Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan aki kint élt...

Van itt olyan aki kint élt külföldön de haza kényszerült nem saját hibájából?

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy kint dolgoztam külföldön de ért egy kis baleset így asajnos haza kellett jönnöm mert a munkáltató nem tudott rám várni a betegségem alatt...

Most ott kint nem találok munkát már 3 hónapja sajnos,de mennék vissza én nem terveztem hogy haza jövök,Hozzá szoktam az ottani élethez és most nekem ez így tudom urán hangzik de nagyon nagy vissz lépés az életemben....

Nem tudom mit tegyek de itthon már nem tudnék beilleszkedni,tudom ez is hülyén hangzik de én már megszoktam az ottani embereket és mentallítást.Ki mit csinálna ilyen helyzetben?


2012. szept. 14. 22:33
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

Üdv!


11-es vagyok. Bécsben dolgozok most egy gyorsétteremben. :)

2012. szept. 15. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
Próbáld meg felvenni a régebbi munkatársaiddal a kapcsolatot vagy bárkivel akit kint ismersz. Lehet, hogy épp hallottak valami lehetőségről, csak nem is tudják, hogy neked kellene szólniuk.
2012. szept. 15. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Van még bejelentett lakcímed Bécsben? Ha van mehetsz az AMS-hez,azok adnak címeket hogy hová mehetsz!

Amúgy 3 hónapi munkaviszony után még nem jár munkanélküli,külföldiek csak 13 hónapi folyamatos munka után kapnak.Sok szerencsét!

2012. szept. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Én is Bécsben dolgoztam pár hónapot, de családi okok miatt haza kellett jönnöm.

Viszont az a tapasztalatom, hogyha beszéled a németet felsőfokon (és ha az angolt is, akkor főleg) akkor lehet ilyen egyszerűbb állásokat találni Ausztriában. Bár értékelik ha van kinti lakcímed.

Szóval ha van egy kis anyagi tartalékod, (mondjuk 1000-1500 euró) akkor én kimennék a helyedben, és ott helyben próbálkoznék. Vagyis tavaly ilyenkor pont ezt tettem. :)

Ha ennyire szenvedsz itthon, akkor főleg.


Persze ha épp csak középfokon beszélsz angolul, akkor sokkal nehezebb lesz munkát találni, úgy nem vágnék bele az ismeretlenbe.

2012. szept. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

24 valaszolonak irom.

Tegnap én voltam akki anyira segiteni akkart itt.

De én már 20 éve kint élek,az angol nyelvtudás az csak jo ha van. Ha valamilyen szinten beszéli a német nyelvet jol megérti,már talál magának munkát.Pl Az unoka öcsémnek most segitettem párhonapja munkát találni.Mondhatom alig értett valamit németül, angolul meg egyáltalán nem beszél.Fel vették utána a barátnöjét is.Ok nála anyi ott vagyok neki ha segiteni kell.De nem volt semi kritérium csak anyi a munkájukat csinálják meg jol.De jol elboldogulnak most már a nyelv is egyre jobban megy nekik.

2012. szept. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Elírtam az utolsó mondatot, angol helyett németet akartam írni.

De nyilván kapcsolatokkal lehet gyenge középfokú némettel is munkát találni, bár valószínű olyan munkát olyan fizetésért, amit helyiek nem vállalnak el.

Nekem ez a tapasztalatom.

2012. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van mert valoban nem a legjobb munkára vették fel.De eltartja magát és nem a szüleinek a nyakán él.De a lényeg azért szereti csinálni,és majd késöbb talál valamenyire szinvonalasabb munkát is.
2012. szept. 15. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Hát igen, ez így van.

Amikor kikerültem, az adventi vásárra vettek fel, napi 12 óráztam a hidegben heti 3-4szer, nem tudtam leülni, 10 perc ebédszünetem volt... Vagyis lehetett volna több is, de annyi volt a meló, hogy nem engedhettem meg magamnak. Főnök válasza erre az volt; dolgozz gyorsabban, aztán tőlem 3 órát is szünetelhetsz...


Na, mindegy, 6 hét alatt annyit kerestem mint itthon fél év alatt, és ez még rosszul fizető állás is volt..Diákmunka De hihetetlen módon a végére megszerettem. És idén is mennék, de már van itthon normális állásom, úgyhogy nem engedhetem magam magamnak. :(

2012. szept. 16. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!