Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Anyám megkeseríti az életem,...

Anyám megkeseríti az életem, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Felmentenek a büntetés alól, ha LELÖVÖM?

Minden alkalmat megragad arra hogy belémköthessen,szavait nem válogatva taglalja mekkora egy olcsó k.urvának tart (nem adtam okot arra hogy ezt mondja),hazudozik rólam másoknak (elképesztő baromságokat,már-már hihetetlenek),társaságban eljátssza hogy fulaldozik,amiért megkeserítem az életét,megaláz nyilvános helyeken,és mindezek mellett énekelve beszél hozzám,mint egy hülyéhez.A barátomról nem hajlandó tudomást venni,apámat meg egyenesen ellenem neveli.Ha az ocsmány,minősíthetetlen,szánalmas beszédére higgadtan,és kimérten válaszolok,csak rontok a helyzeten,de a szintjére sülyledés sem célravezető.Beszélni meg nem lehet vele.Az egész annyira nem is lenne probléma,mert egyszerűen rácsukom az ajtót,de sajnos az ő keresetén vagyok kényszeres "élősködni".Van valami módszer arra hogy megváltozzon?

18/l


2009. júl. 23. 13:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
42%
Biztosan látja a környezeted, hogy kettőtök közül nem te viselkedsz ocsmányul, négyszemközt meg úgyis tudod, hogy nem téged minősít a viselkedése.
2009. júl. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
84%
Nem nagyon értem a kérdésed, pontosabban azt, hogy milyen választ vársz minderre... Mi a megoldás? Költözz el! Nagykorú vagy, keress állást, barátoddal (ha régebbi és komoly kapcsolat), vagy még jobb ha 1-2 barátnővel összeköltözöl egy albérletbe, és szépen eltartod magad. Nem lesz könnyű, de ez a megoldás. Ha nem mentek nap mint nap egymás agyára, jó eséllyel Anyuddal is javulni fog a kapcsolatotok. Megváltozni már - drasztikusan legalábbis - nem fog. Úgyhogy a kapcsolat javítása szempontjából is ez az esélyesebb lehetőség.
2009. júl. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon szomorú, ha valaki ilyen csúnyán ír az anyukájáról, akinek nemcsak az életét köszönheti, hanem az ő pénzéből él... :[


Azért én szívesen meghallgatnám anyukád véleményét is rólad, hátha mégis igaza van és talán a te viselkedéseden ("rácsukom az ajtót") van kiakadva - jogosan!


Nyugodtan elmehetnél dolgozni, senki nem tart vissza, nem kényszer a szüleiden "élősködni", viszont nagyon kényelmes dolog, mikor mindent készen megkapsz, lakás, élelem, ruházat...


Ha tényleg ANNYIRA kibírhatatlan az otthoni helyzet, akkor menj el dolgozni, bérelj egy albérletet és ezután nyugalmad lesz! :]

2009. júl. 23. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
3%
én a helyedbe már kicsináltam volna.Ha nem tudod megbeszélni vele akkor a jó öreg "édes a bosszú" hadműveletet kell bevetni abból majd tanul :D Te is tönkreteheted akkor az ő életét ha ő is megengedi magának ezt fordítva
2009. júl. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
55%
Tapasztalatból mondom, hogy nem tudod megváltoztatni. Nekem mindkét szülőm ilyen, plusz egymással is, egyedül öcsémet majmolják. Én 24 vagyok, és amint lesz elég pénzem, elmegyek innen, neked is ezt tanácsolom, akkor talán észhez tér.
2009. júl. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
55%
szerintem is jobb lenne ha elköltöznél...vagy esetleg az is jó lenne ha venél neki egy szál rózsát(vöröset)és beszélnél vele+egy ajándék... arról hogy neked így nem jó,és szeretnéd ha kibékülnétek úgy mint anyuka és lánya.....
2009. júl. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
74%
Költözz el mint ahogy én csináltam... Bár azért kedves válaszolók mostanság nem olyan könnyű munkát találni.
2009. júl. 24. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

Olyan korú lehetek, mint anyukád, nekem is van egy 18 éves lányom.



Van, hogy összezördülünk és olyankor elcsodálkozom, mennyire másként -csak a saját szemszögéből- látja a dolgokat. De szerencsére, meghallgatja az én álláspontomat is, így könnyebben jutunk dűlőre.

Tudom, nem ő kérte, hogy a világra jöhessen, kötelessége minden szülőnek a lehető legtöbbet megadni a csemetéjének. De! Ez nem jelentheti azt, hogy ő mindent, de mindent természetesesnek, magától érthetőnek vesz. Félreértés ne essék, nem hálát várok (egyedül nevelem), de tiszteletet, megbecsülést igen. És bizony kiborít, amikor szemtelenül visszaválaszolgat, a vállát vonogatja, mintha kicsit szellemileg elmaradott volnék, nincs értelme velem vitatkozni... Szeretem, imádom, viszont ilyenkor én is falra tudnék mászni! Talán -ellentétben veletek-, annyi szerencsénk van, hogy ha mindketten lehiggadunk, akkor belátjuk a másik igazát és ezt ki is mondjuk. Emellett "békeidőben" jókat pletykálunk fiúkról, tanulásról, tanárokról, barátnőkről. De nincs mindig ilyen idill.


A leírtak alapján én úgy látom, annyira elmérgesedett köztetek a viszony (ajaj, ez nagyon könnyen megy!), hogy egyikőtök se tud mit kezdeni a kialakult helyzettel. Anyukád se, pedig talán neki kellene a nagyobb tapasztalat okán. De sebaj! Te már tulajdonképpen megtetted az első lépést, tanácsot kértél itt az oldalon. Mazsolázgass a szerinted is jónak tűnő tanácsok közül és tedd meg a 2. lépést is. Ha ehhez még kicsit szelidülsz is, meglátod, eredményes lesz!


Biztos vagyok benne, hogy szereted anyukád. De nem könnyű felnőni, felnőtté válni, viszont sose felejtsd el, állati nehéz a maga útját kereső, szófogadó kisgyermekből maholnap önálló felnőtté váló gyerek anyjának lenni sem...


A fogalmazásod alapján értelmes, okos, talpraesett lánynak gondollak, akinek sikerülni fog, amit eltervez!

2009. júl. 24. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
01:11 - Diákmunka mindig van. Most is augusztus közepéig minimum amiatt nincs új munkaerő-felvétel a multiknál, gyorsétterem-láncoknál, mert ilyenkor a diákokat fogadják nyári munkára, és háttérbe szorul az az álláskereső, aki már nem diák, de kéne neki a munka. És a diákmunkák elég jól fizetnek, ha valaki folyamatosan beáll.
2009. júl. 24. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Csakalinketszeretnem válasza:

Szia!

Én is ugyanebben a cipőben járok mint te régen. Nekem is megfordult a fejemben a gyilkosság csak nem az övé, hanem a sajátom. Egyszer már elkezdtem késsel felvágni a kezem, de kisebb sebeknél abbahagytam, mivel van két testvérem és nagyon sok barátom, aki sajnálna. Arra való tekintettel, hogy ez egy régi kérdes: megkérdezhetem, hogy nálatok mi lett a vége? Elköltöztél már?

Nagyon sokat jelente nekem a válaszod borzasztóan rossz nekem és még valószínüleg még egy pár évig az is lesz.

2017. máj. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!