Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők egy részének miért...

A nők egy részének miért kizáró ok, ha a párjuknak már van gyereke?

Figyelt kérdés

A férjemnek is van gyerek az előző házasságából és soha nem merült fel bennem, hogy gond lenne.

Férfiak részéről egy fokkal jobban megértem, mert a gyerekek többnyire az anyánál maradnak és így egy háztartásba kerül a gyerekkel, heti hét nap, napi 24 órában.


Viszont ha egy férfinek van gyereke, az rendszerint nem vele él, hanem látogatja, találkoznak (gyerek korától és a láthatási megállapodástól függően).


Egy szóval, érdekelne, hogy ez miért lehet gond, hiszen ebben a cipőben járok, mégsem jöttem még rá...


2011. nov. 18. 09:35
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű. Mindenki a saját utódját akarja előtérbe helyezni.

Meg pl:

Apuka folyamatos műszakban dolgozik, ami kéthetenkénti szabad hétvégét jelent. Azt, ha jó apa, akkor a gyerekével tölti. Így viszont az aktuális partnerre nincs ideje.

Egy gyermekes pasinál, ha jó apa, soha nem lesz annyira előtérben, mint a gyerek. Ez sok nőt frusztrálhat.

2011. nov. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
34%

Ezt en se ertettem.

A nok allandoan szajkozzak, h milyenek a ferfiak, h nemjonnek ossze gyerekes anyaval.

Holott forditott helyzetben ok se komoljak.

Tipikus kettos merce.

2011. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%
2. ....és tipikus általánosítás, hogy továbbfűzzem a gondolatod.
2011. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Hangsúlyozom, én csak a saját találgatásaimat írom le, arra alapozva, amit eddig hallottam nőktől indoklás gyanánt:

- ha gyerek van, az a volt feleséggel is örök együttműködést, kapcsolatot igényel, ami sokszor sajnos elfajulhat a negatív hozzáállás miatt

- ha negatív az exfeleség hozzáállása, anyagilag is kérdéses, a férfi a második házasságában be tud -e vállalni még gyereket

- a férfi nem akar már több gyereket, hiszen neki már van

- az első házasságból származó gyerek szeretné, ha a szülei újra egy pár lennének, ezért nehezen (vagy egyáltalán nem) fogadja el az új partnert, féltékeny rá

- az új nő soha nem akar gyereket szülni, és más gyerekével sem szeretne foglalkozni

- sokkal nehezebb több emberhez alkalmazkodni, mint csak a partneredhez (itt ugye gyerekekhez, volt nejhez is alkalmazkodni kell)

- a láthatás minden esetben máshogy alakulhat, lehet, hogy az ő párjánál éppen heti 2-4x 24 óra van megbeszélve/rögzítve, ami neki sok

- sok nőnek érzelmileg nehéz elfogadni, hogy a férfit (jó esetben) eltéphetetlen kötelék fűzi a gyerekéhez és mindig is ő lesz az első

- előbbi okból kifolyólag a nő tart tőle, hogy ha lenne közös gyerek, az is csak másodlagos lenne a sorban

- ha a férfinak már van gyereke, de szeretnének közöset is, a nő tart tőle, a férfinak már nem lenne akkora durranás, újdonság ez a helyzet, hiszen már átélte

- felmerül benne, milyen probléma lehet a férfival, hogy család, gyerek ellenére szétment az előző kapcsolat, lehet, hogy rá is ez várna mellette


Magánvélemény: minden fenti okra van jó és rossz példa. Ha 2 ember szereti egymás, mindezt lehet jól kezelni. Én úgy látom, sokszor ezek visszatartó erők, és némelyik miatt inkább nem is ismerkednek gyermekes férfival a nők, ami valahol érthetetlen, de szívük joga.


Aki eleve elzárkózik, valószínű rengeteg problémát be is vonzana, ha mégis beadná a derekát.

2011. nov. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem elég egyértelmű, elég szétnézni az itteni kérdések között is.

Ha egy férfinak már van gyereke, a nő soha nem fog számára első helyen állni, mindig háttérbe szorul a gyerekkel szemben - a hétvégéket általában mindig a gyerekhez kell igazítani, stb... Természetes ilyenkor, hogy a férfi életének része marad a gyerek anyja is, aki ha olyan, akkor bekavar a kapcsolatba. Előfordulhat, hogy a pasi, mivel már van sajátja, nem akar több gyereket, de ha vállalnak is, a közös gyerekre kevesebb jut a gyerektartás miatt.

Én pedig egyébként egyáltalán nem szeretnék gyereket, így másét sem szeretném pesztrálni, tehát nekem ezért is kizáró ok.

2011. nov. 18. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Amit az első írt: természetes, hogy mindenki a saját utódját helyezi előtérbe. Ha szeretek egy férfit, jogos és természetes az igény, hogy az utódaink kizárólag tőlünk, kettőnkből származzanak. Akkor talán másként gondolnám, ha az lenne a helyzet, hogy már nekem is vannak más kapcsolatból származó gyerekeim meg neki is, de mivel nekem még nincs gyerekem, azért érzem ezt a "kizárólagosságot".


25 N

2011. nov. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

Azt jogos indoknak tartom, hogy ha nem akar gyereket a partner, a nő meg szeretne, abból gond van.

A férjemtől én is megkérdeztem idejekorán, hogy mi a hozzáállása, mert nekem nincs még, szeretnék, ha ő nem, akkor ne vesztegessük egymás idejét, mert ez pont nem kompromisszum kérdése.


Viszont sok egyéb okból is dönthet egy férfi úgy, hogy nem akar gyereket, nem csak azért, mert neki van már egy, tehát ezt sem tudom teljesen a "van már mástól gyereke" témához kötni.

2011. nov. 18. 10:03
 8/31 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is pont emiatt volt mindig is kizáró ok, mert nem szerettem volna örökös második lenni, sem azt megkockáztatni hogy éreznek még valamit egymás iránt a volt partnerrel.

De az élet másképp rendelte... Pont olyan férfival jöttem össze, akinek van egy 13 éves lánya. Nagyon szeretem a kiscsajt, inkább olyan, mintha a barátnőm lenne. És az 1 éves lányommal is jól kijön. Pedig úgy tiltakoztam, hogy én soha... De sosem érzem, hogy második lennék vagy el lennék hanyagolva. Ez emberfüggő szerintem, hogy ki hogy àll a dolgokhoz.

2011. nov. 18. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
18%

Nem kell olyan pasi, aki már ellőtt egy patront.


Szeretem annyira MAGAMAT, hogy én legyek neki az első, akinél megéli az élete legnagyobb részét: a gyereke születését! Nálam nem fér be mellékvágány még akkor se, ha az illető pasi lenne a nagy Ő! Más fattya meg ne legyen az én családomban, csak a saját véremet terjesztem, később halál után más fattya ne kapjon vagyonrészesedést.


Kb. ennyi.


26 L

2011. nov. 18. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
Nem tudom kedves utolsó, hogy ironizálsz-e?
2011. nov. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!