Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is baj, hogy az...

Szerintetek is baj, hogy az exférjem anyagilag támogatja a lányunkat?

Figyelt kérdés

Már lassan 10 éve elváltunk, a lányunk 9 éves. Mindig bőkezű volt, jó gyerektartást fizet és ezen felül beszáll a ruhákba, gyógyszerekbe, most a tanszerekbe, táborokba. A rezsin és az ételen kívül mindent felezünk, vagy még ő fizet többet.


Én ezzel nem élek vissza, a tartásdíj nagy részét félrerakom a lányom nevére nyitott számlára (havi 30-50 ezer). Viszont a saját fizetésemből így kevesebb megy el a gyerekre, tudtam fizeti az egyetemet, a nyelvtanulásomat, a nyaralásokat.


A válás óta most először van olyan igazán komoly kapcsolatom, de ő ezt nem tartja normálisnak, szerinte ez már túlzás, le kéne állítani az exemet.


Ti mit gondoltok?


2012. aug. 10. 15:28
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem jó dolog hogy támogatja a lányotokat anyagilag. Ne hagyd magad lebeszélni erről!
2012. aug. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

Szeretné az jelenlegi párod fizetni ezeket a költségeket?


A férjem anno a vagyon nagy részét otthagyta a válásánál,ezért a gyerektartás jelképes. Viszont ő is rengeteg dolgot kifizet a lányának. Szerintem néha sokat is, de egy büdös szót nem szólok, ugyanis nem az én gyerekem, tehát nincs közöm hozzá.

Ha lesz közös gyerekünk, a rá költött összegekbe már lesz beleszólásom, de a lányára költött pénz kettejük dolga.

Én egyedül annyit kértem (ott az anyuka nagyon szórja a pénzt és sokszor magára költötte a gyerek helyett), hogy egyértelműen a gyerekre költse, ne az anyának adja (18 éves a gyerek). Ez teljesült is, mert ha iskolai költség van, akkor az iskolának fizeti be, vagy a lánya kezébe adja, nem az anyjának utalja. Innentől tényleg nincs beleszólásom.

2012. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem nem túlzás,nincs igaza,nem normális a mostani pasid.Engedd,hogy támogassa az exed a lányát!
2012. aug. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
86%

Bocsi ha kicsit nyers leszek, de mi köze van az új párodnak a lányod és az apja kapcsolatához? Mert az exed gondolom nem téged "pénzel", hanem a saját gyerekét. Ha a te zsebedbe dugdosna pénzt, hogy vegyél magadnak egy szép új prada táskát akkor megérteném a felháborodást, de a lányának adja végül is. Nekem is elváltak a szüleim és apu mindig is beszállt még a gyerektartáson kívül is. Ez végtére is nekem volt jó, nem anyunak. Furán is néztem volna ha anyu férje meg akarta volna szabni, hogy innentől mit szabad nekem adnia apunak és mit nem.

Úgyhogy egyáltalán nem tartom jogosnak a dolgot.

2012. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
84%
Ezzel a pasival nem kezdenék. Ha nem tartja normálisnak,hogy az apja pénzt ad a lányának,akkor nagyon bunkó! Semmi köze ahhoz,hogy az apa kapcsolata milyen a lányával. Ez a kettőjük ügye csak.
2012. aug. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
93%
Az új párodat állítsd le ne az exed. Amúgy is kötelessége lett volna a gyereket támogatni, de ha ő ezt önszántából teszi, le a kalappal előtte. Legalább lesz félretett pénze a gyereknek ha továbbtanul, vagy kirepül otthonról (de ez még messze van)
2012. aug. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
elzavarnám a francba az új hapsid, semmi köze hozzá!!
2012. aug. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Nem magamra költöm, igazából nem is nagyon "találkozok" azzal a pénzzel mert ruhát, játékot a lányommal vesz, ha nyaralni mennek vagy moziba vagy akárhová akkor én ugye nem vagyok ott. A tábort ő fizeti be személyesen.
2012. aug. 10. 15:59
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az új fiú csak féltékeny. azt, hogy az exférjed így beszáll a gyerektartásba becsüld meg. az én apám szökőévente egyszer szállt be, de azért ha kellett valami meg tudtuk valahogy oldani.
2012. aug. 10. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

A párom azt mondja, hogy ez "nem normális". Tény, hogy nagyon szerencsések vagyunk hogy megteheti és meg is teszi (és ráadásul a mostani felesége is elfogadja ezt).


Köszönöm a válaszokat, kicsit elbizonytalanodtam de megnyugtattatok.

2012. aug. 10. 16:05
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!