Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyenek a szüleim? Mit...

Miért ilyenek a szüleim? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az van, hogy bármit csinálok, segítek nekik amit kérnek, de még akkor is kiabálnak velem, meg ha valamit nem jól csinálok akkor lebasznak kiabálnak, hogy a szomszédok is hallják, még akkor is kiabálnak a segíteni próbálok nekik. És mikor ez elkezdődött (úgy 3 éve) azóta én is megváltoztam és visszaszólok nekik, meg nem azt csinálom amit kérnek, de ha jót akarok csinálni egyből lebasznak, meg normálisan semmit nem lehet velük megbeszélni, káromkodnak, minden második szavuk káromkodások. Idegbetegek, és ez már a rokonoknak is feltűnt. De főleg apám ilyen. Mikor rossz jegyet hozok 3-as 4-es tanuló vagyok és néha becsúszik egy két 1-es, 2-es akkor is káromkodnak velem meg meg akarnak verni, de közben azt mondják magadnak tanulsz akkor miért csinálják ezt? Mert ha magamnak tanulok akkor nem kéne szólniuk egy szót sem, jó tudom azért csinálják hogy könnyebben pénzt szerezhessek majd, de akkor is, pedig ők is voltak gyerekek, mások szülei meg tök rendesek. Meg a szüleim nem engednek semmit, pl. itt a nyár és még bulizni sem voltam egy szer sem (soha életemben) a haverokkal sem meg állandóan azt mondják "Á, téged úgy sem engednek el" és ez igaz is, tudom védeni akarnak, de akkor is haverokkal vagyok, akiket azóta ismerek amióta az eszemet tudom, másokat meg a szüleik bárhova elengednek, meg azt csinálnak amit akarnak. Még a konditerembe se engedtek el, meg focizni se engedtek mondván ez a tanulásra rossz hatással lesz stb. És a legújabb itt a nyár, végre kipihenhetem magam, sokáig elehetek fent erre azt mondják mától este 10kor takarodó, meg azt, hogy nem alszunk délig , meg ilyenek. Még kulcs sincs a szobámhoz és már lassan nagykorú leszek és lehetne magánéletem, főleg ha csajokat fogok hozni, előre félek jól lejáratnak majd előtte, és elfog hagyni... Lehet megdöbbentek, de komolyan már az öngyilkosság járt az eszembe, vagy az, hogy itt hagyom őket és lesz ami lesz mert már nem bírom tovább, de szerencsére van ami "életben tart" az a haverok, meg a sport (hogy hátha fociban VB-re kijutunk, meg most az olimpia) Könnyeimmel küszködve írtam le ezeket, mit tegyek, beszélni nem lehet velük, meg csak a rosszat akarják, hiába mondják, hogy jót akarunk de nem veszik észre, hogy ezzel csak engemet sújtanak. Mit tegyek? Jó lehet igazuk van, hogy még fiatal vagy meg stb, de ezt szépen is meglehetne mondani, meg engedhetnének valamit, fiú létemre szerintem egész jó tanuló vagyok, általános iskolában és az osztály top 3-ban mindig benne voltam 1-8-ig, sose volt 2-es a bizonyítványban, középiskolában is csak egy 2-esem volt a bizonyítványban, szóval nem értem őket. Mit tegyek, nagyon fel tudnak idegesíteni.


F/17


lehet azt írjátok igazuk van, meg hogy szar taknyos 17 éves vagyok, de azért lehetne legalább magán életem (kulcs az ajtómhoz), meg fent lenni legalább nyáron addig amíg akarok (egyik rokonom /volt osztálytársam/ hajnal 3-ig fent van és semmit sem szólnak miatta) Szóval mit tegyek?



