Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok! Eladnátok a karikagyű...

Házasok! Eladnátok a karikagyűrűiteket, ha meg lennétek szorulva anyagilag?

Figyelt kérdés

Mi 4 éve házasodtunk, van két gyerekünk. Sajnos közbejött egy nagymértékű , váratlan anyagi kiadás. Személyi kölcsönt nem akarunk felvenni, nem részletezem miért.

Én konkrétan, mióta karikagyűrűm van, allergiás vagyok az aranyra. Ez csak későn derült ki, mert a gyűrű előtt az aranyra még nem voltam allergiás, "csak" az összes többi fémre.

A férjem sem hordja, mert sokat fogyott, és leesik az ujjáról :O

Azt beszéltük, hogy rossz érzésünk lenne, ha el kellene adni.

Viszont tényleg nem hordjuk, és nagyon kell a pénz.

Nem tudunk senkitől sem kölcsönkérni sajnos.

Ti mit csinálnátok?

Őszintén!


2012. júl. 12. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
28%
Nem.Egy csomó arany nyakláncomat beadtam a zaciba és tökre bánom már,úgyhogy ez alapján nem.
2012. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a férjemnek nincs is karikagyűrűje,mert utálja,és sosem hordta volna. Ezért már az elején pénzkidobás lett volna.

Én ezért azt mondom,hogy ha te nem hordod,mert allergiás vagy rá, a férjed meg amúgy sem hordja mert nem bírja a gyűrűket,akkor meg minek porosodjon a fiókban? El kell adni. A házasságod attól még tökéletese maradhat ha nincs gyűrű.. Az csak egy jelkép..

2012. júl. 12. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
86%
Adjátok zaciba, majd kiváltjátok, ha jobban álltok anyagilag.
2012. júl. 12. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
28%
én biztos,hogy nem,szerintem a férjem sem...VISZONT,mi hordjuk,tehát nekünk az esküvőnk óta az ujjunkon van...Szóval nem tudom mi lenne,ha olyan helyzetben lennénk,mint ti..akkor lehet,h eladnám..
2012. júl. 12. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

Nem zaciba adnánk, hanem el!

Vagy az zaci hogy működik??

2012. júl. 12. 23:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát nézd, ha ezen múlna, hogy az éhes gyerekemnek tudok-e enni adni, akkor eladnám. Ha ezen múlna, hogy egy hónapig mosógéppel vagy kézzel mosok, akkor nem.


Szóval csak nagyon végső esetben. Másként meg az a két használt aranygyűrű nem ér sokat sajna, nem hiszem, hogy megoldaná egy család anyagi gondjait.

2012. júl. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

hát nem tudom, bár nekünk még csak 41 napja van a kezünkön, de nagyon hozzánk nőtt. Az öcsémék viszont beadták zaciba, mert kellett a pénz. Mi nem tudom, megtennénk-e, ha a gyereknek nem tudok kaját adni, akkor nyilván nem gondolkodnék rajta, de tényleg csak akkor, ha semmi, ismétlem SEMMI más lehetőséget nem látok a pénzszerzésre.

A zaci valahogy úgy működik, hogy beadod az aranyad, kapsz érte valamekkora összeget. Az aranyat, ha jól tudom, most 5-8000 forint körül veszik be a zacikban grammját. Ez változhat. Aztán kapsz egy határidőt, hogy meddig kell visszafizetned a pénzt (gondolom van rá kamat). Ha nem tudod visszafizetni az egészet, tehát kiváltani, kaphatsz haladékot, de persze mindig egyre többe fog kerülni kiváltani. De a lényeg, ha ki tudod váltani elsőre, akkor a gyűrű is megmarad, és pénzt is kapsz, a hátulütője, hogy nyilván vissza kell venni az ékszert.

Még nem zaciztam, de valahogy így működhet.

2012. júl. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
igen. mi el is adtuk pár hónapja. majd ha lesz rá keret, veszünk másikat helyettük. ennyi. 28/nő
2012. júl. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Mi is eladtunk 2hete. Előtte 9honapig volt zaciban,úgy hogy 3honapig egyik zaciban volt,kiváltottunk,elvittünk másik zaciba 3honapra,aztán megint vissza. ez ment végig,mert kellett a pénz,és végül eladtunk. mi nem hordtunk.
2012. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én eladnám a helyetekben, ha úgy is allergiás vagy rá, férjednek meg nagy, akkor eladjátok és ha majd jobban álltok anyagilag, akkor vesztek magatoknak egy olyat, amire nem vagy allergiás, a férjedre meg jó. :)

És akkor pénzetek is lesz, meg olyan is, ami nem csak a szekrényben van.

(bocsi a szóismétlésért :D)

2012. júl. 13. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!