Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek 30 felett egy...

Szerintetek 30 felett egy házasságban lehet boldogan gyerek nélkül élni? Vagy addigra már mindenki szeretne gyereket?

Figyelt kérdés
Én ismerek pár olyan házaspárt akik 30 felett vannak és küzdenek a gyerekért!Azt mondják,hogy mindent megadnának egy lúrkóért!De lehet gyerek nélkül is boldogan élni?
2012. szept. 18. 13:13
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
80%
nem, nem mindenki akar 30 felett sem gyereket. és ugyan miért ne lehetne boldogan élni gyerek nélkül is?? a boldogság nem függ semmitől...vagy ha igen, akkor az már eleve bukás...
2012. szept. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
91%
Miért ne lehetne gyerek nélkül is boldogan élni? Az tölti ki a napjaikat, ami a többiekét is gyerek előtt/mellett. Bármi, amit szeretnek csinálni. Attól, hogy valakinek gyereke lesz még nem ér véget az élete, csak lett egy gyereke.
2012. szept. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

Miért ne lehetne?

A kérdést nem értem: mi az, hogy mivel töltik a napjaikat ezek a párok?! Párként gyerekkel és gyerek nélkül is létezni kell, nem csak szülőként!

Munka, közös hobbik, privát hobbik, barátok, család, közös programok, sport...

Sok nagyon boldog és tartalmas ilyen házasság van.

2012. szept. 18. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
77%

14-es: ha neked a gyereked az életed egyetlen értelme és addig egy boldogtalan valami voltál, amíg meg nem született, akkor szívből sajnállak téged!


Boldog házaspár két boldog ember összefonódása lehet, boldog család pedig két boldog ember boldog házasságából született boldog gyerekekkel lehetséges. A boldog szülő boldog ember is. Vagy csak egy identitásvesztett valaki...

2012. szept. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne lehetne boldogan élni? optimális esetben nem csak gyerekkel együtt étezik a házasság, hanem nélküle is...Gyerekszületés előtt is kitöltjük valamivel a napjaikat, nem? És miután gyerek/ek születik sem áll meg az élet! ez csak manapság divat, hogy mindent a gyerekre fognak pl.: nincs időm magamra, nem járok sehová, mert gyerekem van.
2012. szept. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
94%

Hát már miért ne lehetne boldogan élni?

Nehogymár elhidd hogy azért mert elmultál 30 és mondjuk nem akarsz kölyköt, nem lehetsz boldog. Az egy dolog hogy a legtöbb ember lepulyázik, de pl. itt vagyok én, elmúltam 35 éves, eszembe nem jutna csinálni egy gyereket azért, mert ez a társadalmi elvárás, vagy mert anyósék azt szorgalmazzák(akkor miért nem csinálnak maguknak?!)...

Ne azt nézd, hogy mi a 'norma', hogy él a legtöbb ember, hanem hogy TE mit szeretnél a pároddal. Nem kell gyerek? Semmi baj! Annyi minden más okozhat örömet(nekem speciel a kölyök csak keserűség és bosszúság lenne, nem is viselném el magam mellett egy percig sem).

Annyi dologgal ki lehet tölteni az időt..festés..szobrászkodás..evés..ivás..szex(szigorúan védekezés mellett)..TV nézés, kirándulás, ejtőernyőzés, utazás(de imádom), színház,opera, egy jó balett előadást megnézni hmmm....? Én úgy vagyok vele, hogy minek a gyerek..?Én jól akarom érezni magam. Nélküle. Ne törődj mit mondanak mások! Vannak olyan nők akik nem arra születtek, hogy gyereket neveljenek. Én az egyikőjük vagyok. Te a másik?

2012. szept. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
epp most varom az elso babam megis azt mondom hogy nem feltetlenul kell gyerek a boldogsaghoz. van aki gyerek nelkul is boldogan ,esemenydusan leeli az eletet
2012. szept. 18. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 Ilyent ***** válasza:
32%

15-ös

Soha nem voltam boldogtalan.

De már hiányzik az életemből a gyerek.

De ha olyan okos és tapasztalt vagy áruld el hogy mi az élet értelme.

Az hogy a párommal szórakozzak még 70 éves koromba is.

Már meguntam a szórakozást. Teljes mértékben kiéltem magam.


17-es

"Annyi dologgal ki lehet tölteni az időt..festés..szobrászkodás..evés..ivás..szex(szigorúan védekezés mellett)..TV nézés, kirándulás, ejtőernyőzés, utazás(de imádom), színház,opera, egy jó balett előadást megnézni hmmm....? Én úgy vagyok vele, hogy minek a gyerek..?Én jól akarom érezni magam. Nélküle."


Tizenéves fejjel én is ezt mondtam.

2012. szept. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem lehet tartósabb egy olyan házasság, ahova nem születik gyerek, mert a nő nem szűnik meg nőnek létezni és válik csak anyává, és betegesen csak a gyerekre és magára tud koncentrálni a férjét pedig nagyívben leszarja... Ezért a férfi elkeseredésében máshol keresi azt, amit nem kap meg otthon. Szexet, kommunikációt, szórakozást, stb.
2012. szept. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
91%
Igen lehet boldogan élni,Mi 5 éve vagyunk együtt a párommal,3 éve házasok,nem akarunk gyereket,és jól érezzük magunkat,aki szeretne gyereket,és nem jön össze persze,hogy boldogtalannak érzi magát.Mi nem akartunk,és nem akarunk,mi igy vagyunk boldogok.Sokat utazunk,sokat szórakozunk,egymás legjobb barátai vagyunk,közös vállalkozásunk van,imádjuk egymást.Nem szeretne mindenki gyereket van aki pont,hogy gyerek nélkül érzi magát boldognak.34/N
2012. szept. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!