2012. aug. 9. 13:49
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Beszélj velük, állj a sarkadra, mondd meg, hogy nem vagy már kisgyerek, lassan felnőtt vagy, ne kezeljenek 10 évesként, mert tönkretesznek. A tanulással kapcsolatban valahol igazuk van, azzal tényleg magadnak ártasz ha elhanyagolod. De hogy nyáron 17 évesen ne lehess fent ameddig akarsz az túlzás. Meg az is hogy nem engednek ki a haverjaiddal. A délig alvás, mondjuk van, hogy zavar embereket, anyám sem szereti, ha sokáig alszom, azt mondják elveszik a nap... Takaríts ki magadtól amíg nincsenek otthon, próbálj meg megcsinálni mindent amit tudsz akkor már csak nem lehet egy rossz szavuk sem. De amúgy én anyámnak is vannak ilyen szakaszai, hogy bármit csinálok az rossz és üvöltözik mindenért... 21L
2012. aug. 9. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
velük mondom beszélni nem lehet, még azt mondanák szar taknyos visszapofázól, meg csattana is a pofon. Haverokkal úgy kiengednek meccsekre, meg bicajozni, motorozni (volt mikor lejöttek és mondtam megyek a haverokkal motorozni (nincs motorom, se jogsim, se sisak nem volt csak az egyik havernak volt és mögé ültem faluban lakok és elmentünk a határba földúton stb.) de bulizni pl, diszkóba a haverokkal szóba se jöhet (múlt szilveszterkor felhoztam majd jövőre elmegyek a haverokkal bulizni a diszkóba meg minden azt mondták: "Persze, majd belekevernek az italodba ezt azt meg jól kicsesznek (csúnyábban mondva) veled, szóba se jöhet" Kíváncsi leszek ha betöltöm a 18-at akkor fogják-e engedni, ha nem akkor már tényleg megmondom nekik a frankót, meg azt hogy mi a helyzet és lesz ami lesz
2012. aug. 9. 14:13
 3/13 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a jó megoldás hogy visszadumálsz nekik, ezzel csak a feszültséget növeled, hanem az hogy teljesítményt teszel le. Ha nagyon nem akarnak sehova engedni, akkor kérdezd meg apádat, hogy kretént akar-e belőled nevelni, vagy férfit?


Fektess nagyobb hangsúlyt a tanulásra, sportolj, csajozz, hétvégenként néha végezz diákmunkát.


A sikerek növelni fogják az önbecslésedet, és a szülök is rá fognak ébredni akkor arra, hogy nem vagy már a hülye-gyerekük.


35F

2012. aug. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
oké, megpróbálok nagyobb hangsúlyt fektetni a tanulásra (11.be megyek) és kell is a továbbtanuláshoz. Egyébként még az bosszant, hogy hazajövök suliból fél 4kor, negyed 5-ig TVzek vagy gépezek, majd 7-8-ra megtanulok és ha elkezdek gépezni, rögtön bejönnek, hogy már megtanultál, jó gyorsan, 1 óra volt a tanulás? Meg ha olyan házi van, hogy gépen kell megcsinálni akkor is egyből bejönnek, hogy már gépezel? És ha mondom a házimat csinálom azt mondják: Persze a házidat, de ha holnap 1-est hozol megöllek. Meg ilyeneket. Nem maiak (elég késői gyerek vagyok)
2012. aug. 9. 14:33
 5/13 A kérdező kommentje:
jah, meg azt mondják, egész nyáron a gép előtt ülsz, sehova se mozdulsz ki. Már csak nem karok nekik visszaszólni, ha elengednétek a haverokkal bulizni, szórakozni akkor nem ülnék egész nyáron a gép előtt.
2012. aug. 9. 14:34
 6/13 anonim ***** válasza:

Sajnos nagy kor különbség esetén a szülők kevésbé nevelik gyereküket sportszeretetre. Ha otthon ülsz és állandóan gépezel, akkor "kretén" leszel.


A haverokkal való esti kocsmázás sem annyira menő, helyette jobb program napközbe kimenni velük strandolni és ott a csajokat fűzni (pl. jöttök-e strand-röplabdázni). Ehhez persze jó ha adott egy jól kidolgozott sportos test (edzés kell hozzá) és sok napozás egészséges, tiszta bőr.

2012. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

engem még kiskoromban jól megfogott a nap és elég barna vagy, vagyis van egy kis színem, jártam kondizni is 1 hónapig, de végül nem engedtek, mert veszélyes meg stb.


A haverok is inkább kocsmába járnak, meg diszkóba de oda meg nem engednek a szüleim. Szerintem itt az is közbe játszik, hogy ők se fiatalok (30-40 évesek) hanem több

2012. aug. 9. 15:34
 8/13 anonim ***** válasza:

A kocsmázást a legtöbb szülő tényleg nem nagyon értékeli, attól nem leszel értékesebb előttük.


A kocsmára szánt költségvetési keretet a helyedben csajozásra, sportolásra fordítanám. Biztos elismerő tekintettel néznének rád a szüleid, ha egy csinos lányt mutatnál be nekik.

2012. aug. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
csak az a baj, hogy azoknak a csajoknak akik néznek is ki valahogy az izmosabb kidolgozott testű, vagy a bu.zis fiúk jönnek be, én nem vagyok kis girnyó, de elhízott sem, csupán nincs kidolgozott testem, és a hasamon van egy kis felesleg. Azért jártam volna kondiba, hogy nézzek majd ki valahogy 2-3 év múlva ha csajozásnak eljön az ideje, de hát nem engedtek, most meg már a haverok se járnak
2012. aug. 9. 16:37
 10/13 anonim ***** válasza:
Nem muszáj kondiba járni,otthon is megtudod csinálni ugyan azokat a gyakorlatokat
2012. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!