Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Mit...

Miért ilyenek a szüleim? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy bármit csinálok, segítek nekik amit kérnek, de még akkor is kiabálnak velem, meg ha valamit nem jól csinálok akkor lebasznak kiabálnak, hogy a szomszédok is hallják, még akkor is kiabálnak a segíteni próbálok nekik. És mikor ez elkezdődött (úgy 3 éve) azóta én is megváltoztam és visszaszólok nekik, meg nem azt csinálom amit kérnek, de ha jót akarok csinálni egyből lebasznak, meg normálisan semmit nem lehet velük megbeszélni, káromkodnak, minden második szavuk káromkodások. Idegbetegek, és ez már a rokonoknak is feltűnt. De főleg apám ilyen. Mikor rossz jegyet hozok 3-as 4-es tanuló vagyok és néha becsúszik egy két 1-es, 2-es akkor is káromkodnak velem meg meg akarnak verni, de közben azt mondják magadnak tanulsz akkor miért csinálják ezt? Mert ha magamnak tanulok akkor nem kéne szólniuk egy szót sem, jó tudom azért csinálják hogy könnyebben pénzt szerezhessek majd, de akkor is, pedig ők is voltak gyerekek, mások szülei meg tök rendesek. Meg a szüleim nem engednek semmit, pl. itt a nyár és még bulizni sem voltam egy szer sem (soha életemben) a haverokkal sem meg állandóan azt mondják "Á, téged úgy sem engednek el" és ez igaz is, tudom védeni akarnak, de akkor is haverokkal vagyok, akiket azóta ismerek amióta az eszemet tudom, másokat meg a szüleik bárhova elengednek, meg azt csinálnak amit akarnak. Még a konditerembe se engedtek el, meg focizni se engedtek mondván ez a tanulásra rossz hatással lesz stb. És a legújabb itt a nyár, végre kipihenhetem magam, sokáig elehetek fent erre azt mondják mától este 10kor takarodó, meg azt, hogy nem alszunk délig , meg ilyenek. Még kulcs sincs a szobámhoz és már lassan nagykorú leszek és lehetne magánéletem, főleg ha csajokat fogok hozni, előre félek jól lejáratnak majd előtte, és elfog hagyni... Lehet megdöbbentek, de komolyan már az öngyilkosság járt az eszembe, vagy az, hogy itt hagyom őket és lesz ami lesz mert már nem bírom tovább, de szerencsére van ami "életben tart" az a haverok, meg a sport (hogy hátha fociban VB-re kijutunk, meg most az olimpia) Könnyeimmel küszködve írtam le ezeket, mit tegyek, beszélni nem lehet velük, meg csak a rosszat akarják, hiába mondják, hogy jót akarunk de nem veszik észre, hogy ezzel csak engemet sújtanak. Mit tegyek? Jó lehet igazuk van, hogy még fiatal vagy meg stb, de ezt szépen is meglehetne mondani, meg engedhetnének valamit, fiú létemre szerintem egész jó tanuló vagyok, általános iskolában és az osztály top 3-ban mindig benne voltam 1-8-ig, sose volt 2-es a bizonyítványban, középiskolában is csak egy 2-esem volt a bizonyítványban, szóval nem értem őket. Mit tegyek, nagyon fel tudnak idegesíteni.


F/17


lehet azt írjátok igazuk van, meg hogy szar taknyos 17 éves vagyok, de azért lehetne legalább magán életem (kulcs az ajtómhoz), meg fent lenni legalább nyáron addig amíg akarok (egyik rokonom /volt osztálytársam/ hajnal 3-ig fent van és semmit sem szólnak miatta) Szóval mit tegyek?



