Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mitől félnek a férfiak, hogy...

Mitől félnek a férfiak, hogy nem adják ki magukat a párjuknak? Miért nem őszinték?

Figyelt kérdés
13 éve vagyunk együtt a párommal, minden működik, kivéve az egyetlen nem, amire vágyom: az legyen, amit mond. Semmit nem oszt meg velem, mert nem tartja fontosnak -persze később kiderül, hogy nagyon is az -ígérget, nem tartja meg. Kérdezek, csak kitalál rá valamit, amitől majd nem teszem, de később pont nem az van. Úgy érzem, nem tart méltónak arra, hogy kitárja magát nekem, de meddig várjak még rá? Feladom.
2012. aug. 23. 20:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ő sajnos ilyen típus. De gondolom, ez kiderült számodra is a 13 év alatt! Szerintem érdemes lenne vele leülni és az asztalra csapni, persze képletesen, és elmondani, hogy minden oké, de ez neked rosszul esik.
2012. aug. 23. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Annyiszor jeleztem már neki, hogy ezzel tönkreteszi az érzéseimet iránta, csalódom benne, hogy megint nem gondolja végig, de hiába. Azt biztosan érzem, hogy szeret,én is őt, de én már ott tartok, hogy ez kevés lesz.Mit nem ért ezen? Majd akkor sopánkodik ha rácsukom a bejárati ajtót?
2012. aug. 23. 20:45
 3/11 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem már én is a férjem, ő az elején volt ilyen az első házasságbeli évben. Mondta, hogy részükről ez a gyengeség jele, ha kimondanák, sebezhetővé válnának ezáltal. 1.vagyok.
2012. aug. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Tojok rá, ha kiderül.Így csak én szenvedek. Köszi a válaszod.
2012. aug. 23. 20:50
 5/11 anonim ***** válasza:

Muszáj lesz a lehető legkomolyabban elővenned a témát.

Nincs mit, kitartás!

2012. aug. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
kérdezd meg h miért nem akar beszélni a gondjairól.van,aki attól fél h gyengének tartják és van aki egészen más okból nem mondja el a gondjait.
2012. aug. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 yuda ***** válasza:

Próbálj még azért beszélni vele erről, hogy többet kommunikáljon. Az a gyanúm, hogy ilyen családból/kultúrából jön. Általában ez az oka és elég nehéz ezen változtatni, tudatossággal persze lehet.


Másik gondolatom, hogy azt írod kölcsönösen szeretitek egymást. Most nem mondod komolyan, hogy ha ez így van,- ... -arra nem gondolsz, hány család megy tönkre szeretet hiány miatt, nektek pedig mekkora ajándék adatott, hogy szeretitek egymást. Ilyenkor mindig az jut eszembe, hogy némelyik ember jómódjában már nem tud mit összekínlódni.


Harmadik gondolatom pedig, hogy el ne képzeld már, hogy más családban nincsenek afférok, vagy ennél nagyobb problémák is?!

Ha belemennél ilyen miatt másik kapcsolatba, meglepődnél, mert oké- az rendben van nem ez lenne a másik pasival a gond, de lenne más. Senki nem tökéletes.

Inkább tedd a hangsúlyt a változásig azokra a pozitív dolgokra, amik viszont megvannak és adj hálát Istennek, hogy a legfontosabb megvan: a szeretet.

2012. aug. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Bence_ ***** válasza:

Férfiak nem beszélnek gondokról. Ha gond van akkor elbújnak a barlangjukba gondolkodni. Ha megvan a megoldás akkor elő jönnek. Tanácsot is akkor kér amikor már nincs több ötlete egy adott dologra.

Általában nem arról szól, hogy méltó vagy vagy sem. Arról, hogy ő férfi és egyedül oldja meg a dolgokat. (kisebb, nagyobb sikerrel) Olvasd el a férfiak a Marsról a nők a Vénuszról jöttek című könyvet. Sokat fog segíteni.

2012. aug. 24. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha őszinte valaki akkor az a baj ha nem őszinte akkor az a baj,na melyiket érdemes választani?
2012. aug. 24. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a reakciókat, de kedves yuda!

Ha azt gondolod, a szeretet magától van, akkor tévedsz. Azt hiszem, hogy ebben mindkettőnk munkája benne van, mert akarjuk. Azt elhiszem, hogy másoknál ennek hiánya teszi tönkre az egészet, de megint másoknál pedig más.

Annak örültem a legjobban, hogy kiderült egy férfi szájából, hogy ez nem feltétlenül azt jelenti, nem tart méltónak. Erre valóban szükségem volt, mert így nem ostorozom magamat azért a hibáért,ami nincs meg bennem. Elfogadom, ahogyan eddig is megtettem, hogy ő ilyen, mert szeretem, de néha akármennyire is küzdök ellene, mégis elkapnak az érzéseim, hogy ha én változtatni tudok dolgokon, akkor a másik miért nem. Nyilván, amikor a kérdést kiírtam, épp ki voltam kattanva. Mással is előfordul. Megyek holnap könyvtárba, biztosan utána fogok nézni, hogy hogyan állnak a bolygók Vénusz és Mars vonatkozásban!Köszi még egyszer.

2012. aug. 26. 09:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!