Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Házasok! Eladnátok a karikagyű...

Házasok! Eladnátok a karikagyűrűiteket, ha meg lennétek szorulva anyagilag?

Figyelt kérdés

Mi 4 éve házasodtunk, van két gyerekünk. Sajnos közbejött egy nagymértékű , váratlan anyagi kiadás. Személyi kölcsönt nem akarunk felvenni, nem részletezem miért.

Én konkrétan, mióta karikagyűrűm van, allergiás vagyok az aranyra. Ez csak későn derült ki, mert a gyűrű előtt az aranyra még nem voltam allergiás, "csak" az összes többi fémre.

A férjem sem hordja, mert sokat fogyott, és leesik az ujjáról :O

Azt beszéltük, hogy rossz érzésünk lenne, ha el kellene adni.

Viszont tényleg nem hordjuk, és nagyon kell a pénz.

Nem tudunk senkitől sem kölcsönkérni sajnos.

Ti mit csinálnátok?

Őszintén!


2012. júl. 12. 22:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Eladnám. Nem a gyűrű miatt vagytok boldogok együtt. Ha úgyis alergiás vagy rá, és a párod se hordja, akkor nem kérdés hogy minek állna a fiókban, mikor pont pénzre van szükség. Ne a zaciba add, hanem add el. Mi is gondolkoztunk azon ha nagyon megszorulunk eladjuk a gyűrűket, de hál Istennek nem szorultunk rá. Ha úgy lett volna eladjuk. Nem ezen múlik a boldogság.
2012. júl. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

Érdekes, akik eladják a gyűrűjüket, azok előre nem tudtak gondolkodni? Vettek volna valami olcsó gyűrűt, ami nem vágja őket hanyatt anyagilag.

De ez megint a tipikus rongyrázás, nem telne rá, de megveszem a méregdrága gyűrűt, aztán pénzzé teszik. Anyósomék is ezt csinálják, állandóan ki-be vándorol a zaciból az aranyékszer.

2012. júl. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

az, hogy most nincs pénz, nem jelenti azt, hogy amikor megvettük a gyűrűket szintén nem volt... nem gondolod kedves utolsó?

9 évvel ezelőtt még telt rá, gond nélkül, most viszont úgy hozta a sors, hogy kellett a pénz és így gyorsan és egyszerűen hozzá lehetett jutni.

mi hordtuk a gyűrűket, nem is örömömben adtuk el őket, de ha muszáj, akkor bizony muszáj. ettől még ugyanúgy imádjuk egymást! ja, és soha nem ráztuk a rongyot...

2012. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ebben látszik, hogy más az értékrendünk. Én azt tanultam, ha jól is megy, akkor is legyen az ember takarékos, akkor nem érheti baj, ha beüt a ménkű. Be is ütött, de meg sem érzi az ember, mert a jobb időkben sem költött drága gyűrűre, sem egyéb felesleges dologra.
2012. júl. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Én az enyémet nagyon nehéz szívvel adnám el (talán tényleg csak akkor, ha a kisfiamnak nem tudnék enni adni)mert még édesanyám karikagyűrűje volt, aki sajnos 6 évvel ezelőtt meghalt. De én állandóan hordom is. Viszont mivel ti úgysem hordjátok, ezért nem látom akadályát, miért ne adhatnátok el. Nem attól jó és hosszú egy házasság, hogy viseli/fiókban tartja a gyűrűjét. Maximum később vesztek másikat, amit mindketten tudtok hordani.
2012. júl. 14. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem. Én hülye babonás vagyok. (mondjuk nem vagyok allergiás rá így még levenni se lenne jó érzés) úgy érezném, múlik rajta valami. Tudom hülyeség, de inkább bármiféle munkát elvállalok, bármit eladok, de azt nem.

Nekem is van 2 kicsim.

2012. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Szerencsére sosem kerültem zaci közelébe, és a családom sem.Csak sajnos most van egy devizahiteles lakásunk, ezzel kapcsolatos a kiadás, amit meg kell lépnünk.

Utána pedig el tudjuk majd adni a lakást, és megszabadulunk a hiteltől, amit még épp' hogy tudunk fizetni.

Persze utána megint ott tartunk, ahol a part szakad :S

Mivel nincs félretett pénzünk, ezért nagyon úgy néz ki, hogy eladjuk a gyűrűket.

Megsiratom majd, az biztos, igaz 4 éve nem is hordom, mióta összeházasodtunk :D

Mondjuk már akkor is "alsó" kategóriás gyűrűt vettünk, semmi extra, de grammjáért 5-8000 jól fog jönni!

2012. júl. 16. 16:32
 18/18 anonim ***** válasza:
Kívánom, hogy sikeresen kilábaljatok ebből a helyzetből!
2012. júl. 16. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!