2012. aug. 9. 13:49
1 2
 11/13 anonim válasza:

nekem ugyanez van csak én 14 lány vagyok.

a tesóm a jó mindig. én bármit csinálok régen rossz. az én barátaim rosszak. köcsög..-.-

2012. nov. 18. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
15/F Basszus(!).......VELEM IS EZ VAN.Végig azt hittem egyedül vagyok,de NEM.És már nekem is rohadtul elegem van ebből.... -.-
2013. máj. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
En amikor ezt elolvastam, komolyan majdnem azt hittem, hogy ez meg en irtam regebben... Annyira leirja az en szituaciomat, hogy az hihetetlen, 1 az 1be minden ugyan ugy van, ahogyan azt te leirtad, es en is eddig teljesen biztos voltam benne, hogy ezzel tok egyedul vagyok de ugy nez ki, hogy nem. Szerintem amugy ezzel a szulok semmit nem ernek el, legalabbis nalam ez annyit ert, hogy ahogy 18 leszek, elkoltozok innen a pics@ba. Nekem meg anayam megertobb, es engedelenyebb, es ezt neki el is mondtam, hogy igy lesz, es mar regota tervezgetem, hogy mi hogyan is lesz, de az 100%, hogy en itt veluk nem fogok mardni... Ma is, itt gepezek, es apam bejon orjongve, hogy azonnal takarodjak aludni, mert beteg vagyok, es hajnal 4kor itt orjong... De konyorgom, nyaron miert ne lehetnek fent addig ameddig akarok?!... Es meg azzal jon nekem, hogy egesz nyaron nem is tanultam semmit... Es mindig tanfolyamokra alar beiratna egesz nyarra, es utana csodalkozik ha orditozok vele, mert mar nem birom tovabb. Haverjaim mennek kocsmaba, buliba, szigetre, soundra, mindenhova konkretan, en meg itthon rohadok es gepezek, de meg abban korlatoznak... Persze en sokkal szovesebben mennek el a haverjaimmal erre-arra, nem is feltetlen bulizni, mert azt ugye se engednek meg, de pl moziba, vagy valami, es meg azt se nagyon akarja mar apam mostanaba megengedni, es nem a penz miatt, mert elegge gazdagok vagyunk (van 5 hazunk, 4 kocsink,stb), tehat a lenyeg, hogy ez sem lehet arra fogni, hogy nincs penz, mert nem igaz. Nekem apam konkretan tonkreteszi az eletemet, es nem hiszem, hogy ezzel barmit is el fog nalam erni, kiveve azt, hogy mwgutaljam ot. Es a legszebb az, hogy nem veszi eszre, hogy konkretan utalom ot, es soha egy percet nem beszelek vele, naponta max ha egy orat latom, de az is boven sok... Es soha sehova nem megyek vele, ha felajanlja, hogy elvisz valahova, en inkabb tomegkozlekedessel megyek, meg akkor is, ha az masfel ornanyi buszozast jelent, mig kocsival csak 30 perc lenne, de egyszeruen ki nem allhatom, ezert inkabb ezt valasztom. Meg annyit errol az egeszrol, hogyha ezt egy szulo olvassa, aki magara ismer esetleg, akkor szerintem ezen nagyon gyorsan valtoztasson, mert ezzel csak azt fogja elerni, amit mar en is leirtam, hogy a gyerek teljesen eltavolodik a szuleitol. Ui: mikozben ezt irtam hajnali 4:40kor is bejott orditozni, hogy holnap beszelunk, ha felkelem, mert ugye, hogy en most gepeztem 4ig, es akkor most huh de rosz gyerek vagyok.... Es leszarta, hogy en mar aludtam (ugy tettettem, mintha aludnek, mert ha meglatja, hogy nem, akkor itt az agyba megver) akkor is beront, mint egy swat-os, es elkezd orjongeni, arrol, hogy en nem tanultam semmit egesz nyaron... A lenyeg az az, hogy aki ebben a helyzetben van, azt nagyob at tudom erezni, es csak annyit tudok mondani, hogy kitartas, barmilyen neheznek is tunik. Mindennel jobban varom mar azt a napot, hogy 18 legyek, mert a banktol fogok kapni 1 millio forintot a szuletesnapomon, mert ez szuletesem ota gyult, es abbol tuti, hogy elmegyek valami alberletbe, vagy barhova, de itthon nem maradok az fix!
2016. aug. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!