Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nők egy részének miért...

A nők egy részének miért kizáró ok, ha a párjuknak már van gyereke?

Figyelt kérdés

A férjemnek is van gyerek az előző házasságából és soha nem merült fel bennem, hogy gond lenne.

Férfiak részéről egy fokkal jobban megértem, mert a gyerekek többnyire az anyánál maradnak és így egy háztartásba kerül a gyerekkel, heti hét nap, napi 24 órában.


Viszont ha egy férfinek van gyereke, az rendszerint nem vele él, hanem látogatja, találkoznak (gyerek korától és a láthatási megállapodástól függően).


Egy szóval, érdekelne, hogy ez miért lehet gond, hiszen ebben a cipőben járok, mégsem jöttem még rá...


2011. nov. 18. 09:35
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:

Én is úgy vagyok vele, hogy aki már (csúnyán fogalmazva) "megvolt" nekem, arra úgy érzem, hogy a továbbiakban is jogom van. S általában ez be is szokott jönni, mivel ezek az emberek nem felejtenek el engem. S ha kicsit erőlködök vagy akármi, akkor meg is tudjuk szerezni egymást. S hát igen...mivel régebben bejött (mert hát miért is lettem volna vele anno!?) az normál esetben most se változik. Az embernek ez meg nyaldossa az egoját, ha ezek az emberek legyeskednek és továbbra is reménykednek. Az ember el tud lenni ezzel. Függetlenül attól, hogy miért mentünk szét. Azt tudom, hogy vannak olyanok, akikkel nem lehetne újrakezdeni, mivel emiatt is mentünk szét. (Tejes személyi ellentét) Viszont trotzdem megvan ugyanúgy a megcsalás esélye.


Ilyen az élet sajnos.

2011. nov. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 A kérdező kommentje:

Nagyon meglepődnék a megcsaláson az exszel. EGyrészt ilyen alapon az összes exnőjétől retteghetnék, másrészt a gyerek becsúszott, így a házasság is mondhatni kényszerházasság volt.


Ha meg meg akarna csalni, akkor nem lenne még pármillió potenciális partner az országban? Ugyan már, ez a "féljünk az extől" szerintem hülyeség. Én is sok exszemmel baráti viszonyban maradtam, mert bár a párkapcsolat nem működött, emberileg megkedveltük egymást. Ő se féltékenykedik rájuk.


Szóval köszönöm, de nem tartok az extől. Ha valaki el tudja vinni a férjemet, akkor vigye, ott alapvetően más probléma van akkor, nem a harmadik belépése és akkor magammal kell számot vetnem, nem az esetleges harmadikat üldöznöm.

2011. nov. 18. 12:46
 23/31 anonim ***** válasza:
0%
Senki nem mondta, hogy üldözzed az esetleges harmadikat. Viszont ez a nő és a többi ex között az a különbség, hogy a régi exek NORMÁLIS ESETBEN idővel eltűnnek, lekopnak (elköltöznek, házasodnak...stb.stb.) viszont ezzel a nővel össze lett egy életre (!!) kötve a férjed. S ez a nem mindegy, mivel ott a gyerek...
2011. nov. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
46%

Magyarul folyamatos ingernek van kitéve a férjed. S egy férfi szívesebben megy egy idő után a fixbe vissza, mint előre. Ha ne adja Isten közöttetek valami éppen nem okés vagy mélypont van (mert hát ilyen is előfordul) akkor ott lesz neki mindig ez a folyamatos hívogató inger, még akkor is, ha éppen most utálják egymást és a legszívesebben kitekernék egymás nyakát. Az embernek mindig jól esik egy talon, és sajnos az ilyen nők és férfiak (akikkel közös gyerek van) mindig talonok maradnak egymás számára. Ennél biztosabbat nem kívánhat az ember!


Sajnos...


én pont emiatt nem kezdenék olyannal, akinek már gyereke van. Akarom mondani: emiatt SE, de még tudnék sorolni millió érvet.

2011. nov. 18. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

Az üldözést úgy értettem, hogy HA megcsalna, akkor akivel megcsalt, nem hiszem, hogy üldöznöm kellene, hanem elsősorban magamba kellene nézni, hogy én mit hibáztam, hogy ez megtörtént.


Igen, van valamilyen rendszerességű kapcsolattartás közte és az ex között a gyerek révén. Viszont hadd bízzak már a férjem józan ítélőképességében. Ha köztünk nem működne valami, akkor azt mi ketten rontottuk el és válás lenne a vége. Utána már édesmindegy, hogy ő kivel kezdené újra vagy kivel ismerkedne meg. Ha elcsesztük, akkor ketten csesztük el.


