Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy új házasságban a régi...

Egy új házasságban a régi gyerek már nem számít? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
Van egy férfi és egy nő. Házasok, van egy gyerekük. Megromlik a házasság, válás lesz a vége. Megy a pereskedés a gyerek miatt, az apa kapja meg a gyereket, de csak bosszúból akarta, hogy ne az anyánál legyen, és lepasszolja a nagyszülőkhöz. A nagyszülők nevelik 18 éves koráig, az anya idő közben meghal. Az apa összejön egy 20 évvel fiatalabb nővel, és lesz 2 gyerekük. Az első gyerek mintha csak egy mostoha lenne, és az új 2 gyerek kedvenc. Teljesen kiakadtam hogy facebookra felrakott olyan képet hogy XY család, és a 2 új gyerekkel meg a feleségével + egy olyat hogy "gyerekeimmel" és a 2 új gyerekkel van rajta...A nagygyerek mintha nem is létezne. Persze amíg tanult fizette a tartásdíjat de csak ennyi...
2012. ápr. 26. 22:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Nyilván nem normális ez így, sajnálom, hogy neked (vagy, akiről beszélsz) így alakult. :(

De szerencsére nem is ez a jellemző egyébként, szóval nincs arról szó, hogy az első gyerek nem számítana.

2012. ápr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet.

Anya meghalt, apa rá 3 évre összejött egy két gyerekes nővel. Ideköltöztünk, és azóta valahogy mindig én vagyok az utolsó, a két gyereket sajátjaként szereti (engem is, csak r.ohadtul nem érzem sokszor), ami nem gáz, csak ez lenne kölcsönös. A mostohám kb. utál, én vagyok a 7. a családban, semmi szavam sincs, a véleményem mindig elfelejtik kikérni, ha valamit mondok, akkor ellenőrzi, v elengedi a füle mellett, megaláz...


Apa ezekre egy büdös szót nem szól, szóval ő is hátat fordított nekem - pluszban úgy kezel, mint egy 13 évest.

2012. ápr. 27. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból tudom hogy így megy. A bárom anyukájának lett egy kapcsolata a válás után. Született 2 gyerek, akiket nagyon szeretnek. A páromat és a testvérét amint lehetett elüldözték otthonról, hogy ne kelljen velük foglalkozni. Az idősebb testvér így 16 évesen a nagymamájához költözött, a kisebbik pedig elment olyan munkahelyekre ahol hetelni/2hetelni kellett. Bezzeg mikor hazament a pénzt rögtön lehúzták róla. Na már azóta eltelt kb 10-15 év és az anyjukat méh mindig nem érdeklik. Tudja, hogy élnek, de egy telefont nem enged el, mert ő milyen beteg, neki mennyi dolga van, és pénze sincs. Egy városban (kisváros) laknak. Ha éppen baja van akkor rohan a nagyobbik gyerekeihez, hogy segítsenek szegény beteg édesanyjukon. Hát menjen a tudod hova...
2012. ápr. 27. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az én szüleim is elváltak (egy hosszú, és rendkívül ocsmány házasság után), majd apámnak új felesége lett, aki nem kis pereputtyoz hozott magával. Minket tesómmal mindig csak szidott-ütött apánk, egy szelet csokit sem vett soha, nemhogy mást, az új gyerekek (felesége unokái, egyéb rokonai) mindent megkapnak, és nyálas üzeneteket ír nekik facebook-on, hogy mennyire szereti őket...

Persze, élvezi, hogy nem ismerik az igazi, szégyellt oldalát. Távolról könnyű szeretni egymást.

2012. ápr. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Huhh, ez durva. Én az új házasságot képviselem, de én azon az oldalon vagyok, hogy bármi is történjen, az apának ott kell lennie a gyerekei számára, származzanak bármely házasságból! Én imádom apámat, és, ha a párom gyerekei épp idegesítenek, elég csak arra gondolnom, hogy mennyire apás voltam, és rögtön másképp tudok a helyzetre és a gyerekekregondolni. Szerencsétleneknek bőven elég, hogy a szüleik elváltak, nem kell ezt még fokozni azzal, hogy éket verek az apjuk és közéjük. Egyébként engem is mgszerettek már, remélem, ez maradni is fog. Én tuti tenni fogok érte.

Normális új házasságban igenis fontos a "régi" gyerek, mert neki - mindentől függetlenül egy apja és anyja van, őket nem pótolhatja senki!

2012. máj. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!