Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mikor éreztétek úgy, hogy el...

Mikor éreztétek úgy, hogy el kell hagynotok a családi fészket? Minek hatására?

Figyelt kérdés

Én egész tinédzserkoromban szerettem itthon élni a szüleimmel, sosem akartam felnőttest játszani, aki rögtön el akar költözni ahogy betölti a 18-at. Ezt máig így gondoltam, most viszont, 23 éves fejjel egyre inkább kifele húz a szekerem rúdja. Pedig fölösleges albérletbe mennem, hiszen nagy a ház és közel a munkahely is, a szüleim pedig szeretik együtt látni a családot. Most viszont elkezdtek idegesíteni olyan dolgok, amik eddig nem jelentettek problémát, nem is fordjtottam figyelmet rájuk: idegesít, hogy a szüleim képtelenek beosztani a pénzüket, amikor van akkor költenek ezerrel, amikor nincs akkor kérnek. Zavar, hogy elvannak a rendetlenségbe és hiába próbálsz rendet tartani: takarítás utn fél órával semmi látszat nincs. Plusz egyre stresszesebb a levegő, apának alkoholgondjai vannak, anya idegeskedő, önmagát marcangoló típus. Szóval az ideális családi fészek kezd nem annyira ideálissá válni, és mehetnékem van.


Nálatok mikor jött el ez a "mehetnék" érzés és minek a hatására?


2012. aug. 19. 23:11
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

25-26 éves koromban.

Elkezdett taszítani az anyám jelenléte...

Állítólag 2 felnőtt nő egyazon háztartásban sosem O.K.:)

29 éves voltam, mikorra sikerült meggyőzni őt és kivitelezni a külön költözést.

2012. aug. 19. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
19 évesen. a szüleim elváltak, állandó rendetlenségben nőttem fel, emellett anyum állandóan kiabált velünk, szinte sosem főzött és a a pénz beosztásával is hadilábon állt. elmentem egyetemre és azóta se mentem vissza, pedig már 10 éve végeztem :)
2012. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

"fölösleges albérletbe mennem, hiszen nagy a ház és közel a munkahely is"


Hát nem tudtok kialakítani ott Neked egy külön lakrészt? Amibe külön bejárati ajtón mész be. Sokat számít!


Mi eladtuk a nagy lakást és 2 kicsit vettünk.

2012. aug. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Lehetőség van rá, de ha úgy döntök hogy külön háztartásban akarok éln,i akkor az kicsit messzebb lesz tőlük. Nagyon lehangoló ez a stressz, ami itt uralkodik, és ugyanabban a házban élve elkerülhetetlen hogy nap mint nap a hangulat áldozata ne legyek...
2012. aug. 19. 23:20
 5/18 anonim ***** válasza:

Hát mi is találkozunk nap mint nap, de éjszakára külön ajtón megyünk be. Hidd el, a gondok 60%-a alól mentesít!

Ha meg partner az házeladásban a család, akkor meg vegyetek 2 kisebbet.:)

Ha van 2-3 milliód, vagy reális célkitűzés ennek összegyűjtése, akkor meg végy árverésen egy kicsike lakást.:)

2012. aug. 19. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Én 14 éves korom óta tudatosan készültem rá,hogy amint lesz lehetőségem azonnal lelépek. 17 évesen amikor befejeztem a szakmunkásképzést,az első fizetésemet megvárva, el is költöztem albérletbe. Mivel 14 évesen tudatosan gyűjtögettem a kis pénzemet,így volt mihez nyúlni.

Az ok: anyám agresszív alkoholista volt.

2012. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Az, hogy teljesen külön háztartásom (külön villanyóra, internet, kábel stb, stb + belső átépítés)legyen sok utánajárással és kiadással jár, amit nem feltétlenül érdemes ebbe belefektetni, főleg úgy, hogy problémás családról van szó.
2012. aug. 19. 23:27
 8/18 anonim ***** válasza:

"Az, hogy teljesen külön háztartásom (külön villanyóra, internet, kábel stb, stb + belső átépítés)legyen sok utánajárással és kiadással jár, amit nem feltétlenül érdemes ebbe belefektetni, "


Miért, mit gondoltál, mivel jár egy különlakás?

MINDEN költözés ezekkel jár, ha albérletbe mész AZ IS! A tulajdonossal el kell menj az átírásokat elintézni, kiadással is jár: kauciót kell letegyél, havidíjat és rezsit kell fizess.

2012. aug. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
20 vagyok! Nekem már eszembe van, anya szereri rõviden tartani a pórázt nekem pedig nem jõn be! Ha megteheted kõltõzz!
2012. aug. 19. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Épp arra világítottam rá, hogy a költözés ígyis-úgyis kiadásokkal jár, tehát ha úgy döntök, hogy külön háztartás kell, akkor az nem a közelben lesz, azaz nem a családi ház másik részében. Mert a kiadás meglenne, viszont a hangulat és minden maradna. Szóval ha befektetek a különköltözésbe, akkor inkább messze megyek.
2012. aug. 19. 23:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!