Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A családom úgy gondolja, hogy...

A családom úgy gondolja, hogy nem vagyok képes elvégezni az egyetemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nehezen indult az egyetem, mert bár mindig is kitűnő tanuló voltam, de elég nehéz szakot választottam, ráadásul idegen nyelven tanulom. Aztán valahogy belejöttem, de így sem sikerült egy vizsgám. A szüleim úgy gondolják, hogy nem megy ez nekem, kevés vagyok ehhez, és inkább ne erőltessem, menjek el dolgozni. Senki nem hisz benne, hogy egyszer diplomás ember leszek. Viszont nekem gyerekkoromtól ez a vágyam, és nem akarom otthagyni az egyetemet. De így hogy csináljam végig, ha senki sem hisz bennem, és ezáltal már magamban sem hiszek? A szüleim szégyellnek és csalódottak. Vajon lesz-e erőm így a sok tanulásra, ami még rám vár?

2012. szept. 2. 14:46
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem se add fel, ha ez az álmod. Én is azt akartam amúgy írni amit az egyik korábbi válaszoló,hogy nekem a főiskola egyre könnyebb lett. Az első év volt a legnehezebb a harmadik meg már tök könnyű volt. Igaz hogy nem volt nehéz szak. Ha csak egy vizsgád nem sikerült az nem tragédia. Egyetemen előfordul az ilyesmi.
2012. szept. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

A családod rosszul, látja, mert nincs ilyen tapasztalatuk. Az igazság az, hogy a nehezebb egyetemeken szinte az a kevesebb végzős, aki egy tárgyból se bukott a végéig.

Édesapám is első generációs értelmiségi, és nemrég beszélgettünk arról, hogy milyen nehézségei voltak (igaz főleg anyagi nélkülözés ) mégis végig csinálta. Te se add fel!

Sok sikert!

2012. szept. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Végezd el! :)
2012. szept. 3. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig (bocs!!) szarj le mindenkit, mert ez a TE ÉLETED! Csináld azt amihez értesz, és amit szeretsz, különben nem vágtál volna bele!

Nem másokért tanulsz, nem másokért élsz, hanem saját magadért!


Az ilyen család elmehet a fenébe, hogy kérhetik tőled, hogy menj el dolgozni, mikor éhbérért dolgoznál, ha egyáltalán felvennének...


Szerintem vidd végig az egyetemet, és élj boldogan, a saját eszedből, és tudásodból A visszahúzás miatt, csakhogy elfogadjanak, boldogtalan leszel és örökre bánni fogod!


Hajrá, én látatlanban, és ismeretlenül bízom benned, kitartás!!! Sok sikert!

2012. szept. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!