcélja,hogy gyerekei legyenek!

2012. szept. 20. 10:36
 28/36 anonim ***** válasza:
100%

23-as, igazán örülök neki, hogy kiterjedt ismeretségebe tartozik a több, mint 7 milliárdos bolygó teljes, gyerek nélküli lakossága, MINDEN generáció minden tagja, hiszen a világ változik.


Higgy, amit csak akarsz, nyugtatgasd magad, amivel csak akarod. Akár azzal is, hogy majd nem egyedül halsz meg, hanem, ezek szerint, mert szülsz x gyereket, azok teljes létszámban fogják majd a kezed a halálod pillanatában, sőt, ha ne adja ég és özvegyen maradsz, akkor majd ülhetsz a nyakukon, legalább lesz kién. SOHA nem tenném ezt a gyerekeimmel, de a te dolgod, hogy gondolkodsz-e vagy sem.


Ha az életed értelmetlen és nem eléggé boldog a "pároddal", akkor arra nem a szülés a megoldás, hanem életcél és más párkapcsolat keresése.


Ajánlom figyelmedbe a Maslow-piramist, csak hogy tudd, hol keresendő a boldogság.

2012. szept. 20. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 Ilyent ***** válasza:
0%

26-os "Mindenki úgy éli az életét,ahogy neki a legjobb"

Megint egy szent ember aki nem szólt meg soha életében senkit.


28-as

Kettőnk között az a különbség hogy te csak hiszed én meg igazolást nyertem.

Nem hinném hogy 60 éves gyermektelen lennél. Akinek ez az élettapasztalata.

És mondj egy más életcélt gyerek helyett. Mert erre csak hülyeségeket tudtok írni.

(Színház,ejtőernyőzés,TV-nézés,utazás) Na számomra ez a szánalmas.


Maslow-piramis egyszer vita tárgyát képezte nálam.

De ezt sajnos összedöntöttem 1 elem hozzáadásával.

2012. szept. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:

Összedöntötted? A Maslow-piramist? Te PONTOSAN ismered MINDEN ember véleményét, mert x-szel már beszéltél életedben és összedöntötted a Maslow-piramist.

Itt fejeztem be a beszélgetést veled, értelmetlen :)


Ajánlom a világot megkísérelni a maga sokféleségében szemlélni, úgynevezett széles látókör felhasználásával. Sokkal bonyolultabb így az élet, de közelebb visz az úgynevezett realitáshoz. Igaz, arra kevésbé húzhatóak rá az előre gyártott, korlátozott számú panelek, nem is való ez mindenkinek.


Részemről befejezve érdeklődés hiányában.

2012. szept. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!