A férjemet pedig nem tartom szürkeállomány nélküli gépnek, hogy egy vita után rögtön hanyatt-homlok rohanjon máshoz vigasztalódni. Ha ilyennek ismertem volna meg, nem lenne a férjem.


Elhiszem, hogy van aki aggódik ilyen miatt, hogy az ex visszacsábítja a párját, de nem tartozom ezek közé és nem is fogok.

Bízom a férjemben, ha meg nem lesz már okom bízni benne, sokadik tényező lesz, hogy miért nem. Akkor válunk és mindketten új életet kezdünk, ennyi.

2011. nov. 18. 13:23
 26/31 anonim ***** válasza:

Naiv vagy, ha szerencséd van, maradhatsz is.

1 gyerek esetén még megeshet az, hogy elhamarkodták, és közösen úgy döntöttek, külön tovább. De ez a ritka. Ha valaki gyereket szül egy kapcsolatba, főleg, ha többet is, nyilván komolyan gondolja, hogy ásó-kapa, hiszen neki nagy eséllyel nincs több lehetősége. Megtesz minden tőle telhetőt a család egybentartásáért.Mind a gyerekeket, mind őt rengeteg hátrány éri a család felbomlása miatt. Akit nem, az a férj (csak -gyerektartás), és ő is szokott lépni. Mi miatt mehet szét egy többgyerekes család:1. apuka kapuzárási pánikja, ekkor nem szereti igazán sem a gyerekeit, sem a feleségét, kötődése, empátiája gyak. 0. 2. Alkoholizmus, más szenvedélybetegség, amit ideig-óráig leküzdhet, titkolhat. 3.Durva, agresszív, elmebeteg,nem lehet vele együtt élni, felesége elhagyta 4. a feleség kibírhatatlan, de ekkor vajon hogyan tudott vele élni eddig, és mi vitte rá, hogy otthagyja vele a gyerekeit, szívják csak ők tovább? 5. feleség elhagyta egy másik férfiért, de szerintem ez ritka, mint a fehér holló, főleg több gyerekkel. Nálam az utolsó jöhet szóba, ami ugye ritka.Vagy az első, de az is kicsit rizikós, nem túl felelős gondolkodásra vall. És akkor még jönnek a problémák: pénzhiány, időhiány, a gyerekem jövőjére sem tudok annyit biztosítani, amennyit egyébként, örökségre sem igen számíthat apai részről,stb.Akinek gyereke van, keressen olyan társat, akinek szintén, ez így lenne rendjén.

2011. nov. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:

Te meg nem olvastad végig a válaszaimat. Mint mondtam, a gyerek becsúszott, ezért házasodtak. Egyiket se akarta, de ha már így történt, vállalta a felelősséget. Aztán már annyira nem bírták egymást elviselni, hogy elváltak, mert mindennaposak voltak a veszekedések.

A válása után találkoztunk, jártunk, összeházasodtunk, ennek már néhány éve.



De örülök, hogy itt mindenki jobban ismeri a férjemet, mint én :)

2011. nov. 18. 14:06
 28/31 A kérdező kommentje:

Akinek gyereke van, keressen olyan társat, akinek szintén, ez így lenne rendjén.



Akkor gondolom félre kellene söpörni a kölcsönös szimpátiát és vonzalmat, szerelmet, csak mert gyereke van és a gyikon néhány válaszoló így gondolja?

Tényleg, logikus...

2011. nov. 18. 14:08
 29/31 anonim ***** válasza:

ne bántsátok a kérdezőt!

Nem sok mindenkinek adok igazat, főleg azoknak nem akik olyanokat írtak hogy az ex visszacsábithatja meg jó lesz talonnak, ez baromság. Mért csábitaná vissza? Nem hiszem hogy az ex arra vár hogy visszakapja, meg újra 1ütt stb.

Én sem vártam az exre sosem, és szerintem senki sem, akkor nagyon sokan egyedülmaradnánk!

Kedves kérdező ne parázz az extől, az már a mult, és senki sem ott él! Csak előre.

Mondjuk és sem ismerkednék gyermekes nővel, de ez már 1 másik történet!

2011. nov. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
Ha már elvált vagy utána jobban belefér egy gyerekes apuka, de mindenki szereti az első gyermekvállalást olyannal megosztani aki szintén először éli ezt át. Nekem soha nem kellett volna egy gyerekes férfi. Lányként megteheti az ember hogy válogasson. Miért szüljek más levetett pasijának gyereket.
2011. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!