Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Írnátok nekem POZITÍV tapaszta...

Írnátok nekem POZITÍV tapasztalatokat több generáció együttéléséről?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, amikor nagyszülők-szülők-gyerekek élnek nagy házban, közös háztartásban, és nem kényszerből, hanem mert mindannyian ezt szeretnék. Hogyan sikerül kezelni a zökkenőket, mitől működik a dolog?
2012. szept. 17. 16:39
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ahogy a 6ik hozzaszolo irta. En is tobb generacios lakasban nottem fel. Nagymamam anyai agon velunk lakott, anya kesei gyerek volt, igy nagyi allando felugyeletet igenyelt. Nagyon kedves aranyos nagyi volt, imadtam. Mikor anya es apa dolgozott nagyi vigyazott rank. Sokat meselt az elso es a masodik WH-rol, igy vhogy a tortenelem ezen resze sokkal jobban ment es erdekelt is. Apumat nem zavarta h nagyi velunk lakott, pedig ketszobas, regi belvarosi lakasban nottunk fel. Kisebbik szoba volt a nagyie, a nagy pedig a mienke. Egy furdoszobank volt, es a WC is a furdoben volt, megsem volt vita ki mikor hasznalja. Megtanultunk alkalmazkodni.

Most pedig mi elunk ugy. Kulfoldre koltoztem, itt vettem hazat, itt ismerkedtem meg a ferjemmel. Anyu kikoltozott hozzank. Es igen nagyon jo, h van, egyreszt tarsasag, masreszt kislanyomra vigyaz mikor mi dolgozunk, harmadreszt besegit a haztartasba. Neki is jo, hisz nem unatkozna egyedul. A hazunk eleg nagy 5 szobaval, 2 furdovel, 200 nm-en boven elferunk. Anyunak sajat lakresze van, sajat szoba, furdo, WC-vel. Ferjem sem banja h velunk lakik. Nem mondom h mindig zokkenomentes volt a kapcsolatunk az elso ket evben rengeteg vitank volt, de mara mar lecsillapodtak, es osszecsiszolodtunk, o is megtanult ujra alkalmazkodni. En szeretem h nalunk van, es mikor hazament Mo-ra nyaralni, hianyzott. Nalunk sosem volt h nem tudunk intim perceket tolteni a ferjemmel, napkozben amugy sem tudnank a kislanyunk miatt, este meg senki sem nyit rank.

Pl tesomeknal sogornom, mikor meg Mo-n laktak, akkor anyu lakasaban laktak, a sogornom koltozott oda, es hat rengeteg vita volt, hisz a kiscsaj akarta diktalni az iramot, mert otthon el lett kenyesztetve es minden csak korulotte forgott es ugy gondolta h ez anyueknal is igy lesz, csak tevedett... Ocsemek laktak nalunk, mikor kijottek ide, huha az kemeny 7 honap volt, mert sogornom alapjaraton lusta, es en meg nem szeretem a lusta embereket. Tehat orultem mikor elkoltoztek. De ha sogornom masmilyen lenne, ocsemmel lehetne egyutt elni, es valszeg akkor anno nem zavart volna annyira h nalunk vannak.

2012. szept. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Optimális esetben azt tudnám felhozni példának, hogy költséghatékonyabb, meg a családtagok segíthetik egymást, kisebb teher hárul az egyénre. De ugye sok esetben szó sincs erről, valaki jobban jönne ki albérletben, mintha otthon élne.
2012. szept. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
10-est miért kellett lepontozni? Csak elmondta, hogy élnek. Ezért? Döbbenet.
2012. szept. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!