Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyósom idejött, hogy lebeszél...

Anyósom idejött, hogy lebeszéljen az esküvőről. Elmondanád a vőlegényednek?

Figyelt kérdés
Azzal érvelt, hogy a fia jobbat érdemel, én úgysem tudnám boldoggá tenni, ne legyek ilyen önző.
2012. aug. 27. 17:17
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
100%
Csernus A férfi című könyvében leírja, hogy mi a véleménye az ilyen nőkről, mint a leendő anyósod. Megmutathatnád neki, nem valami visszafogott stílusban ír..:) Hátha észhez térne.
2012. aug. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%

az én "anyósom" is csinált hasonlót, csak telefonon keresztül, és én hülye felvettem a rejtett számot. mert ilyen gonosz szemét volt, h ne tudjam bizonyítani.

párom hazajött, elmondtam neki a dolgot, és eleinte az anyjának hitt. bár felvettem volna azt a beszélgetést! állítólag más ember bejátszott korábban hasonlót, és utólag kiderült, h anyuka nem is telefonált. na persze, ezek után higgyem is el!


a vége az lett, hogy hosszas vita után, végül (ha nem is nyíltan, de) belátta, hogy én mondtam igazat, hiszen még a hivásrésztelezőt is kikértem volna, ha azon múlik, h bizonyítsam az igazat.


amióta szembesültem vele, hogy a kedves mama milyen gonosz, nem vagyok hajlandó vele a kötelezőkön túl társalogni.


mi sem bizonyítja jobban a kapcsolatunk erősségét és létjogosultságát, hogy immáron 4 éve együtt vagyunk, együtt élünk, közös gyermeket tervezünk.


szerintem anyuka attól fosott be kegyetlenül, hogy a párom hozzám költözött, és onnantól nem tudta már "irányítani". a párom egyébként is erős jellem, de sajnos az anyja sem egyszerű természet, így nehéz volt vele szembeszegülni, végül mégis sikerült.


látod, én elmondtam az esetet, először mégsem nekem hittek. ha vőlegényed igazán szeret, akkor veled marad, és az anyjával kicsit jegeli a viszonyt....

2012. aug. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
39%
Milyen férfi az, aki nem hinne a párjának? Talán túlságosan anyafüggő, vagy torz az anyaképe és hibátlannak hitte eddig a mamat, ezért nagyon bántja a dolog és ezért eleinte hitetlenkedik. De ettől még lehet nagyszerű ember, szerethet, és nem hiszem hogy az lenne a megoldás, hogy azonnal kirúgod. Ha mindenki ìgy tenne, az egyébként is magas válási ráta az egekbe szökne:)
2012. aug. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp elmondanám.


Nekem akkor próbálkozott be hasonlóval amikor párom megmondta hogy összeköltözünk,és eszünkben sincs náluk összeköltözni (azt akarta hogy oda költözzünk,elférni el lehetne bőven,de inkább albi).

Onnantól párom előtt műkedvesség,de ha ketten maradtunk,maga volt a sárkány.

szerencséra párom is átlát rajta,nem hagy minket kettesben,igaz nem is megyünk gyakran hiába csak 15 km,hivni magunkhoz kéthavonta ha hivjuk,rá ne szokjon és kész.


Ird meg majd mi volt

2012. aug. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyósom ennél egy fokkal egyenesebb volt, a férjemet kérte meg, amikor még csak jártunk, hogy szakítson velem az ő kedvéért. A következmény az lett (úgy egy év múlva), hogy nem csináltunk nagy, családi eljegyzést, csak négyszemközt kérte meg a kezemet, anyós pedig utólag tudta meg. Akkor rájött, hogy ha választásra kényszeríti a fiát, ő fog hoppon maradni, viszont sógornőmmel azért eljátszotta ezt, amit a te anyósod, csak levélben. Az eredmény ugyanaz lett, mint nálunk. Ebből csak azt akarom kihozni, hogy szerintem mondd el nyugodtan, ezt egy férfi sem veszi jó néven az anyjától, viszont joga van tudni róla...
2012. aug. 28. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok!


Párom sajnos eléggé kiakadt :-( Hitt nekem, de először dühös volt és fel akarta hívni az anyját hogy helyretegye, aztán meg szomorú hogy ilyen anyja van :-( Azt is mondta, hogy egy esküvőn elvileg azoknak kéne ott lenniük, akik ünneplik a pár boldogságát, szerelmét, és hát az anyja nagyon nem esik bele ebbe a csoportba. Én biztos nyugodtabb lennék ha nem jönne el, de ezt a döntést a páromra bízom.

A hétvégén megyünk szülinapozni anyósékhoz, odamegyünk előtte 1 órával és megpróbáljuk megbeszélni vele hogy vegyen vissza.

2012. aug. 28. 09:29
 37/44 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy elmondtad.

Nem ismerem az anyósod, de ilyenkor az szokott lejátszódni, hogy az egészet te találtad ki, és ő nem is ment el hozzátok.

Majd számolj be a fejleményekről.

2012. aug. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 omba ***** válasza:
100%

Frankó!

Rendes ember a párod, jól reagált!

jó férjed lesz! :)

örülök, igazán!

2012. aug. 28. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%

És az a legszörnyűbb,hogy ha esetleg nem mondanád el a párodnak,röhögne a markába és örülne,hogy te őrlődsz!!!

Az én anyósom,meg megtette velem azt,hogy a terhességem utolsó heteiben felhívott és mindenféle általa kitalált dolgokat mondott nekem.

Hazudott,hogy álmodott a gyerekemmel,hogy ők mennyire vonzódtak egymáshoz és hogy bevitte a munkahelyére büszkélkedni és hogy különös kötelék fűzte össze őket,meg ilyenek...húzta az idegeimet a szörnyeteg.

Nagyon szarul esett,rágódtam is ezek miatt,aztán elhatároztam,ha megszülök,a 6 hetes gyermekágyi időt egyedül letöltöm segítség nélkül.

Így is lett,nagyon jól döntöttem,senki sem zavart,anyuék totálisan megértették.Na de anyósom???Fortyogott,dühöngött :))tehetetlen volt.

Így is hetekkel előbb szültem meg,nemtudom közrejátszottak e anyóspajtás játékai,amiket okozott nekem.Ezért üzenem minden "jóakaró" anyósnak,csak óvatosan a gonoszkodással,mert nagy kárt képesek előidézni,amit aztán nem lehet jóvá tenni.

2012. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
14%
Utolsó: végül is az volt a bajod, hogy az unokájával álmodott, hogy majd büszkélkedik vele? Csak én nem látom ebben a tragédiát? És te büszke vagy rá, hogy megakadályoztad, hogy a kicsi körül segíthessen? WTF???
2012. aug. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!