Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek úgy, hogy el...

Mikor éreztétek úgy, hogy el kell hagynotok a családi fészket? Minek hatására?

Figyelt kérdés

Én egész tinédzserkoromban szerettem itthon élni a szüleimmel, sosem akartam felnőttest játszani, aki rögtön el akar költözni ahogy betölti a 18-at. Ezt máig így gondoltam, most viszont, 23 éves fejjel egyre inkább kifele húz a szekerem rúdja. Pedig fölösleges albérletbe mennem, hiszen nagy a ház és közel a munkahely is, a szüleim pedig szeretik együtt látni a családot. Most viszont elkezdtek idegesíteni olyan dolgok, amik eddig nem jelentettek problémát, nem is fordjtottam figyelmet rájuk: idegesít, hogy a szüleim képtelenek beosztani a pénzüket, amikor van akkor költenek ezerrel, amikor nincs akkor kérnek. Zavar, hogy elvannak a rendetlenségbe és hiába próbálsz rendet tartani: takarítás utn fél órával semmi látszat nincs. Plusz egyre stresszesebb a levegő, apának alkoholgondjai vannak, anya idegeskedő, önmagát marcangoló típus. Szóval az ideális családi fészek kezd nem annyira ideálissá válni, és mehetnékem van.


Nálatok mikor jött el ez a "mehetnék" érzés és minek a hatására?


2012. aug. 19. 23:11
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
16 évesen, a szüleim hatására. Azóta úgy, ahogy rendeződött a viszonyunk, de családnak nevezni azért barokkos túlzás.
2012. aug. 19. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Szerencsés vagy! Ha 23 éves korodig kitartott az "ideális család" álomképe, akkor te magasan vered az összes ismerősömet.

Én egész gyermekkoromban arra vártam, hogy leléphessek, és meg is tettem még 18 éves korom előtt.

2012. aug. 20. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Nálam már hosszú ideje érlelődött a költözés gondolata, de mindig akadályokba ütköztem pl. a suli miatt. Ahogy végeztem az iskolával, rá egy hónapra el is költöztem otthonról, 21 évesen. Egyszerűen nem jöttem ki a szülőkkel, leginkább anyámmal nem fértünk meg egymás mellett.
2012. aug. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Mostanság kezdem azt érezni..Engem is elkezdett rakat dolog idegesíteni itthon...:S És egyre többször fordul meg a fejemben a költözés gondolata, pedig nagyon nehezemre esne anyuékat itt hagyni, mivel betegek mindketten, ugyan nem súlyosan, de bármikor előjöhetnek a problémák...:S


19/L

2012. aug. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Én 15 évesen léptem le, hasonló dolgok miatt mint te, de nálam a sorozatos verések és a kihasználtság érzése is rájátszott. Szép lassan elhordtam a ruháimat, könyveimet, mindent páromhoz, egy éjjel pedig a maradék holmit is. Azóta sem néztem vissza, kapcsolatot sem tartok velük.

19L

2012. aug. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
És nem is kerestek meg a szüleid sem, hogy hova lettél? Huuh! Akkor tényleg jól jártál evvel a megoldással.
2012. aug. 20. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
egy évet harcoltam, mire békénhagytak, páromhoz költöztem.
2012. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
ja azt már írtam, bocsi :D
2012. aug. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!