Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, hogy az...

Szerintetek is baj, hogy az exférjem anyagilag támogatja a lányunkat?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve elváltunk, a lányunk 9 éves. Mindig bőkezű volt, jó gyerektartást fizet és ezen felül beszáll a ruhákba, gyógyszerekbe, most a tanszerekbe, táborokba. A rezsin és az ételen kívül mindent felezünk, vagy még ő fizet többet.


Én ezzel nem élek vissza, a tartásdíj nagy részét félrerakom a lányom nevére nyitott számlára (havi 30-50 ezer). Viszont a saját fizetésemből így kevesebb megy el a gyerekre, tudtam fizeti az egyetemet, a nyelvtanulásomat, a nyaralásokat.


A válás óta most először van olyan igazán komoly kapcsolatom, de ő ezt nem tartja normálisnak, szerinte ez már túlzás, le kéne állítani az exemet.


Ti mit gondoltok?


2012. aug. 10. 15:28
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
48%

Izé, szerintem a válaszolók többsége nem értette meg a kérdés lényegét... pedig ott van a kérdésben:

"Viszont a saját fizetésemből így kevesebb megy el a gyerekre, tudtam fizeti az egyetemet, a nyelvtanulásomat, a nyaralásokat." - szóval az új partner (tételezzük fel, hogy épeszű) nyilván nem azt kifogásolja, hogy a gyereket támogatja az apja, az ugyanis mindenkor korrekt. Viszont itt láthatóan a gyerektartás egy része - áttételesen, burkoltan - asszonytartásként funkcionál, hisz Kérdező a saját bevallása szerint is ezért tudta fizetni az egyetemét, nyelvtanulását...

És hát ezt így elfogadni viszont ciki, azt joggal sérelmezi az új partner. (mondjuk azért ez legalább indokolható, mert lehet úgy értelmezni, hogy a Kérdező az egyetem és a nyelvtanulásból szerzett többletjövedelemből viszont nagyobb részt tud a gyerekre fordyítani, ergo a továbbtanulás a gyerek érdekét szolgáló beruházás, amibe ilyen módon joggal ad - áttételesen - az ex partner. Ha mondjuk ruhákat vett volna saját magának az így előálló többletből, az már tényleg menthetetlen lenne...)

2012. aug. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Abszolút normális, ahogy a volt férjed viselkedik és előtted is le a kalappal, hogy nem élsz vissza ezzel, hanem félreteszed a lányodnak, akinek adja a pénzt.

Ne engedj ebbe beleszólást! Talán féltékeny a párod?

2012. aug. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
21-es: amit az ex férjem ad, az a lányunkra van költve/neki van félrerakva. A saját fizetésemből fizettem az egyetemet és a tanfolyamokat.
2012. aug. 11. 17:57
 24/24 anonim ***** válasza:
54%

Kedves Kérdező, téged idéztelek, nem mást:

"Viszont a saját fizetésemből így kevesebb megy el a gyerekre, tudtam fizeti az egyetemet, a nyelvtanulásomat, a nyaralásokat." - és erre mondtam, amit mondtam. Ugye az alapértelmezett az az, hogy a gyereket a két szülőnek KÖZÖSEN kell eltartani, tehát a két szülőnek ha hasonló a jövedelmük akkor azonos összeget, ha nagy mértékben különböző, akkor a jövedelem hasonló arányát kell a gyerekre fordítani. Innentől kezdve azt csak Te, meg a jelen párod tudja, hogy ez megáll-e.

2012. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!