Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagyon szegények lett a...

Nagyon szegények lett a családom, mi lesz velünk? 16/L

Figyelt kérdés
Apukám elvesztette a munkáját, és azóta nagyon nehezen élünk. Van, hogy már kong a hűtő az ürességtől, az iskolakezdést kínlódva tudtuk finanszírozni. Anyu egész nap dolgozik, apu nem talál munkát, mindenki stresszel. Nekem sincs egy forintom se, az elmúlt hónapban kimaradok a programokból, mert nem tudom megfizetni... Nem vágyom több ezer forintra, de még két gombóc fagyira sincs pénzem! És olyan rossz, eddig mindig volt nálam pár száz forint a suliban, ha elfelejtettem reggelit vinni, most meg ha nincs reggelim, éhezhetek 6-7 órát. Nagyon rossz a helyzet, és nem tudom, mit csináljak? 16/L
2012. szept. 6. 17:43
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
97%

Komolyan, itt mindig mindenki az internettel van elfoglalva, ami manapság szinte már elengedhetetlen. Pl. tanuláshoz (mert a tanárok nagy része már rá se néz a kézzel írott beadandókra és ezt tapasztalatból mondom, szülőknek a munkához stb).


Az én apám egyéni vállalkozó (villanyszerelő), de még neki is szüksége van a költségvetések összeállításához az internetre.


Szerintem spóroljatok amin tudtok. Vásároljatok piacon mert ott sokkal olcsóbban megvehettek egyes termékeket! Folyton nézzétek az akciókat, és ahhoz igazítva főzzetek. Egyetek több főzeléket, krumplis ételeket, kevesebb húst. Apukád vállaljon alkalmi munkát. Mondjuk ha valahova keresnek fűnyírásra, vagy bármilyen alkalmi munkára embert akkor vállalja el. Az is több a semminél amíg nem talál magának rendes állást.


A tv-t pl. le lehet mondani, mert annak aztán tényleg nincs értelme. Ha akarsz valamit nézni, azt a neten keresztül is tudod.


Főzzetek több napra, nagyobb adagokat. Ha van mélyhűtőtök akkor a kaják nagy részét le lehet fagyasztani, ha több adagot csináltok belőle. Így nem fogy annyi áram/ gáz, mert egyszerre megfőzitek az egészet. Ha szükség van rá, csak felengeditek és már lehet is fogyasztani.


Ha van otthon bojler a hőfokát alacsonyabbra lehet tekerni, de csak annyira, hogy azért még lehessen benne fürdeni.


Ne legyenek háztartási eszközök, gépek készenléti állapotban. Mindig mindent húzz ki, pl. telefontöltő, tv, videó stb.


Mosásnál, ha nem erősen szennyezettek a ruhák, akár alacsonyabb hőfokon elég egy rövidmosás is. Gondolok itt arra, hogy nem megy a gép 80 percig, csak 45 percig.



Ha ezekre odafigyeltek, talán valamicskét meg tudtok spórolni, és egy kicsit több pénz jut majd élelmiszerre. :)

2012. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

A diákmunka most ki van zárva. :/ Már most gondolnom kell a továbbtanulásra (10.-es vagyok), ezért év végén az egyik tárgyból megyek érettségizni, ezért amikor elkezdődik az érettségi felkészítő, már nem lesz nagyon időm dolgozni, mert szeretném, ha a jegyeim is jók lennének, amihez sokat kell tanulni... És ráadásul hétvégére már úgy kivagyok, hogy nem tudnék hétvégén még pluszba dolgozni is. :/ Nagyon nehéz a suli. És még csak most kezdődött.

Az Internetet sem mondhatjuk le, rengeteg mindenre kell a szórakozgatáson kívül is.

2012. szept. 6. 18:23
 13/21 anonim ***** válasza:

Szia, én tökre meg tudlak érteni, én most 21 vagyok, és én is 16 voltam, amikor kirúgták anyukámat (apa híján nálunk ő az egyedüli családfenntartó, azért csúsztunk le rohamos tempóban). Szóval ha év közben nem is, de nyáron vállalj diákmunkát. Ehhez az kell, hogy beregisztrálsz egy diákszövetkezethez, és nem várod, hogy ők keressenek, hanem te zaklatod őket, hogy márpedig neked szükséged van nyári munkára. A tanulás amúgy fontos, szóval szerintem év közben hanyagold a munkát. Gondolj arra, hogy a tanulás ki fog fizetődni, és jobb kedved lesz. Kibírsz még 3 évet az egyetemig, aztán megnyílik a világ. Amúgy az én anyukám kiment Amerikába, ami elég szar, ha azt vesszük, hogy nem találkozunk soha, csak telefonon tartjuk a kapcsolatot, de elég jó, ha azt vesszük, hogy heti 100-at megkeres...

