Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom úgy gondolja, hogy...

A családom úgy gondolja, hogy nem vagyok képes elvégezni az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehezen indult az egyetem, mert bár mindig is kitűnő tanuló voltam, de elég nehéz szakot választottam, ráadásul idegen nyelven tanulom. Aztán valahogy belejöttem, de így sem sikerült egy vizsgám. A szüleim úgy gondolják, hogy nem megy ez nekem, kevés vagyok ehhez, és inkább ne erőltessem, menjek el dolgozni. Senki nem hisz benne, hogy egyszer diplomás ember leszek. Viszont nekem gyerekkoromtól ez a vágyam, és nem akarom otthagyni az egyetemet. De így hogy csináljam végig, ha senki sem hisz bennem, és ezáltal már magamban sem hiszek? A szüleim szégyellnek és csalódottak. Vajon lesz-e erőm így a sok tanulásra, ami még rám vár?

2012. szept. 2. 14:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Higgy magadban.
2012. szept. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
pontosan, higgy magadban ne foglalkozz velük!!! sokkal jobb érzés lesz így oda állni eléjük, hogy nézzétek, mégis sikerült. a családodban diplomás emberek vannak többségben?
2012. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Bizonyítsd be az összes kételkedődnek, hogyha te elhatározol valamit, az úgy is lesz! Ha ez az álmod, hát ne hagyd elfutni, állj neki jobban. Ha mások unszolására abbahagyod, örökké bánni fogod, és az fogsz töprengeni, hogy mi lett volna, ha vagy elég erős és nem engeded, hogy mások befolyásoljanak.
2012. szept. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat. igazatok van, ha most otthagynám, örökre bánni fogom, mivel lényegében eddig ez az egyetlen nagyon nagy vágyam, a diploma. a magánéletemben nem vagyok szerencsés, nincs párom, sem igazi barátaim (ennek ellenére sok emberrel jóban vagyok, csak senkihez sem sikerült közelebb kerülnöm), így tényleg csak a tanulás meg az egyetem maradt nekem.


2. válaszolónak: nem, egyszerű családból származom, a rokonságban senkinek nincs diplomája, soknak még érettségije sincs, csak anyám végezte el munka mellett levelezőn az egyetemet, így neki van. ezért is nem erőltetik az egyetemet, hogy legyen, mert szerintük nem nagyon fontos, ma már diploma mellett is lehet éhezni, és a diplomás emberek sem muszáj okosabbnak lenniük, mint akiknek nincs diplomájuk.

2012. szept. 2. 15:00
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Semmit. Végezd el az egyetemet, és ezzel ők is látni fogják, hogy sikerül. Ha pedig nem tudod elvégezni az egyetemet, nekik volt igazuk. De ha elhatároztad, hogy el szeretnéd végezni, akkor már ne hátrálj meg!
2012. szept. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy nem hisznek neked, nem arról van szó hogy anyagilag nem bírják?


Egyetlen vizsga miatt mondják, hogy nem fog menni? Hányadig félév?

2012. szept. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%
Az hagyján! Én fizetős szakra járok, a szülők és a nagyszülők fizetik mert nem akarják,hogy eladósodjak. Apám unokatestvére azon háborog,hogy fizetik a tandíjamat (nem érdemlem meg,ellenben az ő lánya..és hasonló próbálkozások .) és próbálja megfúrni a nagyszüleimtől való támogatást. Ez már csak azért is mókás mert míg én vagyok az unoka addig ő a nagypapám húgának a lánya,aki a saját lányának követel és kampányol.. Nem gond! Jövő augusztusban majd meglátogatom ,immáron friss diplomásként. :D
2012. szept. 2. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
nem, itt most arról van szó, hogy nincs meg egy vizsgám, pedig sokat tanultam rá, de mégis megbuktam, és nem hiszik, hogy képes vagyok megcsinálni ezt vagy a többit akár. Most kezdem majd a harmadik szemesztert.
2012. szept. 2. 15:06
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Az egyetemen általában az első év a legnehezebb, szándékosan kemények, hogy kiszórják azokat, akik nem bírják. Pl. mi 90-en voltunk a szakomon, első év végére 30-an maradtunk. De nem adtam fel! Utána sokkal könnyebb lett, így végül 27-en végeztünk az 5. év végén. Te se add fel! Képes leszel rá, ha hiszel magadban. A kételkedőkkel ne foglalkozz, ők nem tudhatják, mi rejlik benned.
2012. szept. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 ava87 ***** válasza:
100%

Szerintem ennek csupán az lehet az oka, hogy el sem tudják képzelni, hogy az egyetemisták nagy részének van legalább egy olyan tárgya, ami nem sikerült elsőre. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy a "de hát mások is" kezdetű kifogás megállja a helyét, de nincsenek vele tisztában, hogy ez teljesen átlagos dolog, és nem jelent semmit.

Szedd össze magad és bizonyítsd be, hogy te akkor is képes vagy rá, ha ők nem hisznek benned. Ezzel amúgy is elsősorban magadnak tartozol. Ha most feladnád, tudnál úgy nyugodtan aludni, hogy volt egy lehetőséged, de te nem éltél vele? Hiszen azt írtad, mindig is ezt akartad. Akkor néhány kétkedő (még ha a családtagjaid is) ne tántorítson el.

2012. szept. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!