Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, hogy az...

Szerintetek is baj, hogy az exférjem anyagilag támogatja a lányunkat?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve elváltunk, a lányunk 9 éves. Mindig bőkezű volt, jó gyerektartást fizet és ezen felül beszáll a ruhákba, gyógyszerekbe, most a tanszerekbe, táborokba. A rezsin és az ételen kívül mindent felezünk, vagy még ő fizet többet.


Én ezzel nem élek vissza, a tartásdíj nagy részét félrerakom a lányom nevére nyitott számlára (havi 30-50 ezer). Viszont a saját fizetésemből így kevesebb megy el a gyerekre, tudtam fizeti az egyetemet, a nyelvtanulásomat, a nyaralásokat.


A válás óta most először van olyan igazán komoly kapcsolatom, de ő ezt nem tartja normálisnak, szerinte ez már túlzás, le kéne állítani az exemet.


Ti mit gondoltok?


2012. aug. 10. 15:28
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%

Ez a pasi nem lehet komoly kapcsolat. Ez remélem csak vicc.

Mellesleg gondolj bele, hogy alkalomadtán őbelőle milyen ex-férj lenne? Na ez a típus az aki le*szarja válás után a gyerekét.maradj inkább szingli, de ez a gyerekednek csak kárt fog okozni.

2012. aug. 10. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%
Ne bizonytalankodj,főleg ne egy új hapsi miatt.Amúgy már fentebb válaszoltam.:)
2012. aug. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez nálunk is így volt,azóta már felnőtt a gyerek-én letisztáztam az új jelölttel,hogy ez van.Ha nem tetszik,inkább bele se kezdjünk.Az viszont feltűnt,hogy azt írod,lassan 10 éve váltatok el,a gyerkőc pedig 9 éves...
2012. aug. 10. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Gondolom a "lassan 10 éve" azt jelenti, hogy terhesség/szülés környékén történt a válás.
2012. aug. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
79%
Az új párodnak nincs gyereke, ezért nyilván nem érzi és érti jól a helyzetet, nem tudja milyen felelősségetek van apaként és anyaként egy életen át a gyereketek felé. Magyarázd csak el neki, hogy ugyan társadalmilag sajnos ez furcsa és ritka, amit az exed tesz, ám erkölcsileg és morálisan ez a helyes és elég nagy baj hogy erről sokan nem így gondolkodnak. Legyél határozott: ő ebbe ìgy csöppent bele, a gyerekednek így jó, fogadja ezt el.
2012. aug. 10. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
88%
Az exed helyében jól pofán is verném az ürgét, ha beleugatna, hogy mennyi pénzt adok a saját lányomnak.
2012. aug. 10. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
20%

szerintem magyarázd el neki,hogy ezek a pénzek alányotoknak mennek, amiket más esetben neked meg estleg majd neki kellne finanszírozni.


szerintem csak kis féltékenység hogy jó a kapcsolatotok...


normálisan biztos meglehet beszélni. Ha volt férjed és annak párját nem zavarja, hogy "ennyibe van" a gyerek akkor nektek mint fogadó félnek örülni kell ennek...

:)


Hisz a közös gyereketek is mindent megkaphat majd az apjától meg tőled, hiszen a nagyobb kislányt tényleg átlagon felül támogatja az édesapja...

2012. aug. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Részben meg tudom érteni. Talán úgy gondolja, így nem vagy független a volt férjedtől, hisz az ő nagylelkűségből kifolyólag tartasz egy színvonalon. Hisz írod, neked kevesebbel kell hozzájárulnod, több jut neked is. Talán ez a része zavarja a párod. De ez igazából kivédhetetlen, hisz nyilván olyanokat is megvesz a lányának, amit te akkor sem tudnál/akarnál, ha telne rá.

Párodnak muszáj lesz felfognia, a volt férjed örökké az életed része marad, mert van egy közös gyereketek. Ha ezt nem tudja feldolgozni, akkor jobb, ha továbbáll.

2012. aug. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Na igen, az évek. 17 évesen nem védekeztünk, terhes lettem, elvett feleségül. Sajnos a baba halva született. Később már akartuk a gyereket, csak a férjem elfelejtette közölni hogy közben beleszeretett valaki másba. Még terhes voltam amikor kimondták a válást.


Igen, erre a függésre én is gondoltam, hiszen ha mindent nekem kéne fizetnem 15.000 gyerektartás mellett akkor sosem lesz diplomám vagy nyelvvizsgám. De már jól keresek, akár egyedül, gyerektartás nélkül is el tudnám látni a lányomat. Persze nem lenne ennyi ruhája és nem Hello Kittyis füzete lenne, de azért az alapdolgokat, vagy kicsit többet én is meg tudom neki teremteni.

2012. aug. 10. 17:09
 20/24 anonim ***** válasza:
A 13. válaszoló vagyok.Gondoltam,hogy nagyon nem happy ez a történet.Állapotosan elhagyni...na,hagyjuk...legalább "vezekel".Ne hagyd senkinek,hogy ebbe a dologba beleszóljon.A lánykáról Neked kell gondoskodnod akkor is,ha ez a hősszerelmes lovag esetleg úgy dönt,hogy továbbáll.Szerintem nagyon jó,hogy tudsz tartalékot képezni.
2012. aug. 10. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!