Sok értelmes tanácsot nem tudok amúgy adni, le kell lépni ebből az országból, de persze ehhez idő kell, meg lelkileg felkészültség... Minél kevesebb embert kell itt hagyni, annál ,,könnyebb". Mi 2800-ért veszünk 5 kiló rizset, aztán azt esszük ilyen-olyan húsokkal. Nálunk is sajnos luxus lett a napi 3 étkezés, de a lényeg, hogy elszórakoztatjuk egymást, és amíg vidámak vagyunk, az a lényeg. Nekem is volt régen ezer forint kajára a zsebemben, de jelenleg gáz sincs (ami télen lesz ,,vicces"), de ki kell tartani, én hiszem, hogy lesz ez jobb is... Tanulni kell, hogy ki tudj törni ebből.

2012. szept. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
38%

Próbálj takarékoskodni a vízzel villannyal pl; fogmosás közbe ne folyasd hanem zárd el a vizet.


"mert a tanárok nagy része már rá se néz a kézzel írott beadandókra"

Ahhoz mióta kell internet ahhoz csak gép és word kell.

2012. szept. 6. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
50%
utolsó. És e-mailbe kell elküldeni :)
2012. szept. 6. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
19%
Oké ahhoz kell bár még egyetemen is elfogadják nyomtatva.
2012. szept. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Szegénykém, sajnálom. Remélem apukád talál munkát. Én kisgyerek koromtól 15 éves koromig voltam nagyon csóró,anyum ruháiban és cipőjében jártam suliba mert nem volt pénz újat venni, meg mindenből a legolcsóbbat vettük. (most se vagyok gazdag,de még mindig jobb a helyzet, anyuméknak van munkája és tudok dolgozni én is egy kicsit egyetem mellett) Elmúlik ez is, ne aggódj, apukád csak talál majd valami munkát és helyrejön minden. Addig pedig egy kicsit meghúzzátok a nadrág szíjat. Vége lesz ennek is.

22/L

2012. szept. 6. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

tegnap 20:59


Nekünk emailben kellett mindent küldeni, mert a tanárnak kényelmesebb volt, hogy nem kell őket cipelnie, csak felnyitja a kis laptopját és onnan nézi...


Meg hát az anyagokat is a netről kellett gyűjteni, nem a könyveinkből, én ezért írtam, hogy a netre a tanuláshoz tuti szüksége lesz.

2012. szept. 7. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
0%

Barátnőmnek sincs otthon internet és így is el tudta végeni a gimnáziumot, sőt még az egyetemet is. Suliban, könyvtárban lehet internetezni, az e-mailt két perc alatt el tudja küldeni, az anyagokat pedig letölti pendrivre és viszi haza. Otthon megírja a dolgokat, majd ha net közelbe jut továbbítja. Nem olyan nehéz internet nélkül felnőni, higgyétek már el, pár ember itt olyan életképtelennek tűnik nélküle.

Ettől függetlenül kérdező, ha nem akarod lemondani, nem mondjátok le. Majd megpróbáltok máshol spróloni. Ne kérj új telefont, ruhákat, cipőt, fagyit, márkás kozmetikumokat és ne főzzetek otthon minden nap húst, mert ugye az is elég drága. Te 16 évesen nyáron próbálj meg diákmunkát vállalni, illetve így évközben minél többet segíteni anyudnak a házimunkában.

2012. szept. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Mi mindig ilyen helyzetben éltünk, sajnos. Szerencsére, kaja a hűtőben mindig volt, nyomorban sem éltünk, de olyat, hogy márkás cuccokat vegyenek anyáék nekünk, mert a suliban a gazdag gyerekek Adidast hordtak, nem tehettük meg. Gyerekként (11-12 éves koromban), ha akartam valamit, kaptam anyától 100 Ftot (akkor tudtam venni rajta egy kakaót meg egy Americana csokit - 2000-ben), ha kellett még pénz, kisebb munkákat vállaltunk. Pl. szomszédban élő öreg néninek leszedtük a szilvát, vagy elmentünk neki ezért-azért a boltba. Szerintem, ha tudsz, te is vállalj el olyan munkát, ami nem akadályoz a tanulásban sem.
2012. szept. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!