Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak már? Nagyon...

Mit csináljak már? Nagyon nagyon elegem van :S apám megint részegen ordibál délelőtt óta, bejárkál a szobámba nem hagy semmit csinálni.17L

Figyelt kérdés

és így megy ez kiskorom óta...

ma is egész nap csak bőgök


2012. aug. 20. 19:14
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
:D és hol tanulsz egyetemen? mármint h otthon vagy másik városban?
2012. aug. 20. 20:02
 12/35 anonim ***** válasza:
Közeli városban és ezért itthon kell laknom, nem kollégiumban! Apám nem engedett messzebb, mert főznöm, mosnom, takarítanom kel itthon!
2012. aug. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
igen? te jó ég... :S én csak azért élek, hogy elmehessek ithonról :S
2012. aug. 20. 20:21
 14/35 anonim ***** válasza:

Ugyanezt éltem át sok éven keresztül, teljesen együtt tudok érezni veletek. Én 15 évesen elkotródtam, és vissza se néztem máig sem, párom segített ki a kakiból. Gondolkodtatok társbérleten? Bárhova, csak el alapon? Az anyukák miért nem válnak el ilyenkor? Hol vannak, ők is elbújnak és a gyerek a pajzs ilyenkor, mint ahogy én is voltam? Borzalom... Fogjatok össze, fogjunk össze, mind akik a részegek áldozatai, és segítsük egymást, az a legjobb!

19L

2012. aug. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 A kérdező kommentje:
hát ha anya elválna akkor nem lenne elég pénzünk mert ő keveset keres nagyon. én is könyörögtem már pedig...
2012. aug. 20. 21:12
 16/35 anonim válasza:

ugyanez volt velünk is. anyának tűrnie kellett, mert nem lett volna pénzünk új életet kezdeni.

mára az apámat elvitte az ital, egy éve halott.

2012. aug. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Sajnos teljesen átérzem amit írtál, mert az én apám is egy mocsok alkoholista(vagy csak volt).

Egész kicsi korom óta, sőt amióta az eszemet tudom, apámnak nagyon ritkán voltak józan pillanatai.

Igaz soha nem vert meg, de a lelki sebek amiket okozott, még most is fájnak. Anyu későig dolgozott minden nap és én az iskolából haza érve rettegve vártam a 16 órát, mert akkor ért haza apám, rendszeresen erősen bepiálva. Én minden nap a wc-be zárkózva (kulccsal!) próbáltam átvészelni a délutánokat, várva, hogy majdcsak hazaér Anyu és "megment".

Soha a mai napig sem értem, hogy miért maradt vele annyi éven át, de Ő maga sem tudja megmondani. Én 14 voltam, amikor végre elváltak és onnantól kezdve már sínen voltam egy boldogabb jövő felé. Ott volt a baj, hogy én tanulni nem tudtam, mert nem hagyott, pedig sokkal jobb lehetne most minden, bár nem panaszkodom.

Neked azt tudom tanácsolni, hogy próbálj más dolgokra összpontosítani, bár tudom nem egyszerű. Nagyon jó, hogy készülsz tovább tanulni a jobb jövőtök reményében. Én könyörögtem Anyunak, hogy váljon el. Sokára ugyan, de megtette. Én akkor fiatalabb voltam, mint most Te vagy, ezért azt gondolom, hogy ha leülnél édesanyáddal ezt megbeszélni, akkor talán elválhatna, ha tudná, hogy mondjuk munkát vállalsz iskola mellett és azzal besegítesz a családi kasszába. Ez a TI érdeke lenne, mert így élni szinte lehetetlen és csak lelkileg a nyomorba dönt. Ha gondolod írj pivátban, nagyon szívesen meghallgatlak és segítek ha tudok, hiszen annak idején nekem is jól jött volna a segítség. És KITARTÁS, SOHA NE ADD FEL!!!

2012. aug. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen nőttem fel,sajnos ismerem ezt a helyzetet.Nálunk mindig este balhézott,egész éjszakákat virrasztottunk át miatta.Még mindig együtt vannak,de szerintem már együtt is fognak megöregedni.Az egyetlen megoldás a válás,még akkor is,ha szegényebbek lesztek.Bár nem hiszem,hogy vele sokra mentek,mert gondolom az egész fizetését elissza és még hitelre is iszik.Szóval lehet,hogy még jobban is fogtok élni.És ez itt a csapda,anyukád lehet,azt hiszi,hogy nélküle életképtelen.Beszéld rá a válásra,kérjetek segítséget rokonoktól,vagy barátoktól és költözzetek el albérletbe.Még az is jó,ha csak egy szobakonyhás luk fürdőszoba nélkül,de akkor is nyugalom van és az a legfontosabb.
2012. aug. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
Nehogy azt higgyétek, a válások a pénztelenség miatt nem történnek meg. Az alkoholista mellett élő emberek, legyenek ezek feleség, férj, vagy élettársi kapcsolatban, szintén betegek mentálisan. Társfüggőknek nevezik őket. Ennek pedig vannak előzményeik általában (alkoholista apa, csonka család, stb...). Százból egy ember próbál meg elválni az alkoholista társától, és ezerből egy, aki nem tér vissza se hozzá, se másik ilyen emberhez.
2012. aug. 21. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 A kérdező kommentje:
nem iszik hitelre. anya 80at keres havonta, és továbbtanulással nem fogunk megélni annyiból, másik városban stb
2012. aug. 21. 15:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!