Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kéne tennem? Hogyan...

Mit kéne tennem? Hogyan vezessem fel?

Figyelt kérdés
Jelenlegi barátommal hogy tudnám finoman közölni (mellesleg szörnyen szeretem), hogy a családom nem akarja hogy vele legyek? Mit kezdjek a helyzettel? Kit válasszak? Tanácstalan vagyok..
2012. aug. 25. 23:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez attól függ, hogy hány éves vagy...
2012. aug. 25. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
18 éves vagyok
2012. aug. 26. 00:17
 3/13 anonim ***** válasza:

Akkor meg miért foglalkozol ennyire a családod akaratával?

Felnőtt ember vagy, ebben az ügyben a te döntésed az elsődleges.

2012. aug. 26. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%
Ha szörnyen szeretnéd akkor lesz*rnád a családod véleményét róla
2012. aug. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
Nézd, Kérdező, neked ez tényleg kérdés, hogy 18 évesen kit válassz? Képes lennél azért szakítani a pároddal, mert anyuci meg apuci...??? Én már fiatalabban sem osztottam lapot az őseimnek párkapcsolati kérdésekben.
2012. aug. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

mik az indokaik ?


van, amit a szülő - tapasztaltabb ember kívülről jobban lát.

(pl. kutyából nem lesz szalonna, miattad nem fog/tud megváltozni)

2012. aug. 26. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Utolsó, azt, hogy a szülő tapasztaltabb, ebben a témában sokszorosan ellensúlyozza két dolog, az egyik, hogy általában elfogult is, a másik, hogy a saját ideáiból indul ki, és azt vetíti ki a gyerekre is, és nem a gyerek tényleges vágyaiból. Azzal a nővel, aki anyám ideálja lenne, én 1 napot nem bírtam volna ki egy fedél alatt... szóval nem, a szülő ne szóljon bele a gyereke párkapcsolati dolgaiba az extrém dolgokat leszámítva... (nyilván, ha a gyerekem által eszményinek gondolt társ naponta veri őt, vagy más erőszakos bűntettet követ el ellene, abba bele fogok szólni, ez mondjuk egy extrém dolog...)
2012. aug. 26. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Miért nem akarják?

Értelmesek az indokaik?

Egyet értesz / nem értesz?


Szerintem fontos a Te önálló véleményed és másodkörben mások (barátok, szülők)meglátásai is, de ez utóbbiak csak finoman, általad is megszűrve, szóval ne nyomuljanak!


Ugyanakkor sokat segít egy kapcsolat fejlődésének, ha támogató a környezet :)


Ha átgondoltad a pro és kontrát, és a Pároddal szeretnél maradni, akkor egyszerűen beszéld meg a családoddal, hogy így döntöttél és nyugalom, Te vállalod a döntésed következményeit és kéred, hogy támogassanak az önálló tapasztalatok szerzésben:)


Időnként egy határozott, nyugodt, higgadt közlés hatásosabb:)

2012. aug. 26. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mik az indokaik?

Nekem a házasságom alatt volt ismerősöktől több megjegyzés a - most már ex - férjemre, utólag kiderült, hogy 1-2 ember véleménye igencsak helytálló volt, amit én az elfogultságom miatt nem láttam.

2012. aug. 26. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ebben a cipőben jártam.18 évesen lett egy barátom akit nagyon elleneztek,mindent kitaláltak csak ne maradjak vele.Egy nap szépen leléptem itthonról mert azt mondták vagy ők vagy a pasi.Az utóbbit választottam.Két hónapig semmit nem tudtak rólam a szüleim mikor eljöttem elvették az összes ruhámat ,telefonomat stb.Odaköltöztem a pasimékhoz anyósom és sógornőm vettek nekem ruhákat.Nagy nehezen sikerült munkába állnom.DE mindig én dolgoztam ha ő el is ment dolgozni csak oda jött ahol én is dolgozok.Közbe kibékültem a szüleimmel itthon találtak nekem munkát hazajöttem.Két három hónap múlva jött a pasi is megüresedett egy hely..Kezdődött minden előről.Azt még hozzá kell tennem ez a pasi szeretett inni,játékgépezniés kezdett egyre agresszívabb is lenni.Úgyhogy 3 év után otthagytam elszállt a rózsaszín köd rájöttem csak eltartatja magát és kihasznál.IGAZA volt a szüleimnek mikor ennyire tiltottak tőle.Szóval megéri átgondolni a dolgot.
2012. aug. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!