Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A könyvek révén tényleg...

A könyvek révén tényleg változik a szemléletmódom? Ettől változhattak az érzéseim is?

Figyelt kérdés

Minden nyáron el szoktak küldeni anyukámék a mamámhoz 2 hétre. Sajnos már 3 éve meghalt. :(

Így B tervként elküldtek a nagybátyámhoz. Róla tudni kell, hogy nagy különc. Nincs tv-je, korlátozott az internet és telefonja sincs. Van egy nagy háza a semmi közepén, tele könyvekkel. Szóval unalom volt a négyzeten.

Nem tudtam tartani a barátaimmal a kapcsolatot se facebook, se e-mail, se telefon (otthon hagytam az enyémet). A nagybátyám meg naphosszat csak olvasott vagy szerelt.

Nagy unalmamban elkezdtem én is olvasni. De nem tetszett. Valami háborús könyv volt. Aztán nagybátáym adott pár könyvet amik elég viccesek voltak. És a két hét alatt már lassan 6 könyvet kiolvastam. Rákaptam az egészre.


De valami megváltozott mikor hazaértem. A szüleim is észrevették. Alig használom a netet, tök unalmas a facebook, és folyton kiámrándulok a barátomból. Állandóan csesztet, hogy nem vagyok fenn facen, meg nem lógok a haverokkal annyit... de ezek igazából nem érdekes dolgok. Próbáltam rávenni a barátomat az olvasásra, de lehülyézett. Nagyon rosszul esett. Egyre többször érzem azt, hogy nem illünk össze. Pedig ő jó fej srác. A fél iskola odavan érte. Én meg azon mélázok, hogy eldobom... :/



Kicsit zavar ez az egész. Én nem tudom mi romlott meg. Most miért más minden mint a bátyám és a könyvkorszak előtt. Miért nem tesz boldoggá az ami eddig?



2012. aug. 15. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Változik. A leírtak alapján talán rájöttél, hogy a mai társadalmi követelményekhez mérten nem jó irányba. Ne dobd el az olvasást, mint hobbit, de valamennyire vedd vissza a régi életritmusodat. Próbáld megtalálni az arany középutat.
2012. aug. 15. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen
2012. aug. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ebben a világban minden egyes dolog formál minket. Még a jelentéktelen dolgok is, amiről nem is hinnénk.

Ahány könyvet elolvasol, ahány filmet megnézel, ahány számot meghallgatsz, minden alakít rajtad.

Mivel ott voltál két hétig, volt egy kis időd felvenni az ottani életritmust, és ez természetesen változtatott rajtad.

(De nem is baj, ha az ember a céltalan netezés és facebookon lógás helyett a könyvek felé orientálódik :))

2012. aug. 15. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem jó irányba változtál :)

Ahogy előttem is mondták,találd meg a középutat,és ne bántódj meg azon ha lehülyéznek.

Te MÁR MOST is ÉRTÉKESEBB ember vagy,mint a haverod,aki lehülyézett!

Sok sikert az elkezdett úton!

2012. aug. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az olvasás alakítja a személyiséget, változtat a gondolkodás módon, és szerintem nagyon jó dolog, én imádok olvasni. De a te eseted inkább arra hasonlít amikor koliba kerültem. Ott nem volt internet, se TV. Először totál kivoltam hogy jajj mit fogok csinálni egész héten, hogy fognak hiányozni a sorozataim, meg a net. Aztán valahogy "leszoktam" az egészről, itthon is kevesebbet neteztem, mivel csak két hetente jöttem haza.
2012. aug. 15. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem is leköthetnének megint a könyvek ennyire, valahogy leszoktam róluk egy ideje. :S Hát igen, más lesz az ember ha más kezdi érdekelni. Sőt. Még akár okosodhatsz is. A facebook ilyet biztos nem tud. :)
2012. aug. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!